Trzy nowe ronda na Zabobrzu – po co?

Fot. Łukasz Płocki

Trzy ronda pojawiły się ostatnio na ulicach Zabobrza III. - Ludzie się pukają w czoło. Kto to wymyślił? Barejada! - mówi pan Łukasz. W UM Jelenia Góra słyszymy, że to racjonalne rozwiązanie problemu zbyt szybkiej jazdy na ulicach Paderewskiego i Kiepury. Choć ronda zamontowano niedawno, w opinii policji już widać, że jest bezpieczniej 

Ruch okrężny wprowadzony na skrzyżowaniach ulic Kiepury i Paderewskiego oraz Paderewskiego i Wiśniowej (trzy ronda) budzi zdziwienie u wielu przechodniów. - Przecież tu jest mały ruch, po to to było robić i to jeszcze w tak bliskiej odległości od siebie? - pyta straszy mężczyzna wracający ze sklepu.
- To jest jakiś cyrk. W ogóle w mieście dziwne rzeczy się na drogach wyprawia. Niech pan pojedzie na Wyczółkowskiego i zobaczy te słupki na środku drogi! - mówi inny przechodzień.


Cezary Wiklik, rzecznik prasowy UM w Jeleniej Górze wyjaśnia, że nowe rozwiązanie organizacji ruchu na Kiepury i Paderewskiego to wynik licznych skarg mieszkańców, którzy żądali jakichś działań, uniemożliwiających wyścigi i niebezpieczną jazdę po tej drodze - równej i prostej. - Te skargi trafiały zarówno do urzędu miasta, jak i do policji, która też oczekiwała działań skutecznie spowalniających przejazdy aut. Skarżyli się mieszkający przy wzdłuż tej drogi, a nie podoba się to głównie tym, którzy tedy jedynie przejeżdżają – wyjaśnia rzecznik Wiklik. Miasto stara się ograniczać stosowanie progów zwalniających, bo one też są kłopotliwe dla stałych mieszkańców (vide ul. Słowackiego, gdzie część osób żądała progów, druga zdecydowanie się im sprzeciwiała) Dlatego zdecydowano o powstaniu rond, które wymuszają wolniejszą jazdę. Już teraz – z obserwacji policji – okazuje się, że wprowadzenie ruchu okrężnego na ulicach tej części Zabobrza dało dobry efekt i poprawiła bezpieczeństwo przejazdów.
 

Fot. Lukasz Plocki - LP27122020_3062.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP27122020_3032.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP27122020_3035.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP27122020_3037.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP27122020_3038.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP27122020_3040.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP27122020_3042.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP27122020_3044.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP27122020_3046.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP27122020_3051.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP27122020_3053.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP27122020_3054.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP27122020_3055.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP27122020_3058.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP27122020_3059.JPG

Komentarze (36)

Tak na marginesie, te lepsze dane to taki propagandowy bełkot????. Prosimy o jakieś konkretne dane.

Masz w tvp1 non stop.

A wlot do jeleniej dziury od Gryfowa to jest reklama rządzących ,tak dziury

a ty masz w tvn 24 gowno prawde cala dobe

Dramat mieszkańców nie ma końca. Widocznie "rychu" miał na zbyciu 3 kółka. Zrobiono wiec na siłę 3 ronda.Skoro UM tak szybko reaguje na skargi mieszkańców to czemu nie ma jeszcze rond na wicentego pola i al.solidarnosci i z drugiej strony od sudeckiej ? Dlaczego przy okazji pseudo remontu za astronomicznä kwotę ul.wojska Polskiego nie zmodyfikowano skrzyżowania 1 maja z w pola i właśnie tam nie zrobiono ronda?Dlaczego kolejny przesunieto termin zakończenia tego remontu przeciez nie jest to w trosce o mieszkanca a zdecydowanie w trosce o firmę Rzoncy Ka mę.Pan rzecznik milczy w tym temacie?

Pan rzecznik się wymądrza na Facebooku, ludzi obraża, pomimo ze nie ma czasami racji, ale za to ma swoje teorie, poglądy i widzimisię. Miasto nie wie co ma zrobić z pieniędzmi na koniec roku, które defa kto musi wydać by je ni stracić, więc wydaje na takie pierdoły. Faktycznie ze rondo na Sudeckiej jest bardziej potrzebne, niestety ich nie przekonasz. Widać że w pierwszej kolejności miasto dba o prywatne interesy firm typu Kama, niż o obywateli tego miasta, szkoda. Podpinam, faktycznie rondo było by bardziej bezpieczniejsze na skrzyżowaniu Wojska Polskiego i 1 Maja

Szanowni państwo, dowody na te układy i do prokuratury, rząd się ucieszy, że w końcu coś będzie na kogoś z Platformy. Nie macie? To jesteście oszczercami. PS. To nie Kama robiła, ale rzeczywistość dla takich jak wy jest tylko przeszkodą w sianiu propagandy, prawda?

Taka prawda,jest okazja żeby zbudować ronda w tych miejscach bo są potrzebne to budują tam wystarczyły by ograniczniki dla porobieńców co zapierdalaja po zabobrzu lumpami

W tak krótkim artkule tak dużo błędów.
Staracie się redakcjo.

W "artkule" mądralo?

To się nazywa erzac.

Brawo dla super doinformowanych ludzi, piszących bzdurne komentarze. Remont ul. Wojska Polskiego to pieniądze unijne w ramach renowacji starego miasta, gdyby nie zrobiono remontu trzebaby oddać w ciul więcej pieniędzy. Przesunięcie terminu zakończenia prac spowodowane jest covide'm normalnie w świecie ludzie się pochorowały i nie było kim pracować. Dobrze, że te ronda powstały przynajmniej czuby nie będą się t ścigać.

Jakie ma znaczenie że z funduszy unijnych?Fakt jest faktem

we wrześniu już mówiono, że do marca będzie trwał remont... więc już wtedy ktoś coś wiedział, prezydent nie miał o tym wiedzy? na covid najlepiej zrzucić... masakra...

Paranoja. Na skrzyżowaniu o dużej ilości wypadków nic sie nie robi a tam gdzie mieszkają vipy to sie kombinuje vide Paderewskiego. To jest równość i demokracja wg. Partii pana prezydenta. Nawet nie wie że jego poplecznicy z młodą Konieczyńską już mu szykują w.....dalać.

To jakieś wiejskie vipy chyba ;)) jakby to były prawdziwe Vipy to by nie mieszkali w szeregówkach ;D

Jakie miasto takie ronda!!!

"Cezary Wiklik, rzecznik prasowy UM w Jeleniej Górze wyjaśnia, że nowe rozwiązanie organizacji ruchu na Kiepury i Paderewskiego to wynik licznych skarg mieszkańców, którzy żądali jakichś działań, uniemożliwiających wyścigi i niebezpieczną jazdę po tej drodze - równej i prostej."

Równej i prostej... To się uśmiałem, zwłaszcza nawierzchnia na skrzyżowaniu Kiepury i Paderewskiego jest tak równa i prosta jak blat kuchenny. Dobry żart tymfa wart.

Bareja wiecznie żywy:
"Hej młody Junaku Smutek zwalcz i strach.
Przecież na tym piachu już za kilka lat
Przebiegnie, być może, Jasna, długa, prosta,
Szeroka jak morze, Trasa Łazienkowska.
I z brzegiem zepnie drugi brzeg,
Na którym twój ojciec legł."

Ze specjalną dedykacją dla Pana Cezarego

Lepiej było by dać rondo koło poczty/zusu, tam codziennie są stłuczki.

Wnioski składa się pisemnie do urzędu, a nie w komentarzu na portalu.

Poszedł taki z prośbą o wyjaśnienie. Więcej na FB w grupie "samo-rządowa". ;)

Mieszkam na Kiepury u uważam, ze ronda są bardzo potrzebne, dużo debili się ściga a na skrzyżowaniu Kiepury z Paderewskiego było już sporo wypadków, tak więc bardzo dobrze że są, druga sprawa to wiecznie parkujące auta pomiędzy polomarketem i salonem renault, już od dłuższego czasu jest to ulica dwukierunkowa ale żeby nią przejechać to trzeba prawdziwy slalom zaliczyć, czy straż miejsca śpi?

jak ktokolwiek mógł się rozpędzić jak od Ginekomedu do następnego skrzyżowania są progi zwalniające. Mogli też progi zrobić przy Polomarket i problemu by nie było. A czy jest bezpieczniej to nie wiem bo z okna widzę, że ludzie mają problem z ruchem okrężnym bo zamiast wjeżdżać na "rondo" z prawej wjeżdżają z lewej i jeżdżą dookoła.....

Moje typy na rana to
1. Wolności i W.Polskiego przy baniakach
2. W.Polskiego , Kochanowskiego i 1 Maja
3. W.pola i Złotnicza
4. Grunwaldzka przy Castoramie
5. Jana Pawła i Sygietynskiego
6. Może jeszcze plac Niepodległości (d.Bieruta)
To znacznie by rozładowało korki uporządkowało i usprawniło ruch w mieście.

Paranoja!!!! Skoro budujecie ronda, to wypadałoby znieść dotychczasowe znaki drogowe. Aktualnie tzw "ślepa uliczka" nagle ma na rondzie pierwszeństwo. Albo analfabeta albo pijany to zainstalował.Drogi na osiedlach są raczej nie za szeroki, a "fachowcy" zainstalowali w środeczku ronada:-))). Ok, będziemy jeździć po chodnikach ( osobówki). Większe auto nie ma żadnych szans tam przejechać.

Kolejny ekspert od organizacji ruchu się objawił. Co kolejny to mądrzejszy. Aż szkoda, że taki znawca nie pracuje w zarządzie dróg, tylko narzeka na forach na wykonanie i autorów. Śmiało, zaprojektuj lepiej, pokaż, jaki z CIEBIE fachowiec.

O rondo aż się prosi od strony Wrocław pierwszy skrętu w lewo przed stacją diagnostyczną za to ludzie podziękował by

rozumiem, że spacerujący dziadek nie wie "po co" rondo ale że nie wie tego autor artykułu? i daje taki g**** tytuł?
Panie SAD - rondo to najlepsze bezkolizyjne skrzyżowanie a na świecie ludziom wystarcza namalowane kółko na środku lub świetlny słupek oraz znaki drogowe o ruchu okrężnym.
U nas trzeba na wszystko i zawsze narzekać !! Może czas zacząć myśleć?

A może by tak najpierw dokończyć pierwsze rondo (Różyckiego / Ogińskiego). Miejscowi wiedzą o co chodzi ale obcy myślą, że to jakiś remont / przebudowa. Wieczorem jak popada deszcz to niektórzy tną prosto w blaszyska. Zabrać trochę krawężników i ziemi (wywożonych z W.Polskiego) i dokończyć to wiekopomne dzieło ...

weź nie pie.rdol

Haha, no też się zastanawiałam kto wymyślił te ronda. Porażka, ruchu prawie zero na tych uliczkach. Znaki drogowe w zupełności wystarczyły. Na dodatek trzy ronda kolo siebie. Poza tym tak małe uliczki, że rondo zabrało miejsce do ruchu. Już widzę jak większy wóz, np strażacki tam wykręca. Koniec roku trzeba było na byle co wydać pieniądze. A nie lepiej było doświetlić jakieś przejścia dla pieszych?

Ja sądzę,że lokalny senator to wymyślił.

"Skarżyli się mieszkający przy wzdłuż tej drogi" - że co?

"Wynik licznych skarg mieszkańców, którzy żądali jakichś działań, uniemożliwiających wyścigi i niebezpieczną jazdę po tej drodze - równej i prostej."

Od samego Ginekomedu aż po salon Renault (Dokładnie 1 KILOMETR) jest aż PIĘĆ progów zwalniających i TRZY pseudo ronda. Po drodze pełno samochodów, trzeba jechać slalomem, a nawierzchnia błaga o jakikolwiek remont.
To samo dzieje się na ulicy Działkowicza - Zrobione dwa progi, pełno dziur i samochodów. Rondo przy sklepie POLOMarket jest postawione w taki sposób, że jadąc większym samochodem można albo wjechać na nie, albo pojechać kołem w krawężnik. Pozostałe dwa są umieszczone w miarę na środku. Pojawia się nadal pytanie - po co i dlaczego je tam postawiono? Za duży budżet miejski?

Bardzo dobrze, że zrobili rondo koło nowego Ginekomedu, mieszkam na tej ulicy i wciąż obserwowałam jak nie znają przepisów Ci wyjeżdżający z drogi bez przejazdu, w dodatku gruntowej...wymuszają bo myślą, że są na prawie i jeszcze trąbią... Masakra. Tak przynajmniej sprawa czysta. Po rondzie mam nadzieję umieją jeździć.

Rondo-srondo!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.