W błocie i w kurzu – mieszkańcy Mysłakowic od lat walczą o drogę

W błocie i w kurzu – mieszkańcy Mysłakowic od lat walczą o drogę

Od blisko 15 lat osiem rodzin z ul.Sportowej w Mysłakowicach zabiega w gminie o porządną nawierzchnię drogi. - Albo toniemy w błocie, albo w kurzu – mówią. Czują się lekceważeni przez samorząd. - Pamiętamy o mieszkańcach ul.Sportowej. Mamy projekt drogi, czekamy na możliwość uzyskania dofinansowania ze źródeł zewnętrznych tej inwestycji. – zapewnia wójt Orman.

Życie na ul. Sportowej jest wyjątkowo niekomfortowe. Przez kilka miesięcy w roku wyjście poza posesję jest dużym wyzwaniem. Przez błoto odechciewa się wyjść na spacer, do sklepu, wyjścia z wózkiem dziecięcym wymaga dużej determinacji. Sytuację pokazują zdjęcia. Dojazd samochodem do posesji jest utrudniają dziury i kałuże. Samochody są nieustannie brudne, błoto przenosi się na posesje.
Kiedy na dworze jest sucho, mieszkańcom dokucza z kolei kurz, który unosi się przy niewielkich nawet podmuchach wiatru.
- Od 14 lat regularnie bezskutecznie piszemy pisma, dzwonimy i spotykamy się z kolejnymi wójtami gminy w sprawie wykonania lub przynajmniej naprawy nawierzchni naszej ulicy mówi jeden z mieszkańców. Efekty są marne, bo w tym czasie gmina raz tylko wysypała żwir na odcinku kilkudziesięciu metrów ulicy. Wysypany żwir został zresztą w ciągu kliku miesięcy rozjeżdżony przez ciężkie auta odbierające śmieci.

 

- Dwa lata temu obecny wójt, podczas spotkania, obiecał nam naprawę nawierzchni na wiosnę 2019r. Niestety obietnicy nie dotrzymał - wytykają mieszkańcy. Efektem tego spotkania było zamontowanie lamp oświetleniowych na ul. Sportowej. Jak ironizują mieszkańcy, pewnie po to, „żeby można było zobaczyć, że nie można wyjść”. Ta inwestycja w ich ocenie jeszcze pogorszyła sprawę, bo przy okazji wykopów pod kable zostały zniszczone nawierzchnie przy posesjach wykonane przez właścicieli posesji za ich pieniądze.

 

- Niewykonanie nawierzchni na naszej ulicy Wójt i jego pracownicy tłumaczą brakiem funduszy. A jednak przez te czternaście lat gmina znalazła fundusze na wiele innych inwestycji. Między innymi na wykonanie nawierzchni na wielu nowych ulicach np. ul. Nowej, przy której domy zostały zbudowane i zamieszkane w ostatnich kilku latach – wskazują mieszkańcy zapomnianej ul. Sportowej. Dodają, że wójt nie odpowiada na pisma, maile oraz telefony od sfrustrowanych mieszkańców.


Wójt Michał Orman nie zgadza się z opinią, że nie pamięta o mieszkańcach ul. Sportowej. _ na tej ulicy zostało zrobione oświetlenie, wysypaliśmy tłuczeń. Jest wykonany projekt na drogę. Teraz czekamy na jakieś zewnętrzne źródło dofinansowania, żeby drogę zrobić. Będziemy się starali o wsparcie z funduszu dróg samorządowych, ale teraz w czasie pandemii trudno przewidzieć, jak szybko uda się takie wsparcie uzyskać. Koszt inwestycji przekracza 300 tys. zł – mówi Michał Orman, wójt Mysłakowicach. Samorządowiec obiecuje, że na wiosnę droga zostanie „połatana”.  

W błocie i w kurzu – mieszkańcy Mysłakowic od lat walczą o drogę
W błocie i w kurzu – mieszkańcy Mysłakowic od lat walczą o drogę
W błocie i w kurzu – mieszkańcy Mysłakowic od lat walczą o drogę

Komentarze (18)

Po sześciu latach kumoterskich rządów PiS prezesowe zawołanie „Daniel Obajtek wszystko może” trzeba teraz rozumieć jako immunitet bezkarności: „Obajtkowi wolno wszystko”. Jak wynika ze śledztwa „Wyborczej”, może łamać prawo, łączyć działalność biznesową z funkcją wójta, może kłamać w sądzie pod przysięgą i… włos mu z głowy nie spadnie. Wedle zasady, że „może on i łajdak, ale za to nasz łajdak”.

Obajtek jest potrzebny, więc nie jego przecież ścigać będzie prokuratura Ziobry, ale Bogu ducha winnych sędziów Morawiec, Tuleyę, Żurka, mecenasa Giertycha...

Były wójt Pcimia nie jest groteskowym przypadkiem kadrowym. Nie jest personalną pomyłką. Obajtek w nomenklaturze władzy PiS jest właściwą osobą na właściwym miejscu. Właśnie takich ludzi Kaczyński potrzebuje. Ludzi bez wahań. Miotły, która o nic nie pyta, ale robi miejsce dla swoich i wywala ludzi na zbitą twarz ze spółek i agencji, którym szefował.

Starcy i wiocha wrobili nas w narodowy socjalizm pisbolszewizm małego kulawego naszczalnika hitlera kałczyńskiego i obaj tka.

Musiałeś mieć ciężkie dzieciństwo potem zostałeś ubekiem i niedobry pis odebrał ci ubecką emeryturke

Posprowadzali się z miasta i płaczą. Przeszkadzają im piejące kury czy szczekające psy na wsi. Mam nadzieję, że tej drogi tam nigdy nie zrobią. Żle że oświetlenie gmina zrobiła? Proponuję zabrać to oświetlenie w miejsce gdzie mieszkańcy będą się cieszyć a nie rozpaczać. 8 domów na krzyż może poczekać.

Nima drogi Grzesiu musi mieć wypłatę

Lecz się parówo !!!

(26.02.2021)Zatrzymania są efektem śledztwa dotyczącego wyłudzania podatku VAT z tytułu fikcyjnego obrotu panelami fotowoltaicznymi w latach 2010-17. Pierwsze zatrzymania w tej sprawie odbyły się w lutym 2017 r. Dotychczas zarzuty w tej sprawie przedstawiono 261 osobom.

W toku śledztwa ustanowiono zabezpieczenia majątkowe na mieniu w łącznej kwocie ponad 100 mln zł. Zabezpieczeniami objęte zostały nieruchomości, prawo użytkowania wieczystego, gotówka, wartościowe ruchomości, w tym luksusowe zegarki podejrzanych.

W tej sprawie to Rada, a nie wójt decyduje. Skoro radni uznali, że szkoła ważniejsza to jest ważniejsza. Przecież takich ulic jest masa w Gminie.

Jaki wójt taka i rada, takich ulic które są drogami polnymi w Mysłakowicach nie jest wiele a tłuczeń drogowy jest po tysiąc kroć tańszy niż skajtpark za 600 koła !!!

Schemat jest taki:
1. INWESTOR: sprzedajcie nam grunt, bo chcemy się budować
2.GMINA: a co z drogą?
3. Inwestor: sami zbudujemy i utrzymamy

PO ZAKOŃCZENIU INWESTYCJI

4. INWESTORZY: Kiedy wybudujecie tę drogę? Jeździmy w błocie i kurzu
5. GMINA: ale...
6. INWESTORZY: Płacimy podatki i nam się należy

Bzdura.
Gmina sprzedała grunt pod budowę domów i miała wybudować infrastruktur. Pobiera za to podatki.

Parafrazując zamiast "mów mi wuju" , "mów mi ch..u" powie Obajtek.
Jestem całkowicie przekonany , że tylko delegalizacja narofowo docjslistycznego PiSbolszewizmu , tak jak to miało miejsce z NSDAP , może powstrzymać tę faszystowską gangrenę .
Prosta zmiana władzy nie uleczy tego ropiejącego społeczeństwa , tylko przedłuży agonię .Obajtek jest tylko kolejnym kolejnym żywym , i budzącym skrajne obrzydzenie , dowodem.

Musi być wypłata dla Grzesia

Obajtek wysyła Kaczyńskiego, dziada, na emeryturę, bo wie, że to tańsze dla Polski i zabójcze dla wolski.
Obajtek nienawidzi starszych ludzi, bo oni widzą go na wskroś.

Jak to kulawy hitler prezes wolskich mówił,że Obsrajtech ma w cobie coś od Boga,ciekawe którego Abrahama i Izaaka czy muchomora jadowitego Tadeusza i Mam.mooney?

Nie tylko sportowa ma taką drogę przed domami, niech Frodo ze swoją drużyną pierścienia przejdzie się po Mysłakowicach, być może będzie to jego pierwszy spacer odkąd wyborcy popełnili ten wielki błąd... dominują tu ulice - drogi polne tj. dziury, błoto i ... kamieni kupa. Frodo na złość mieszkańcom zatrudnił zastępcę bo miał tyle roboty, że nie i wiedział gdzie jeszcze można wybudować... plac zabaw albo skatepark za 600 000zł a na ulice - drogi polne żałuje chociażby tłucznia do zasypania dziur.

Dziurawe drogi to chyba standard w naszej gminie. Podobna sytuacja przy ulicy Szkolnej gdzie od strony podwórka zlokalizowany jest śmietnik. Od 2016 proszę UG o naprawę dojazdu do śmietnika ,droga przebiega przez podwórka bloków ,latem są tumany kurzu ,w pozostałych porach błoto i kałuże . Stan drogi jest spowodowany rozjeżdżaniem jej przez śmieciarki. Właścicielem działki jest UG, a odpowiedź z UG jest że działka po której jest realizowany dojazd nie jest działką drogową i problem jest do rozwiązania przez zarządcę nieruchomości .Mieszkańcy w miarę swoich możliwości zasypują dziury ,ale jest to walka z wiatrakami, śmieciarki wszystko dewastują.

Moze zamiast czekac nastepne 15 lat,zrobic zrzutke , wysypac tlucznia, wyrownac.Raczej nie liczyl bym,ze w czasie kryzysu,beda robic mniej wazne inwestycje.

HEJ mieszkańcy drogi SPORTOWEJ kto zwas był na zebraniu przed wyborami z //panem//Ormanem ,ja nie pamietam aby ktoś krzyczał że czeka tyle lat na droge. Szliscie jak bezmógowce i na niego głosowaliście iteraz to sobie zróbcie baranka w beton. ON teraz wam zrobi w zamian za wasze głosy plac zabaw w Mysłakowicach za 560.000zł a wy bujać bedziecie się po poligonie. Nawet wasz radny /na wieki// do powiatu słynny //pan//grzesiu i to tez z mysłakowic jest za placem zabaw bo //pan//orman mu PŁACI.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.