Pięciu nietrzeźwych kierowców w trzy dni

Pięciu nietrzeźwych kierowców w trzy dni

Kierowcy prowadzący pojazdy pod wpływem alkoholu to postrach naszych dróg. Z policyjnych statystyk wynika, że na przestrzeni ostatniego roku wzrasta liczba zatrzymanych kierowców pod wpływem. Wcześniej przez dziesięć lat notowane były spadki w tej niechlubnej statystyce.

Właśnie „poprawili” ją kierowcy z powiatu lwóweckiego. Tamtejsi policjanci w trzy dni zatrzymali pięciu takich delikwentów.
- 9 lipca w Wojciechowie policjanci zatrzymali do kontroli 38- letniego mężczyznę, który poruszał się rowerem będąc pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 1,6 promila w wydychanym powietrzu.
10 lipca, późnym wieczorem, w Lwówku Śląskim został zatrzymany 25- latek, który kierował samochodem osobowym. Po przebadaniu na zawartość alkoholu, okazało się, że mężczyzna wydmuchał 1,3 promila. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy.
11 lipca funkcjonariusze z Lwówka Śląskiego zatrzymali dwóch nietrzeźwych cyklistów. We Włodzicach Małych 32- latek wydmuchał prawie 4 promile. Natomiast w Płóczkach Górnych 42-letni rowerzysta niespełna 3 promile.
Tego samego dnia policjanci w Niwnicach zatrzymali 43- letniego mężczyznę, który prowadził ciągnik rolniczy. Mężczyznę przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 3,5 promila. Ponadto po sprawdzeniu 43- latka okazało się, że posiada on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Za swój czyn mężczyzna odpowie przed sądem – relacjonuje Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

Komentarze (3)

Lwówek Śl i okolica czyli DLW i wszystko jasne....

wyborcy dudy swietuja, ha, ha, ha.

Prawda jest taka, że na drogach policji nie widać, czyli jak policji nie ma to można sobie pozwolić na jazdę po alkoholu czy na łamane przepisów.Pewnie oni nie pierwszy raz po alkoholu jechali. Czuli się pewnie, bo policji na drogach niema. Sam jeżdżę ponad trzydzieści lat i przez ten czas byłem zatrzymany do rutynowej kontroli może z pięć razy przy okazji jakichś akcji. Dobrze,że złapali pięciu, a ilu jeszcze nie złapali, ilu takich czuje się bezkarnie i co dzień kursuje po naszych drogach. Ilu wczorajszych ruszając w drogę pyta przez CB radio mobilki jak ścieżka do.....? Jak usłyszą,że misiaczki na drodze to zaraz w tył na lewo lub wybierają inna drogę. Mam niezły ubaw jak na takie pytania podaję lipną wiadomość o misiaczkach. Obserwuję niejednokrotnie jak kierowcy zwalniają albo niektórzy zawracają

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.