Na parkingu (park&ride) już stoją zaparkowane samochody, po nowiutkiej nawierzchni czasem przemknie auto albo rower. Ul. Krakowska jest już gotowa, choć oficjalny odbiór nastąpi za kilka dni.

 

W ramach zadania przebudowana została ulica na odcinku od ul. 1-go Maja do Alei Solidarności- (ok. 1100 m) wraz z wymianą sieci wodno-kanalizacyjnej, budową parkingu „park&ride” przy ulicy Krakowskiej na 60 miejsc postojowych w tym 8 dla osób niepełnosprawnych oraz montaż energooszczędnego oświetlenia. – Trochę to trwało, ale efekt jest świetny. Mam nadzieję, że parking nie okaże się szybko zbyt mały – powiedział nam kierowca, który właśnie zostawiał auto na nowym parkingu i spieszył się na pociąg.
Od października do siatki połączeń komunikacji zbiorowej w Jeleniej Górze wprowadzona zostanie nowa linia- nr 13. Zacznie ona swój bieg przy Dworcu PKP. Autobusy kursować będą przez ulice: Krakowska, Al. Solidarności do Przystanku Kozia, dalej przez ulice Wincentego Pola , Waryńskiego , Powstańców Śląskich , Różyckiego, Ogińskiego do Pętli przy ulicy Wiejskiej.

Koszt wyniósł ok. 9 milionów zł z czego ok. 7,6 miliona to dofinansowanie z Unii Europejskiej.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.