Trenerskie roszady piłkarskie

Jarosław Wichowski, Trener Roku 2017 NJ, zmienił Jelenią Górę na Lubań

Sport w nowej rzeczywistości budzi się do życia. Trwa powolne „odmrażanie” sportowej aktywności. Choć z powodu pandemii COVID-19 różnych obostrzeń nie brakuje, budzą się do życia piłkarskie stadiony. Zawodnicy z niższych lig trenują, rozgrywane są mecze sparingowe. Wkrótce, 27 czerwca, zaplanowano mecze barażowe o IV ligę dolnośląską i o jeleniogórską klasę okręgową. W kilku klubach regionu nie obyło się bez zaskakujących zmian trenerów.

Do braterskiej wymiany doszło w Lubaniu. Po sześciu latach pracy w Łużycach odszedł Rafał Wichowski. Jego nowym klubem jest teraz leśniański Włókniarz, którego działacze pierwszą szkoleniową ofertę starszemu z braci Wichowskich złożyli już dwa lata temu. O zmianie klubu zdecydował głównie sprawy rodzinne. Rafał z żoną i trójka dzieci mieszka w Leśnej i jest wychowankiem Włókniarza. W sobotę, 27 czerwca, o godzinie 17.00, na boisku w Bogatyni piłkarze Włókniarza powalczą o awans do IV ligi z ruszowską Victorią. Nowym trenerem lubańskiej drużyny został Jarosław Wichowski, który w tym mieście rozpoczął seniorską przygodę z futbolem w IV lidze. Ostatnio Jarek był trenerem juniorów starszych w MKS Karkonosze. W nowym sezonie 2020/2021 jeleniogórską młodzież piłkarską będzie szkolił Jacek Kołodziejczyk, który dotychczas prowadził klubowy zespół juniorów młodszych.

Nowego trenera ma beniaminek okręgówki Twardy Świętoszów. Po Alanie Adhamie zespół przejął były zawodnik BKS-u Bolesławiec i
Piasta Wykroty, 44-letni Paweł Rissmann. Do zmiany pierwszego trenera doszło również w Mirsku. Adama Kowalskiego w 3KF Włókniarzu zastąpi posiadacz licencji II klasy, 37-letni Krzysztof Gajewski. To były szkoleniowiec klubów z Gryfowa Śląskiego, Lubomierza i Lubania, ostatnio A-klasowej Sparty Zebrzydowa. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.