Organizatorzy X Karkonoskiego Orszaku Trzech Króli zamieścili w sieci zdjęcia z poprzednich przemarszów, poprzedzone słowami o Święcie Objawienia Pańskiego i tradycji orszaków. W filmie zapraszają do świętowania w domach i uczestniczenia w orszaku w 2022 roku. Co roku brali w nim udział uczniowie i przedszkolaki z jeleniogórskich placówek, wierni i przedstawiciele stowarzyszeń, przygrywała orkiestra. Świętowano radośnie i tłumnie. W tym roku będzie nietypowo.

W jeleniogórskich kościołach 6 stycznia odbędą się msze święte według porządku niedzielnego. W tym dniu ministranci i lektorzy z parafii będą rozprowadzać przed każdą mszą  zestaw – kredę i kadzidło. Po mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo kredy i kadzidła. Kredą wierni oznaczają drzwi domów pisząc C+M+B 2021 co oznacza “Christus Mansionem Benedicat” (“Chryste błogosław temu domowi”).

Orszak Trzech Króli, jest to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Jest to inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze – zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.