W Jeleniogórskiem żyje się krótko

W Jeleniogórskiem żyje się krótko

80,27 lat najprawdopodobniej przeżyje dziewczynka, która urodziła się w ubiegłym roku w regionie jeleniogórskim. Wiek wydaje się zacny, ale jesteśmy wśród jednym z pięciu subregionów Polski, gdzie przewidywana, średnia długość życia kobiet jest najkrótsza.

W niewiele lepszej sytuacji są panowie z regionu. A do tego mogą tylko pozazdrościć życia kobietom, które jest zdecydowanie dłuższe. Urodzony w ubiegłym roku, w regionie chłopiec może się spodziewać, że przeżyje 72,52 lata.
Publikację o średnim dalszym trwaniu życia opublikował GUS. W analizie większość danych przedstawiono w ujęciu wojewódzkim, ale jest też tabela z podziałem na 73 subregiony Polski.
Wynika z niej, że zamieszkiwanie w naszej części regionu nie wpływa najlepiej na długość życia. W przypadku pań krótszego życia mogą spodziewać się tylko mieszkanki regionów katowickiego (73,93), inowrocławskiego (79,83), sosnowieckiego (80,17) i szczecińsko-pyrzyckiego (80,25). Troszkę dłużej - oczywiście statystycznie - żyć będą panie z regionu wałbrzyskiego (80,57), legnicko-głogowskiego (80,96) i wrocławskiego (81,85). Bezkonkurencyjne w naszym województwie są panie z Wrocławia – ich średnia długość życia szacowana jest na 82,91 lat.
Najdłużej w Polsce żyją mieszkanki południowo-wschodniej części kraju – 83,11 lata w regionie przemyskim, 83,25 w rzeszowskim i 83,60 w tarnobrzeskim. Średnią powyżej 83 lat mają też mieszkanki Białostocczyzny i Podhala.
Panowie w Polsce żyją średnio o 7,7 lat, ale ta różnica systematycznie malej. Jeszcze przed 20 laty wynosiła 8,2 lata.
Panowie z regionu jeleniogórskiego też żyją znacznie poniżej średniej krajowej, bo ta wynosi 74,07 lata. W subregionalnej statystyce wypadają tylko odrobinę lepiej, zajmując ósme wśród najkrócej żyjących mężczyzn. Różnica jest jednak choćby taka, że na Dolnym Śląsku jest subregion, gdzie panowie żyją jeszcze krócej: w Wałbrzyskiem przewidywane średnie trwanie życie dla urodzonego w 2019 chłopca oszacowano na 72,05 lat.
W podregionie wrocławskim ten szacunek wynosi 63,67 lata, w legnicko-głogowskim 73,74 lata, a we Wrocławiu 75,56.
W Polsce najkrócej żyją mężczyźni z regionu skierniewickiego – 71,67 lat. Najdłużej mieszkańcy Warszawy (76,68), Krakowa (76,48), Poznania (76,29) i Trójmiasta (76,14). Najwyraźniej panom miasto służy.

 

Komentarze (16)

Najdłużej w tych regionach co głosowali na pis.

Dokładnie tak,tam ludzie się nie przepracowują,tylko żyją z socjalu i popijają winka.

Jak rządziła PO to ludzie w Warszawie żyli PO 140 lat. I komu to przeszkadzało? Dodam, że cała warszawską kamienicę można było wtedy kupić za 500 złotych.

Janusz Gajos. Ktoś wreszcie nazwał po imieniu "dzieło życia" kanalii żoliborskiej, malego kulawego hitlerka z bunkra kaczy szaniec przy Nowodworskiej, stąd taki bulwers wycieraczek i podnóżków.
Je*** pis.

Najbardziej jadowity w Polsce jest pis pospolity.

Objawy zatrucia to: ksenofobia, rasizm, fanatyzm religijny, kult jednostki, zanik tolerancji.

Przy dłuższym zażywaniu powoduje debilizm i zanik wyższych funkcji mózgowych.

Ty jeszcze na wolnosci?!a juz mialam nadzieje,ze siedzisz w pokoju bez klamek...

Kaczyński, Moravitzky, Szumowski i Kuchciński.

Czterej pazerni i PiS.

Co za idiota pisał ten artykuł? Wygląda jak nieudolne skopiowane kilku na raz.

Krzyworyjny patologiczny oszust i kłamca z grupy przestępczego małej kulawej k.a.n.a.l.ii chowającej się w bunkrze kaczy szaniec przy Nowodworskiej , malwersant Moravitzky obiecywał przed plebiscytem że zarazy już nie ma, machajac łapami. Tymczasem mamy 680 zarażeń i jedziemy matematycznie: limes gdzie kraj z łajna pis.land dąży do modelu italskiej lombardii.

Trochę ciężko przewidywać wiek życia kiedy klimat nam się zmienia w zasadzie z roku na rok. Raczej obstawiam, że aktualnie urodzeni jednak będą żyć krócej, z racji zmian klimatu i konfliktów światowych jakie to wywoła.

Pisdzielce 15 sierpnia organizują defiladę. Putin i Łukaszenka też zorganizował. Śmiało zmieścicie się. Koronka już czeka.

Tupolewizm v.666

A na trybunie naczelnik, któremu dzieci przebrane w stroje krakowskie będą wręczać bukiety kwiecia- tylko pamiętajcie, organizatorzy, naczelnik uczulony na białe róże, a wstążeczki przy krakowskich gorsecikach dziewczynek nie mogą układać się w tęczę.

Przeciętny jeleniogórzanin przeżyje na emeryturze 7 lat, a jeleniogórzanka 20. To tyle jeśli chodzi o równouprawnienie w Polsce

POprzednio za Tuska przeżyliby oboje PO 5 lat.

Aaaaaaa to dlatego od przyszłego roku nazwa powiatu z jeleniogórskiego zmienia się na karkonoski, żeby dłużej żyć HA,HA,HA.

Guzik prawda podstawowa. Skąd wiadomo jaka będzie średnia życia w 2100r? Teraz dziewczynki 75 letnie maja szansę dożyć 80 lat średnio, a te co się rodzą to dopiero życie pokaże.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.