Pensjonat szuka 45 chętnych „do pracy przy odśnieżaniu”

Fot. "Zającówka"

Właściciele obiektu noclegowego „Zającówka” ogłosili, że szukają chętnych do pracy przy odśnieżaniu. Oferta obejmuje nocleg i wyżywienie. Oferowane są elastyczne terminy pracy – kilka, a jak ktoś sobie życzy, kilkanaście dni. - Nie mamy wyjścia. Musimy jakoś funkcjonować, mamy zobowiązania, a dotąd państwo nam nie pomogło w żaden sposób – słyszymy od właścicieli. To jeden z przykładów jak przedstawiciele branży turystycznej na własną rękę szukają wyjścia z pułapki, jaką okazuje się dla nich zamknięcie hoteli i gastronomii. 

„Planowałeś/aś przyjechać do nas w najbliższym czasie, ale sytuacja pokrzyżowała Ci plany? (…) A wiesz, że zawsze możesz do nas przyjechać służbowo. Świetne warunki do spokojnej pracy - cisza, spokój, dostęp do WIFI. Z racji tego, że u nas spadł już śnieg zawsze możesz skorzystać z naszej oferty.
Zatrudnię do pracy tymczasowej na umowę o dzieło max 45 osób. (zmianowe odśnieżanie parkingu). Praca z możliwością zakwaterowania w 2, 3 i 4-osobowych pokojach z łazienkami
Oferuje noclegi i wyżywienie w korzystnej cenie dla wszystkich pracowników.” - tak sformułowali swoją ofertę właściciele obiektu turystycznego „Zającówka” w Szklarskiej Porębie. Jaki jest odzew?

 

- Informacja wczoraj poszła w mediach społecznościowych i mamy dużo telefonów. Dotąd nikt nie dzwonił... Ludzie dopytują, ale widać, że wciąż nie są pewni, wahają się – mówią właściciele. Jeden z potencjalnych zatrudnionych, zapytał, czy jako złota rączka, specjalista od drobnych prac budowlanych mógłby wpaść na kilka dni w połowie grudnia. Z punktu widzenia właścicieli „Zającówki” sezon bez gości/pracowników oznacza wielkie kłopoty, brak możliwości spłat kredytu i widmo plajty. - Jesteśmy zmuszeni do takich działań, w mojej ocenie zgodnych z prawem. Przecież dla samego żartu tak byśmy nie robili. Nie załapaliśmy się na pomoc z żadnej „tarczy”, groźba odebrania nam środków więc nas nie dotyczy. Oczywiście w czasie pobytu gwarantujemy zachowanie wszelkich zasad zmniejszających ryzyko zakażenia koronawirusem – tłumaczą gestorzy.

 

Jak się okazuje, sens oficjalnych obostrzeń podważają też instytucje związane i sympatyzujące z obecnie rządzącymi. Dziennikarz Radia ZET skontaktował się z trzema górskimi obiektami należącymi do spółki DOMS, której głównym udziałowcem jest NSZZ Solidarność i bez problemu zarezerwował sobie pokoje. Usłyszał, że będzie musiał tylko podpisać oświadczenie, że jest to pobyt służbowy.

 

Pobyt „pracowniczy” to tylko jeden z pomysłów na funkcjonowanie hotelarzy w warunkach covidowych obostrzeń. W Beskidach właściciel pensjonatu wynajmuje nie pokoje, a „schowki na narty” - wszak wiadomo, że prezydent RP skutecznie zabrał głos w sprawie otwarcia stoków – dopuszczając przy tym, aby właściciele sprzętu mogli sobie w swoich prywatnych narciarniach pomieszkiwać.
 

Komentarze (18)

Ja pitoli i po co pismaku o tym piszesz ? zdajesz sobie sprawę jaka jest sytuacja pismaków i gastronomów ? Dla wielu następne tygodnie to być albo nie być , są tacy którzy stracą dorobek życia!!! A jeśli ktoś znajduje jakiś sposób aby ominąć bzdurne i w niczym nie pomagające obostrzenia to pismak ma sensacje a dzięki temu wlaściciel jeszcze bardziej dostanie po dziubdziuś ! Po prostu brawo.

To element wojny z Państwem.NJ też chcą się pokazać na lini frontu. Zastanawia mnie czy był wczoraj ten zapowiadany protest we Lwówku z udziałem Lampart .Skoro milczą to chyba kolejny raz falstart a może zatrzymali ją na rogatkach miasta jak to kiedyś bywało.

To element wojny z Państwem.NJ też chcą się pokazać na lini frontu. Zastanawia mnie czy był wczoraj ten zapowiadany protest we Lwówku z udziałem Lampart .Skoro milczą to chyba kolejny raz falstart a może zatrzymali ją na rogatkach miasta jak to kiedyś bywało.

Głupota ludzka nie zna granic...Ręce opadają. Polak i tak musi postawić na swoim. Za każdą cenę. No to patrzeć tylko jak po Nowym Roku zacznie przybywać zakażonych w Szklarskiej Porębie. A może czas się przebranżowić Panowie właściciele, zamiast narażać ludzi na utratę zdrowia ?

Skoro tak szybko Pan znajduje lekarstwo i jak rozumiem na wszystko ,to z całego serca życzę Panu aby nigdy nie był Pan w takiej sytuacji jak Kreatywny właściciel.

Żeby nigdy nie miał Pan biznesu takiego jak kreatywny właściciel w który włoży Pan cały swój czas i pieniądze angażując w to zazwyczaj całą swoją rodzinę , żeby nie musiał Pan martwić się z czego opłacić pracowników, aby nie musiał Pan brać kredytów, aby nie martwił się Pan z czego utrzymać rodzinę bo to przecież biznes rodzinny i żeby nigdy rząd nie zamknął Panu tego wspaniałego biznesu dając tylko 5000 zł na otarcie łez. Ale życzę Panu że jeśli już Pana to spotka to aby znalazł się taki ZULU GULA na nj24 z dobrą radą. BRAWO jest Pan genialny.

Ludzie, opanujcie sie. W dzisiejszych czasach każdy cheyta sie czego może i próbuje w jakiś sposób przeżyć. Ja osobiście szanuje za kreatywność. Przecież nikt nikogo nie zmusza, zeby gdzie kolwiek jeździł, ale myślę, że są ludzie, którzy mimi wszystko nie zamierzają siedzieć w domu. A zakażonych znając zycie i tak i tak przybędzie, bo większość nie bedzie siadziala w domu, a nawet jak bedzie to i tak w większej ilości niz np. 3.

Większości ludziom najlepiej jest krytykowac, a moze popatrzeć w druga strone.

Szacun dla właścicieli

Krytykować jest zawsze łatwo i często świadczy o kiepskich cechach charakteru i braku wyobraźni...

Najlepiej się przekonali obecni rządzący, którzy jak byli opozycją wciąż krytykowali, długie lata po objęciu władzy wciąż zajmowali się krytyką poprzedników... a obecnie robiąc w wielu wypadkach to co poprzednicy ale często i znacznie gorzej, nie znoszą jakiejkolwiek krytyki...

Czy aby na pewno Polak uczy się na szkodzie? A może mamy taką cechę narodową, że nigdy się nie uczymy nawet na własnych błędach...

Targowica, rozbiory i masę innych katastrofalnych sytuacji z naszej historii to efekt skłócenia i dbania tylko o swoje interesy bez próby zrozumienia innych...

Czy teraz jest inaczej??

Hitler Kaczyński i krzyworyjec Moravitzky zabili 609 Polaków.

Czyli cieszysz sie

No i złodzieje narodowo socjalistyczni pisbolszewicy od kilawego hitlera Kałczyńskiego mają problem. Aktywa OFE są w akcjach, które teraz dołują. Zabrać pieniądze teraz, to nie tylko zrobić to w najmniej korzystnym momencie dla ludzi (niska wartość aktywów) ale w związku z tym również mniej pieniędzy dla rządu, który 15 % tych aktywów tym ,którzy nie wybiorą ZUS po prostu zabierze. Można poczekać aż giełda odbije i aktywa podskoczą, co będzie bardziej korzystne dla ludzi i da również więcej pieniędzy rządowi, ale to będzie PÓŹNIEJ, a kasa potrzebna już teraz. Ciekawe, kto rzuci monetą ? Na zdrowy rozsądek raczej już trudno już liczyć

Tak, w twoim przypadku na zdrowy rozum nie mozesz liczyc

działania tego nazi socjalistycznego pisbolszewickiego rządu małego kulawego hitlera kałczyńskiego to jest ciemnota w pełnym tego słowa znaczeniu. To są małpy, które dostały brzytwę i tną bez najmniejszego pomyślunku

Proponuje restauratorom i wszystkich którzy maja gastronomie by ją uruchomić. Owszem klientów wpuszczać nie można ale a to można wpuścić wszystkie osoby do pracy. Po przyjściu do obiektu dana osoba rodzina będzie miała za zadanie umyć brudne sztuczce i talerze. W zamian dostanie za mniejszą opłatą jedzenie. Kolejna osoba która przyjdzie do restauracji umyje talerze i sztućce po poprzednikach a w zamian dostanie za drobną opłatą jedzeni. Można? można tylko trzeba kombinować, polak potrafi.

Skoro pensjonat szuka ludzi do pracy, to dlaczego taka oferta nie widnieje na ich oficjalnej stronie? O co tu biega? Ten obcy jak ma się domyślić że szukają ludzi do pracy.

No to chyba będzie kontrola z PIP-u i może nawet z PAP-u.

ja popieram, będę tam

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : panieonline.pl/monia89

monia, ze szmatami nikt nie chce miec nic wspolnego, nie obiecuj sobie za wiele

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.