W CM Zabobrze w przychodniach przy ul. Ogińskiego, Wiejskiej i Kiepury wdrożyli program „Bezpieczna Przychodnia” i zapewnili pacjentom dostęp do programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla osób 75+ .

Szczepienia przeciwko grypie dla osób 75+

Szczepionka jest dostępna w przychodni. CM Zabobrze realizuje szczepienia w specjalnie wydzielonym gabinecie szczepień, z zachowaniem procedur bezpieczeństwa. Aby się zaszczepić: należy zarejestrować się na wizytę szczepienną pod numerem 75 88 90 170 wewn. 1.  Szczepienia są dostępne dla wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry.

Testy antygenowe

W tej samej przychodni można zapisać się na wizyty do lekarza POZ, połączone ze zleceniem na bezpłatny test antygenowy COVID-19, wykonywany na miejscu. Wynik testu jest natychmiastowy. Wynik testu jest przekazywany w formie pisemnego zaświadczenia, wydawanego nieodpłatnie. Można także wykonać test z wydaniem zaświadczenia, ale bez wizyty u lekarza. Usługa komercyjna kosztuje 120zł.

Program Dom

Osoby, które mają zdiagnozowaną infekcję COVID i nie są hospitalizowane mogą skorzystać z programu Dom. Po stwierdzeniu pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa pacjentowi zostanie dostarczony pulsoksymetr przez Poczty Polską. Program polega na monitorowaniu, dzięki aplikacji PulsoCare odczytującej wyniki z dostarczanych pacjentom za darmo pulsoksymetów, zawartości tlenu we krwi u pacjenta oraz tętna, temperatury i objawów chorobowych.

Zaszczepią przeciw koronawirusowi

CM Zabobrze jest zgłoszone do programu jako punkt szczepień populacji. Trwają przygotowania do tego. W ramach akcji szczepiennej personel został zgłoszony do szczepień COVID19  w szpitalu węzłowym.

Punkt szczepień populacyjnych w CM Zabobrze został zgłoszony do NFZ jako duży punkt szczepień z możliwością szczepień minimum 180 pacjentów tygodniowo oraz obsługą w domu  pacjentów niemobilnych.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.