Orszak Trzech Króli w tym roku w internecie

Fot. FB Orszak Karkonoski

Z powodu pandemii nie odbędzie się jutro ( 6 stycznia) w Jeleniej Górze, jak  co roku, Orszak Trzech Króli. Organizatorzy z Karkonoskiego Stowarzyszenia  Edukacyjnego u Erazma i Pankracego nie zrezygnowali jednak z tradycji i zaprosili jeleniogórzan oraz turystów na X Karkonoski Orszak Trzech Króli do internetu.

Organizatorzy X Karkonoskiego Orszaku Trzech Króli zamieścili w sieci zdjęcia z poprzednich przemarszów, poprzedzone słowami o Święcie Objawienia Pańskiego i tradycji orszaków. W filmie zapraszają do świętowania w domach i uczestniczenia w orszaku w 2022 roku. Co roku brali w nim udział uczniowie i przedszkolaki z jeleniogórskich placówek, wierni i przedstawiciele stowarzyszeń, przygrywała orkiestra. Świętowano radośnie i tłumnie. W tym roku będzie nietypowo.

W jeleniogórskich kościołach 6 stycznia odbędą się msze święte według porządku niedzielnego. W tym dniu ministranci i lektorzy z parafii będą rozprowadzać przed każdą mszą  zestaw – kredę i kadzidło. Po mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo kredy i kadzidła. Kredą wierni oznaczają drzwi domów pisząc C+M+B 2021 co oznacza “Christus Mansionem Benedicat” (“Chryste błogosław temu domowi”).

Orszak Trzech Króli, jest to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Jest to inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze - zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie.

See video

Komentarze (10)

Święto Trzech Króli to w istocie prastare boginiczne święto na cześć światłości i nowego życia, wywodzące się głęboko z epoki matriarchatu.
Ponieważ kościół nie poradził sobie z potężnym kultem Trzech Bogiń (o którym za chwilkę), w ostatnim akcie manipulacji przemianował je najpierw na trzy święte: Katarzynę, Małgorzatę, Barbarę (Brygidę), a potem, w ramach wypierania pierwiastka kobiecego z tonącej w testosteronie instytucji, przerobił wczesnośredniowieczne święte na Kacpra, Melchiora i Baltazara. I zostawił nawet te same inicjały…
Dla porządku dodam, że imiona nigdy nie istniejących „trzech króli” pojawiają się dopiero w VI wieku, a cała koncepcja zostaje spopularyzowana w IX wieku.

Święto trzech króli jest całkowicie spreparowane.
– Po pierwsze biblijne opisy nie mówią o tym, ilu mędrców przybyło, ani nie podają ich imion.
– Po drugie nie wspominają o żadnych królach, tylko magach.
– Po trzecie, jak na ewangelię przystało, “opowieść Mateusza nie musi być „historyczna” – w tym miejscu Mateusz nie jest kronikarzem, ale nauczycielem. Fragment o Mędrcach wydaje się zbudowany na wzór żydowskiego midraszu – historii mającej pouczyć słuchacza o zamiarach Stwórcy.” (źródło: 1)

A zatem trzej królowie na pewno nie istnieli. Za to zdecydowanie istniały te Trzy:
“Istniały od narodzin cywilizacji, ich ślady znajdujemy wszędzie. Występują od Gór Ałtaju po Irlandię, mają setki nazw i przydomków. Zawsze jednak występują w 3 postaciach: Dziewczyny, Dojrzałej Kobiety i Starej. Biała, Czerwona i Czarna.”
Trzy kolory bogini, istniały w każdej prastarej kulturze. Zawsze te same (czasem czarny zmieniał się w ciemny granat) – by mieć pewność, o którą z nich chodzi:
„Świetlista Bogini Początku przeistacza się w płodną, twórczą Czerwoną, ta z kolei staje się Czarna – bogini Przemiany. Czarna ma dwa oblicza, od Białej dzieli ją niewiele – jej wizerunki pokazują z jednej strony staruszkę, z drugiej młodą dziewczynę.”

Trzy Boginie to nic innego, jak personifikacja wiecznego koła życia: Narodzin i Śmierci oraz powtórnych Narodzin – odwiecznego Cyklu Natury.
Skąd liczba trzy? Oprócz intuicyjnego podziału na młoda – dojrzała – stara, czy córka – matka – babka, odwrócony trójkąt, symbolizujący waginę, to najstarszy i najbardziej uniwersalny symbol boginicznej energii.
Matriarchalna święta trójca…

Najpierw były Boginie. I to wszędzie.
Kilka przykładów (z miliona podanych w cytowanej książce):
W Mekce (!!!) miejsce w pobliżu czarnego kamienia w Kaabie, to miejsce poświęcone TRZEM arabskim boginiom: „Al-Lat (Bogini), Al-Uzza (Najpotężniejsza) i Manat, które były przedstawiane jako święte kamienie”.
Bazylika św Piotra stoi na miejscu świątyni bogini Kybele.
Rodowód katolickiej Anny SamoTRZEciej daje się prześledzić aż do neolitu.
Pozostałości kultu boginicznego widać w baśniach krajów niemieckojęzycznych (gdzie kult Trzech Bet był potężny), to wątek Trzech Panien, lub Trzech Kobiet czy Trzech Sióstr.

OK - postarałeś się. Ale co przez to: kościół jest be, a strajk kobiet cacy - czy tak? Tradycja kościelna fuj, a TVN mniaaam?

Nie o to chodzi. Warto znać prawdę i rzeczywistą historię, a nie tą, którą później ktoś dopasował do potrzeb, tych czy innych.

Pomijam, że chyba nie widziałem napisu na drzwiach C+M+B, zawsze K+M+B. Wprawdzie to nie ma żadnego znaczenia, ale chodzi o brak świadomości tego co się robi.

Tradycja kościelna ,tak ? A może wiara jest ważniejsza ale do wiary trzeba coś przeczytać, zrozumieć i przestrzegać .
Atu wystarczy się poprzebierać i jest się 100% sekciarzem.

Ponoć na zaparcia najlepsza kuracja to oglądanie TVPSzczujnia.W 5 minut dostaje się rozwolnienie ,nie zaleca się oglądać starszym ,mogą wywołać zawał.
Prawdopodobnie przez ostatnie 2 miesiące wzrosły zgony przez TVP1 .

Cytat z http
Objawienie Pańskie, Epifania (gr. επιφάνεια epifaneia; objawienie, ukazanie się) – chrześcijańska uroczystość mająca uczcić objawienie się Boga człowiekowi (teofania).

Poniższy tekst pochodzi z 19.12.2017

Trzej Królowie i Trzy Korony. 2017 lat i ... 2021.
TK, 6 stycznia 2018 roku na granicy polskiej pojawiło się trzech nietypowych osobników. To z pewnością jacyś terroryści! ALARM! Polscy celnicy, pograniczniki i żandarmeria przystąpili do szczegółowej kontroli dokumentów i bagaży. Zapytano, co przywiodło i sprowadziło ich do Polski? Odpowiedzieli, że Gwiazda ich tutaj sprowadziła. Pierwszy odpowiedział, że są królami i chcą złożyć hołd zbawcy. To wzbudziło podejrzenia i sprawdzono niezwykle skrupulatnie. KACPER, młodzieniec bez brody miał KADZIDŁO i od razu podpadł celnikom. To jeszcze bardziej przyjęto i skrupulatnie przeprowadzono i sprawdzono niechcianych gości. MELCHIOR miał ZŁOTO i błyskawicznie je zarekwirowano, naliczono potężne i soczyste cło.. BALTAZAR miał MIRRĘ i był człowiekiem o ciemnym kolorze skóry. Nie dość, że przybyli z bliskiego i dalekiego wschodu, to mieli dziwne bagaże. Sprowadzono lekarzy, aby zbadali krew na narkotyki i choróbska oraz zaczęto ich ostro przesłuchiwać. Natychmiast zarządzono kwarantannę w całym kraju. Wszyscy trzej wylądowali w celi pod i specjalnym nadzorem zatrzymano ich na czas bliżej nieokreślony. Czystość Polski i sumiennej białe rasy musi być z miłością oraz z miłosierdziem zachowana.
Witaj świecie nasz.
19 grudzień 2017 +
A co dzisiaj 6 stycznia 2020 rok? Rzeczywistość przerosła legendę.

To było, a jak będzie 06.01.2021?
TK = K+M+B = Kaczyński + Morawiecki+ Bruździński

Co robią trzej królowie biznesu od maseczek,respiratorów i kart do głosowania?
Ciemny lud bije pokłony .

Jeb c tradycje ktora nic nie ma wspolnego z Bogiem,kosciol to jedna wielka zgraja oszustow.Trzej krolowie,ciemnota i zacofaniejakim trzeba byc debilem zeby w takie gusla a purpurowi sie ciesza,,,,,,,,,,,

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.