Testy i szczepienia w jeleniogórskich przychodniach

Testy i szczepienia w jeleniogórskich przychodniach

Jeleniogórskie przychodnie włączają się do akcji szczepień przeciwko grypie. Przygotowane są także do prowadzenia powszechnych szczepień przeciwko koronawirusowi.

W CM Zabobrze w przychodniach przy ul. Ogińskiego, Wiejskiej i Kiepury wdrożyli program „Bezpieczna Przychodnia” i zapewnili pacjentom dostęp do programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla osób 75+ .

Szczepienia przeciwko grypie dla osób 75+

Szczepionka jest dostępna w przychodni. CM Zabobrze realizuje szczepienia w specjalnie wydzielonym gabinecie szczepień, z zachowaniem procedur bezpieczeństwa. Aby się zaszczepić: należy zarejestrować się na wizytę szczepienną pod numerem 75 88 90 170 wewn. 1.  Szczepienia są dostępne dla wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry.

Testy antygenowe

W tej samej przychodni można zapisać się na wizyty do lekarza POZ, połączone ze zleceniem na bezpłatny test antygenowy COVID-19, wykonywany na miejscu. Wynik testu jest natychmiastowy. Wynik testu jest przekazywany w formie pisemnego zaświadczenia, wydawanego nieodpłatnie. Można także wykonać test z wydaniem zaświadczenia, ale bez wizyty u lekarza. Usługa komercyjna kosztuje 120zł.

Program Dom

Osoby, które mają zdiagnozowaną infekcję COVID i nie są hospitalizowane mogą skorzystać z programu Dom. Po stwierdzeniu pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa pacjentowi zostanie dostarczony pulsoksymetr przez Poczty Polską. Program polega na monitorowaniu, dzięki aplikacji PulsoCare odczytującej wyniki z dostarczanych pacjentom za darmo pulsoksymetów, zawartości tlenu we krwi u pacjenta oraz tętna, temperatury i objawów chorobowych.

Zaszczepią przeciw koronawirusowi

CM Zabobrze jest zgłoszone do programu jako punkt szczepień populacji. Trwają przygotowania do tego. W ramach akcji szczepiennej personel został zgłoszony do szczepień COVID19  w szpitalu węzłowym.

Punkt szczepień populacyjnych w CM Zabobrze został zgłoszony do NFZ jako duży punkt szczepień z możliwością szczepień minimum 180 pacjentów tygodniowo oraz obsługą w domu  pacjentów niemobilnych.

Komentarze (18)

Co się dzieje w tym kraju! głupota beztroska rządzących zaczyna dominować. Dlaczego tak późno , dlaczego 75+ może 90+ i jeszcze zgodę rodziców. Mam 70 lat i od września nie mogę dostać szczepionki. Co znowu brakuje pieniędzy na szczepionki czy ktoś zawalił sprawę z zamówieniami. Odpowiedzialnych nigdy niema . Oby jak najszybciej odeszła ta "dobra zmiana".

...a wróciła twoja czerwona zmiana....

Lepsza czerwona niz czarno-brunatna.

Dla ciebie lepiej . O tym wiemy...

Jacy my sam piszesz te bzdury.

My, my... Jest nas na tyle dużo że wybraliśmy swój rząd czerwona kana lio....

w tym roku nie ma grypy....

A ja bym chciał aby może dziennikarze zainteresowali się techniczna strona tej całej "akcji". Kto, czym i w jakich warunkach termicznych przewozi szczepionki do punktów szczepień, jak są tam przechowywane (czy mają odpowiednie chłodnie do -80 oC),co się dzieje jeśli szczepionka wyjęta z chłodni nie została zużyta , czy może powtórnie wrócić do chłodni czy jest do wyrzucenia, kto nad tym panuje i za to będzie odpowiadał. Co jeśli wystąpią NOP-y poszczepienne, do kogo się udać jeśli do lekarza I-kontaktu trzeba nieraz dzwonić pół dnia a wizytę wyznaczają za kilka dni? I tak dalej i tym podobnie..
To powinno być jasno przekazane zwłaszcza ludziom w podeszłym wieku, których się planuje jak to mówią "wyszczepić" w pierwszej kolejności. Jako stały bywalec i czytelnik Waszego portalu mogę chyba wnioskować aby to dziennikarze NJ przeprowadzili to rozpoznanie o którym wyżej mowa. Pewnie sami jesteście ciekawi, a zobaczycie jakie wyjdą jeszcze jaja. I tutaj rola prawdziwego dziennikarstwa a nie codzienne przepisywanie, klepanie i ustawianie rankingów ile osób zapadło, ile umarło na to czy na cos innego a ile ozdrowiało na podstawie w mojej ocenie nieprawdziwych danych MZ.

Chciałem dzisiaj zrobić zakupy. W sklepie rybnym na Klonowica w środku tłumek klientów w świątecznym amoku. Wystarczy jeden chory żeby zarażona była cała reszta. łącznie z obsługą. Odpuściłem sobie. Wstąpiłem do marketu. To samo, zero dystansu, zero zasad, wszyscy jak popie r doleni. Jakby Covid nie istniał. Wyszedłem czym prędzej. Za kilka tygodni część z tych ludzi będzie pod respiratorami, część już będzie 2 m pod ziemią a część dopiero będzie grzebana.....

Hehehe aleś osrany, pewnie ze współistniejącymi? Wyluzuj gostek, rozluźnij poślady nic się nie dzieje.

twój stan psychiczny to twoja sprawa dopóki jesteś nieszkodliwa....

Na spędach lempartowych nauczyłaś się kultury?

Trafne spostrzeżenie ,dodać trzeba wspólne picie wigilijne ,pasterkę w zapachu żołądkowej no i sylwester.
Dobrze że będzie mróz bo braknie chłodni.

Siedzieć w domu i nigdzie nie wychodzić. Sprawa jest taka, że nie jest to tak, że każde spotkanie z zakażonym kończy się zakażeniem. Panika nie jest potrzebna, zapisz się na szczepienie, uspokoisz się. Jeśli jednak stwierdzą, że jesteś zakażony to 12 dni w domu na izolacji i będziesz ozdrowieńcem, tak to działa.

Wiem jak to działa i nie panikuję. Opisałem zachowania ludzi. To panika??

Tak to panika, boisz się ludzi w sklepie, zapewne a autobusie i być może na klatce schodowej czy chodniku. To wszystko przez media, gdy była grypa to jeden drugiego zarażał bardziej niż teraz. Potrzebne były nie raz nie dwa antybiotyki, teraz zupełnie nic oprócz izolacji domowej nie jest potrzebne. No i te teksty "bezobjawowo" :).

...odnośnie twojej argumentacji i kompetencji do wystawiania ocen, cytując klasyka: "leję na to szerokim , ciepłym strumieniem". Tyle to jest warte...

Klasyka, lejesz na siebie, dobrze żeś wysportowany chociaż, choć wątpię.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.