Uczniowie z Jeleniej Góry murem za transpłciową Irenką. Mówi o tym cała Polska

Uczniowie z Jeleniej Góry  murem za transpłciową Irenką. Mówi o tym cała Polska

Postawą uczniów klasy VIII B Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze jest poruszona cała Polska. Gdy szkoła nie wyraziła zgody, by zdjęcie ich koleżanki transpłciowej Irenki, które miało zostać umieszczone na pamiątkowej tablicy, podpisane zostało żeńskim imieniem, wystosowali petycję do dyrekcji. Podpisali się pod nią uczniowie i wychowawczyni klasy. Mama dziewczynki nagłośniła akcję na swoim profilu facebookowym. Wkrótce opisały ją portale oraz poparły znane osoby. Już wiadomo, że akcja przyniosła oczekiwany efekt.

Konrad Sikora, zastępca prezydenta Jeleniej Góry napisał właśnie na swoim Facebooku „ tablo będzie. Czasem jest tak, że to nas dorosłych, tolerancji uczą dzieciaki! Irenka od zawsze przeciera szlaki! Każdy ma prawo być szczęśliwy! Ja, Ty i Irena! To, że mamy wspaniałą młodzież wiedzieliśmy od zawsze! To, że mamy najwspanialszą na świecie dowiedzieliśmy się dziś! Droga młodzieży. Jesteśmy z Was dumni”.

Jak opisuje, Magda Kalinowska, mama Irenki, nie mogła pogodzić się z tym, że zdjęcie jej córki miało być podpisane w pamiątkowym tablo jej męskim imieniem. Cierpiała z tego powodu także Irena.

Wychowawczyni klasy, która poinformowała o tym panią Magdę, poradziła, by mama dziewczynki sama przekonała dyrekcję, że to błędna decyzja. Nikt  przecież nie nazywa Irenki tamtym imieniem. Gdyby tak podpisano jej zdjęcie, byłaby obcą osobą wśród kolegów, z którymi uczyła się przez osiem lat.

Ponieważ dyrektorka SP nr 8 jest na zwolnieniu lekarskim, a jej zastępczynie nie podjęły decyzji, pani Magda poszła po pomoc do Wydziału Edukacji UM w Jeleniej Górze.

Jak opisuje, oczekiwała „wsparcia moralnego czy głosu rozsądku". Niestety, urzędniczka stwierdziła, że szkoła musi postępować zgodnie z tym, co zostało zapisane w dokumentach. Nie przekonały ją argumenty pani Magdy, że dziecko jest od lat pod opieką psychiatry, psychologa, seksuologa, ma opinię w sprawie zwracania się do niej imieniem Irena. Urzędniczka stwierdziła, że "dzieci mają różne fanaberie i „jak jednemu pozwolą na inne imię, to potem każdy będzie chciał".

Pani Magda opisała tę sytuację na Facebooku. . Przeczytała to Amelia, przyjaciółka Irenki z klasy VIII B. Oburzona, zaproponowała, że napisze pismo do dyrekcji a cała klasa podpisze się pod nim.

„Nasza koleżanka, Irena, jest z nami od pierwszej klasy i nie wyobrażamy sobie, aby została usunięta z grona uczniów (...). Irena codziennie zmaga się z wieloma trudnościami, łącznie z nietolerancją. Czy nie można zrobić jej chociażby takiej przyjemności, aby szkołę podstawową ukończyła z imieniem takim, jakie jej odpowiada? Wszyscy uczniowie naszej klasy od kilku lat zwracają się do Ireny tak, jak ona sobie tego życzy. Większość nauczycieli akceptuje ją taką, jaka jest" (…) „Nie chcemy, aby zabrakło jej wśród nas na tablo lub żeby była podpisana imieniem, które ją dręczy odkąd pamiętamy. Ostatnimi czasy wiele mówi się o tolerancji i LGBT+, więc uszanujmy te tzw. inności wokół nas".

Pod tym podaniem do dyrekcji  SP nr 8 podpisali się uczniowie oraz wychowawczyni klasy. Irenka i jej mama wzruszyły się ogromnie taką deklaracją poparcia.

Petycja uczniów VIII B pojawiła się w internecie z wpisem pani Magdy „Czasami (często) dzieci są mądrzejsze, niż dorośli. Dziękuję Amelce za inicjatywę i reszcie klasy za wsparcie. Jesteście wspaniali”.

Pod nim pojawiły się głosy poparcia i gratulacje za postawę młodzieży. „Nie znam Pani, ani Córki, ale jestem niesamowicie dumna, że w Jeleniej Górze jest taka rozsądna i myśląca młodzież! To bardzo budujące! a Wam życzę wszystkiego dobrego” .

„Udostępniam u siebie na grupie Polek. Niech idzie w świat, że są jeszcze myślący, dobrze, empatyczni ludzie w tym kraju. Brawo Wy, brawo dla dzieci”.

„Brawo 8b, "pani siedząca za biurkiem ". Pozdrowienia dla Ireny, Amelii i całej 8b na czele z wychowawczynią”.

„Droga dyrekcjo. Obciach na całego. Chodzi o.. tablo. Dzieci brawo”.

„Po raz kolejny dzieci okazały się mądrzejsze od dorosłych i pokazały co to empatią i tolerancją”.

„Jest nadzieja w tych dzieciakach! Dyrekcja powinna się że wstydu spalić za swoją postawę!” .

Mój syn, mój "głupiutki" 14 latek, po poznaniu historii Ireny i inicjatywy dzieciaków z jej klasy stwierdził, że nie będzie bił brawo, bo to przecież NORMALNE. Naprawdę, my dorośli, mamy dużo do nadrobienia w tym temacie" - czytamy w komentarzach.

Zareagował także Konrad Sikora, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, który gratulując uczniom wspaniałej postawy, zapewnił, że na pamiątkowym tablo pojawi się   w szkole a  na nim zdjęcie Ireny z podpisem, który wywalczyła ona i jej koledzy.

Dzisiaj ( 7 czerwca) Irenka i jej koleżanki i koledzy z klasy bawią się na balu z okazji zakończenia ósmej klasy.  Tablo zawiśnie na ścianie SP nr 8  po zakończeniu roku szkolnego.

61845226_10215096810876797_7168069545351970816iii_n.jpg
62149150_10215099712189328_5557924441096192000_n.jpg

Komentarze (64)

Masakra. Za moich czasów tego nie było

A co Ty wiesz, co było? Wiesz, jak taka osoba się czuje? Nie wiesz. Te dzieci wykazały się ogromną dojrzałością, którą wielu osobom dorosłym brakuje, zwłaszcza Tobie.

złe samopoczucie wynika z zaburzeń psychicznych czyli choroby takiej osoby.

Powinni zastosować jakąś terapie a nie upewniać go, że jest napoleonem i tym samym pogłębiać jego psychoze.

Płci nie można sobie wybrać. W momencie zapłodnienia zostaje ustalona raz na całe życie. Płeć jest zapisana w każej z miliardów komórek ciała.

Dokładnie. Ludzkość w pewnym momencie popełniła błąd, coś poszło nie tak. Niektóre dziewczynki są agresywne, chłopcy zniewieściali - społeczeństwo to akceptuje zamiast leczyć. Do tego dewiacje określa się mianem orientacji.

może to dobry kierunek natury nie wiadomo. Chłopak nie musi być być samcem alfa a dziewczynka może być "chłopczycą"
tylko, że to za mało by nie uznawać płci, która jest bardzo ważną cechą organizmu i łatwą do wykazania choćby za pomoca badania krwi.

Piszesz o naturze, tymczasem w naturze też nie wszystko jest w rzeczywistości takie, jakie być powinno. W genach też występują zmiany, nieprawidłowości i inne zaburzenia.

To wyjątkowy przypadek i nie oceniaj z góry, bo nie jesteś ani specjalistą ani autorytetem w tej dziedzinie.
Dziecko jest w rękach specjalistów i niech oni wydadzą odpowiednie orzeczenie.

Poczytaj sobie w internecie o osobach transpłciowych, zanim znów napiszesz takie bzdury.

Problemem nie jest to, że ludzie chorują. Problemem jest to, że ludzie zdrowi nie chcą leczyć chorych. Trzeba szukać rozwiązań, nie akcepatcji. W przeciwnym wypadku świat będzie wyglądał jak cyrk w którym występuje baba z brodą.

Nikt z nas nie ma prawa oceniać. Od tego są lekarze i to im pozostawmy ostatnie słowo. Przeczytaj sobie informacje na temat transpłciowości, zanim znów " wyskoczysz" ze swoimi mądrościami.

Powtarzam po raz kolejny, że w naturze także występują zaburzenia i nieprawidłowości.

Sam dyrektor szkoły okazał się nietolerancyjny, który z racji wykonywanego zawodu i pełnionej służby powinien sprawę potraktować poważnie, a nie kierować się dokumentami.

Dojrzałą postawę okazały koleżanki i koledzy Irenki i to z nich każdy hejtujący i szkalujący na czele z Tobą powinien brać przykład.

leczenie, nie powiem, przydaloby sie tobie.

Ale czego nie było?

Było tylko nie mów nikomu było.

Jak się karmi zwierzątka hormonami , a później je jemy to płeć ewoluuje . I w społeczeństwie będzie co raz więcej zniewieściałych chłopaków i męskich dziewczyn. Trochę to smutne , bo zacierają się granice między mężczyzną a kobietą, ale trzeba być tolerancyjnym, bo każdy ma prawo do życia jeśli nie robi nić złego innym. Dzieciaki pokazały zrozumienie i jest to mistrzostwo.

Kiedyś np. epileptyków leczono egzorcyzmami zamiast farmakologią, bo pewnych zjawisk nawet nie znano. Dziś nauka poszła dalej i to, o czym kiedyś nie miałeś pojęcia, dziś jest zbadane.

Czy jak ktoś nam powie, że jest Jezusem, to mamy go tak nazywać? Jak ktoś powie, że jest drzewem, to mamy go podlewać i wieszać na nim domki dla ptaków? Jak ktoś powie, że jest koniem, to mamy go karmić sianem i jeździć na nim? Dlaczego mężczyznę mamy nazywać kobietą, jeśli wszystkie cechy zewnętrzne świadczą, że nią nie jest? Co jest ważniejsze? Obiektywne fakty, czy czyjeś subiektywne odczucia i życzenia? Wiem, że mnie zminusujecie, ale zastanówcie się przez moment do czego to wszystko prowadzi i jak łatwo możecie wywrócić cały świat do góry nogami. Możecie go zmienić tak, że nic już nie będzie tym, czym jest. A stąd już niedaleko do zagłady ludzkości. Kiedyś będę chciał założyć rodzinę z kobietą. Wezmę z nią ślub, pójdę do łóżka, a tam członek. Jeśli ta historia powtórzy się wystarczająco wiele razy, to liczba ludności zacznie maleć, bo potomstwo płodzi się fizycznie, a nie głową. I co mi wtedy po tym, że moja wybranka w głowie będzie kobietą, jeśli fizycznie będzie facetem? I tak się wszyscy unicestwicie. Brawo. Tolerancja nie może podważać fundamentów ludzkości. To już poszło za daleko.

Ktoś kiedyś niby powiedział,że jest synem boga.Ktoś powiedział,że bóg go zapłodnił aniołem i urodzi bogu syna,a dzisiaj kilka miliardów ludzi w to wierzy i tak mówi.Mityczny bóg nie potrzebował seksu.Wystarczyła mu ziemia i ślina.

Gdybyś nieco uważał na biologi to byś wiedział że płeć nie ogranicza się do cech zewnętrznych. Jest też chociażby gospodarka hormonalna różna u kobiet i mężczyzn są różnice w cechach budowy mózgu itp itd... Poza tym śmieszy mnie to wieszczenie końca świata z powodu tego że kilka procent ludzkości z powodu swojego homoseksualizmu czy trans płciowości nie będzie się rozmnażać :D

Przeczytaj artykuł ze zrozumieniem, może odnajdziesz fragment, że dziecko od lat jest pod opieką psychiatry, psychologa czy seksuologa. Myślisz, że przez tyle lat nie zorientowaliby się, gdyby to była fanaberia lub jakaś choroba psychiczna? Zaprzeczaj sobie do woli, twoja niezgoda na jakąś część rzeczywistości nie sprawi, że to nie będzie istnieć. Poza tym to są zjawiska marginalne, więc nie histeryzuj o zagładzie ludzkości, bo zapewne nawet nie zdarzyło ci się nigdy spotkać takiej osoby.

Od zarania dziejów ,nawet można przeczytać w Biblii,rodziły się dzieci o takich cechach osobowości.
Dziś gdy rządzi dyktat kato-pislacki nauka nie liczy się .

Fanatyzm religijny osiąga apogeum w tym kraju .
Nie wolno być ,mówić, myśleć niż jeden wódz i namiestnik Watykanu.

Tylko jedna nauka twierdzi, że istnieje więcej niż jedna płeć - genderologia stosowana - ale uważa sie, że jest to pseudonauka.

Medycyna, biologia, genetyka uważają, że istnieją tylko dwie płci.

W naturze istnieją stworzenia,które przez pół życia są samcami,a przez drugie pół samicami.Ale ty jesteś mądrzejszy od natury

w dalszym ciągu ryba może mieć tylko jedną z dwóch płci. Poza tym w takiej formie obojnactwo występuje tylko u roślin i ryb.

Nie wskażesz ani jednego przypadku wśród ludzi, którego badania miałyby problem z określeniem płci.
Jest jakiś biegacz ale jego menadżerowie nie zgadzają sie na badania ponieważ zostałaby jednoznacznie określona płeć a to mu sie nie opłaca ze względów finansowych.

Nie chodzi o to by komuś dokuczać tylko by nie dostosowywać rzeczywistości do ideologii. Jak badania wykażą, że to dziewczyna będę nazywał go Irena a jak chłopak to Irek.

Są osoby, które posiadają zarówno żeńskie jak i męskie organy rozrodcze na raz. Masz jeszcze jakieś problemy?

Zaburzenie gdy u płodu wykształcają sie narządy męskie i żeńskie (zazwyczaj jedne są mocno zdeformowane) nazywa sie obojnactwo.

Z tym, że taka osoba ma jedną płeć, którą łatwo wykazać badaniem krwi.

Weź już chłopie odpłyń na swoją wyspę, co?

To wina Waszego Boga ,wina Kaina , a Natura cały czas się doskonali.

niech ten trans wrzuci link do swojego fb

idz sie onanizowac, pedofilu.

Pedofili to masz w rodzinie

po co zasłaniać nazwisko "ireny", jak w artykule jest nazwisko matki?

"dzieci mają różne fanaberie i „jak jednemu pozwolą na inne imię, to potem każdy będzie chciał" - co za glupia c*pa

To nie jest takie znów oczywiste w dzisiejszych czasach, że dziecko nosi nazwisko takie samo jak matka.

Wystarczy wejść na profil matki i komentarze pod jej zdjęciami - wśród nich jest jeden ze znacznikiem transa

Wysłać go na leczenie, a nie jeszcze wychwalać... Co się dzieje z tym światem?

Zajmijcie się patologią w waszym kościele a czepiajcie się do ludzi .

Bycie innym szansą na zaistnienie.Sztucznie wywołany temat

Co niektórzy tu wypowiadający się to tak jak bym słuchał nazistów.

Mnie martwi dyrektor tej szkoły...

Nie ważne kim jesteś, skąd pochodzisz. Ważne czy jesteś dobrym, tolerancyjnym i uczciwym na co dzień. Ocenienie innych ludzi to dobre dla narodowców i nacjonalistów oraz nawiedzonych pseudo katoli.

Jak nieważne to dlaczego lewacy robią taką zadyme gdy ktoś nazwie chłopa chłopem a babe babą?

Ja się pytam gdzie jest opieka społeczna!? To biedne chore dziecko powinno być zabrane od tej zwyrodniałej matki i umieszczone w szpitalu.Matka powinna odpowiedzieć karnie za swoją postawę i za swoje grzechy!Mam nadzieje że po jesiennych wyborach PIS zrobi porządek i takich ludzi będzie się zamykać w specjalnych ośrodkach do leczenia.Będziemy się o to modlić na żywym różańcu oraz napiszemy petycje do naszych posłów.

Słaba prowokacja.

Do wszystkich "prawdziwych" polaków ( małe p celowo).
Czy znane są wam ostatnie wyniki badać szkieletu Kazimierza Pułaskiego polskiego i amerykańskiego bohatera narodowego?
Technicznie był kobietą nawet miał " męża" (faceta). Czy w jego przypadku to też fanaberia?

ale przecież próbki DNA były uszkodzone dlatego nie udało sie ustalić płci biologicznej. Osoba z artykułu żyje i jej płeć biologiczną można ustalić w 20 minut.

Nadal nie rozumiesz, że to nie jest kwestia badania, kwestia obecności narządów płciowych, męskich czy żeńskich.

To nie jest też zaburzenie psychiczne, jak ustaliła Światowa Organizacja Zdrowia WHO, a tym bardziej żadna fanaberia.

W naturze nie wszystko jest tylko czarne i tylko białe.

Szkoda czasu na tłumaczenie...

W takim razie czego to jest kwestia?
Jak ktoś twierdzi coś co jest sprzeczene z rzeczywistością to spełnia definicje zaburzenia psychicznego i wymaga leczenia.
Inaczej będzie postępował w sposób irracjonalny i przez to cierpiał.

"Sprzeczne z rzeczywistością" - ty czytasz swoje wypociny, filozofie?

To nieprawda , że kiedyś było inaczej. Chodziłam do podstawówki 40 lat temu i w mojej klasie był chłopak obojniak , koledzy się nad nim znęcali i rodzice zabrali go ze szkoły i całą rodziną uciekli do Warszawy, ba na takiej prowincji nie mieli życia .
Niech każdy żyje jak chce , niech się leczą ci debile
co potępiają Irenę.

Powyżej sami mędrcy! Brawa dla 8b, Amelki i wychowawczyni! I dla Rodziców Amelki, że tak ją wychowali!

Czytam komentarze i nie wierzę. Ludzie wy żyjecie w średniowieczu halllo jest XXIw. Gratulacje dla młodzieży wykazali ogromną dorosłość niż ci co tu komentują aż wstyd

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.