Przy ul. Złotniczej będzie rondo

Fot. UM Jelenia Góra

Chodzi o skrzyżowanie ulic Złotniczej, Świętojańskiej i Powstańców Śląskich, w Jeleniej Górze, w okolicach wjazdu do stadionu miejskiego. Powstanie tu rondo z wysepką z kostki brukowej. Nowe rozwiązanie ułatwi włączenie się do ruchu kierującym wyjeżdżającym z ulicy Świętojańskiej.

Uzgodniony został już projekt organizacji ruchu w tym rejonie.

Z uwagi na ograniczoną widoczność w tym miejscu i duży ruch na ul. Złotniczej, obecnie wlączenie się do ruchu nie jest łatwe.

Na ul. Świętojańskiej zostanie utrzymany ruch jednokierunkowy. Już rozpoczęły się prace przygotowawcze. Budowa ronda ma potrwać do końca lipca. Inwestycja jest prowadzona w ramach większego zadania: remontu ulicy Świętojańskiej.

Przy ul. Złotniczej będzie rondo
Przy ul. Złotniczej będzie rondo
Przy ul. Złotniczej będzie rondo
Przy ul. Złotniczej będzie rondo

Komentarze (21)

A imię jego czyli ronda "jarozbaw" i należy zmienić nazwy ulic na pro rządowe i biskupie .Hej.

A zresztą po co kto będzie jeździł jak paliwo będzie po 6 zł.

Ostatni raz paliwo PO 6 zł było jak rządzili POpaprani. Jak wrócą do władzy pewnie znowu będzie. Ryży PO wyborach w 2011 stwierdził, że jak dla niego to paliwo może być teraz nawet PO 7 zł.

Jesteś durny ,dziś baryła kosztuje około 65$ a za Tuska baryłka kosztowała od 116 do 135 $. 2 X więcej .
Na religii matematyki nie uczą.

Rok 2009 cena baryłki 68,99. Pamiętamy rządzi wtedy Tusk. Rok 2019 cena baryłki 67,04. Czego nie wiesz?

Tak było;Za baryłkę ropy w marcu 2012 roku inwestorzy płacili 128,36 dolarów. 5,81 zł/l - średnia cena benzyny bezołowiowej 95 na stacjach Orlen w czerwcu 2012 r…Ile powinien dzisiaj kosztować litr paliwa...?.

No co piślacki ?

Nie wiem ile POwinien kosztować litr paliwa, ale Powiem to tak: najniższa pensja 01.01.2009 1.276,00 zł litr paliwa 3.65zł. Najniższa pensja 01.01.2021 2800,00zł litr paliwa 4,80. PO prostym przeliczeniu. W 2009 prosty peło mógł kupić: 349,59 litra paliwa. W 2021 prosty kało może kupić: 583,33 litra paliwa. Nie wiem czego nie rozumiesz? Wiesz co to inflacja? Od 2009 minęło 12 lat. Srednia inflacja 2-3 procent. POlicz sam. Na koniec mały cytacik z klasyka: "Teraz to paliwo może być nawet i po 7 złotych" - tak według prezesa PKN Orlen Jacka Krawca miał powiedzieć Donald Tusk w 2011 roku, gdy okazało się, że PO wygrała wybory. :)

2009 baryłka ropy około 68 dolarów, cena litra paliwa około 3,7 zł. Rok 2021 baryłka ropy 68 dolarów, cena litra paliwa 5 zł. To ile obecnie będzie kosztował litr paliwa jak baryłka ropy znowu nie daj Boże podrożeje do poziomu z lat 2011-2012 ponad 100 dolarów(paliwa 5,8-6 zł za litr) i więcej? Będziemy płacić 8 zł za litr paliwa?

KOleżkowie skąd wy się urwaliście? Cena ropy surowej to ok 20-25% ceny paliwa. Jeżeli więc cena ropy podskoczy do ponad 100 dolarów to cena paliwa może wzrosnąć o ok 0,6-0,8zł.

Czyż nie za duże jest tam nachylenie poziomu powierzchni ulic?

Nie.

Naukowcy i inżynierowie z Kółka Rolniczego Siedlęcin sobie z tym poradzą, a jak nie to najwyżej ludziska będą mieli zalane podwórka i wodę w piwnicy ;)

Jak na Złotniczej zrobi się (na światłach pod górę) długa kolejka, to i zablokują to nowe rondo... Rondo powinno być na W.Pola - Złotnicza!

Co racja, to racja. Jestem zwolennikiem rond, ale w tym wypadku wystarczyłaby zmiana kierunku ruchu na Świętojańskiej.

Gupota

Rondo powinno mieć imię "czerwonej kotliny" bo tu tak jest w kółko.To taki zamknięty krąg.

I znow idzie na kler;//delectio.pl/pl/p/Karta-Biznestank/647

Ogińskiego rozpoczęli przed świętami się zwinęli i zostawili cisza, zawieszenie można zgubić to dopiero jaja i cisza Prezydent Miasta i media milczą.

Do tego zdziczałego mądrali DJ. Jak tacy jak ty będą wybierać PO-PSL-SLD-KO to paliwo będzie po 7 zeta tak jak chciał ten AMBER-GOLDOWY złodziej. To masz gwarantowane.

Z tego ronda wyjdzie rondel z którego ten i ów nachapie się jak zawsze.

I rzeczywiście, jak będzie rondo to nasze czerwone janusze będą wjeżdżać swoimi audicami i mercami i blokować rondo i tylko smród spalin będzie większy. Bo korek na światłach W.Pola - Złotnicza jest zawsze tak długi.
Ze Świętojańskiej ruch jest głównie w prawo czyli na W.Pola.
Zrobić zakaz zatrzymywania na Świętojańskiej, dwa pasy ruchu - prawy tylko w prawo i lewy tylko prosto na Powstańców i światła na czujnik. Jak auta podjadą od strony Flisaków to poczekają chwilkę i będą mogły pojechać w prawo lub prosto. Zielona strzałka w prawo też pomoże.

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : panieonline.pl/monia89

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.