Trzy warianty obwodnicy Kaczorowa

mapka: GDDKiA

Obwodnica Kaczorowa (w ciągu drogi krajowej nr 3) jest jedyną inwestycją drogową w ramach programu „100 obwodnic” na lata 2019-23, realizowaną w naszym regionie. Przedsięwzięcie jest na etapie projektowania, a projektant przedstawia coraz więcej szczegółów o jej przebiegu.

Oprócz obejścia miejscowości realizowana będzie również przebudowa drogi krajowej nr 3 w kierunku Jeleniej Góry w ramach zadania komplementarnego. Obecnie realizowane są prace projektowe na etapie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego. Planowana data ogłoszenia przetargu: I kw. 2023 r.
Wykonawcza projektu wykonał już opracowanie analizy i prognozy ruchu, które przeprowadzono na podstawie całodobowego pomiaru natężenia ruchu drogowego poprzez wideorejestratory. Uściślono też warianty przebiegu trasy. Początkowo wskazywano aż siedem możliwych korytarzy, ostatnio ich liczbę zredukowano do trzech (z wersjami).
- Są to warianty orientacyjne, w dalszym ciągu uściślane w celu wyboru najbardziej korzystnego z nich pod względem społecznym, ekologicznym i finansowym. Na chwilę obecną preferowane są warianty 2, 6.1 (w dwóch nieznacznie różniących się wersjach) oraz 7 (także w dwóch nieznacznie różniących się wersjach) informuje wykonawca.
Wariant „2” przewiduje budowę estakady, a „7” - budowę tunelu.
Już wiosną tego roku odbywać się miały konsultacje z mieszkańcami w sprawie przebiegu trasy. Z uwagi na epidemię przesunięto je na jesień.
Podstawowym celem budowy obwodnicy Kaczorowa jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego odbywającego się na kierunku Bolków – Jelenia Góra. Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w Kaczorowie. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego na odcinku drogi krajowej nr 3 dzięki planowanej przebudowie. Zdecydowanej poprawie ulegnie połączenie Jeleniej Góry z węzłem S3 w Bolkowie. Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia – zapowiada ministerstwo infrastruktury. - Całe zadanie będzie obejmowało rozbudowę drogi odcinkami do przekroju 2+1 , budowę obwodnicy Kaczorowa, budowę dróg zbiorczych na odcinkach drogi o przekroju 2+1 do obsługi terenów sąsiadujących oraz dla pieszych i rowerzystów, przebudowę i rozbudowę skrzyżowań, budowę chodników, ścieżek rowerowych, zatok autobusowych wraz z peronami dla pieszych, przebudowę i rozbudowę obiektów inżynierskich, zabezpieczenie skarp i korekta łuków, a także przebudowę i budowę odwodnienia oraz oświetlenia drogi

 

Komentarze (25)

Inwestycja spóźniona o przynajmniej 15 lat...

Lata rządów PO to była tragedia dla Polski. A tacy byli nowocześni, tacy POnauczani...

były inne wazniejsze wydatki dla nich.

doorniu, plany tego programu to właśnie rządy PO, korytowe świnie go tylko realizują.

Czerwona svinio, większych miłośników koryt od was, wolna Polska jeszcze nie widziała. Stąd ten nieustanny kwik po odpędzeniu od nich...

Wariant 2 wydaje się najlepszy, ew. 7 z tunelem

Czyli znowu pieniądze centralne---PIS+zjednoczona prawica. Serce rośnie. Nareszcie nasze pieniądze idą do NAS. Wcześniej szły do Nowaka i wszelkiej maści gangów, oszustów i złodzji.

Te warianty są do niczego !
TYLKO JEDEN DŁUGI I PROSTY TUNEL POD TĄ GÓRĄ !!!
a nie jakieś popier...ne estakady !!!!!!!

Do tego mądrali ( jp2 ) PLANY,PLANY, PROJEKTY,OBIECANKI CACANKI,owszem były. I na tym się kończyło. Większość ludzi planuje wygrać w totolotka.

Oczywiście mam na myśli plany i obiecanki PO-PSL-SLD-KGB-TVN.W planach i obiecankach to ONI są najlepsi. Ale według doktryny byłego Ministra Spraw Zagranicznych Pana Sikorskiego ( Dwa razy obiecać to tak jak raz dać). Albo druga doktryna tego jegomościa---( OBIETNICE WYBORCZE WIĄŻĄ TYLKO TYCH CO W NIE WIERZĄ). Jak dla Was to wystarczy abyście tłumnie pobiegli glosować na tę anty POLSKĄ GANGRENĘ.Wy młodzi zdolni z wielkich miast.Ale jaja. Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.

A to nowych stadionów i lotnisk wybudowanych na Euro 2012 nie widziałeś jeszcze ? Wyjdź z chałupy i rusz w Polskę zwiedzać. Możesz nawet promem Morawieckiego popływać.

Gdyby nieudolny, ale jedyny najlepszy minister Sasin (z racji stanowiska przytulił dla siebie 6,3 miliona) nie zmarnował 140 milionów, starczyło by zapewne na krótki tunel, a tak - jakieś dziwne "warianty"! Natomiast, na pełny czteropasmowy długi tunel starczyło by zapewne, te zmarnowane 2,4 miliarda złotych na powstrzymanie od gniewu górników dwóch totalnie nierentownych (planowanych przez PiS do likwidacji - cóż za odwaga, sic!)kopalń! Jeden z wielu związków zawodowych górników, tylko "mruknął" i pan Sasin położył uszy po sobie i następne miliardy (naszych podatków) pójdą w błoto węglowe - oto Ich, PiS-u obietnice!!!

a ty doorniu bredzisz stale wbrew faktom. TVN ci mózg wypatroszył...

Szkoda, że to nie pan Sławek Nowak kieruje budową dróg. Dróg by nie było, firmy budujące by zbankrutowały i Anonim+ byłby szczęśliwy. Co POradzisz. Nie darzy się totalsom.

od Kostomłotów do Jeleniej góry: DWUPASMOWA DWUKIERUNKOWA!!!

Do tego Anonim+ o te wszystkie zmarnowane pieniądze to nie do Pana Ministra Sasina o do tego który był twórcą i architektem tego zamieszania z podmianą kandydata POKO i torpedowaniem czasowym przez Senat, czyli tego oszusta i łapówkarza Marszałka Senatu Pana Tomasza Grodzkiego z partii oszustów i złodzieji czyli PO. I o tym każdy wie. Oczywiście poza wami, ale wy się o tym nie dowiecie, bo w Niemieckim TVN nie powiedzą.

"- bo w Niemieckim TVN nie powiedzą." - w Amerykańskim, nie Niemieckim - nie kompromituj się! Ale rozumiem, totalne zaślepienie tak już ma...

Dla Wrocławiaków (także Poznaniaków i Krakusów) dojazd do Karkonoszy zrobił się nieakceptowalny (zatłoczoną nędzną dróżką) to sobie poprawiają. Przy okazji zyskamy i my tubylcy ...
p.s.
Te warianty pokazują brak całościowego i perspektywicznego myślenia. Projekt powinien być zrobiony razem z obwodnicą Bolkowa. Droga przez Pastewnik / Płoninę byłaby prostsza, krótsza, tańsza. Nie trzeba by budować POŁOWY obwodnicy Bolkowa - wiadukty i estakady (najdroższe elementy). Pozwoliłoby to sfinansować koszt budowy połowy drogi do Kaczorowa.
Dziś przyjęcie tego wariantu drogi jest niemożliwe bo połowa obwodnicy Bolkowa byłaby do likwidacji. Przyznanie się do błędu i marnotrawstwa.

Tubylec się cieszy hhiha :)

Z tych 100 nowych obwodnic obiecanych po 2015 to jedna gdzieś powstała ? Ktoś coś wie ? Tylko tych rozpoczętych wcześniej nie wrzucać.

Co się porobiło wnarodzie,tylko patrzeć jak sobie do gardeł skoczy,ludu naiwny opanuj się puki czas

Inwestycja spózniona o 20 lat tetaz winno budowac sie S 5 od wezła S3 Bolków przez miejscowośc Pastewnik i dalej do Jeleniej Góry a nie jakies dziwne słabe infrastrukturalne obwodnice Kaczorowa czy niewypał obwodnica Bolkowa

Mróz gdzie jest śmigłowiec? Noc ci rośnie Krzysiu niczym u Pinokio?

Ministerstwo Finansów zmniejsza o miliard wydatki na leki refundowane, a koszty przerzuca na pacjentów.

PiS.bolszewicka zaraza.

a ja myślalem że ta droga przez Kaczorów to jest właśnie obwodnica..

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.