W szpitalu normalniej. W przychodniach nadal na telefon

W szpitalu normalniej. W przychodniach nadal na telefon

Jeleniogórski szpital powoli wraca do normalnej działalności. W Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej działa znowu w pełnym wymiarze POZ oraz pomoc nocna i świąteczna. Od 18 maja jest możliwość zrobienia komercyjnych badań w laboratorium WCSKJ.

Bez zmian funkcjonują natomiast przychodnie zdrowia w mieście.  Lekarze nadal udzielają  tu porad telefonicznie.

Jak informuje dolnośląski NFZ, żadna placówka podstawowej opieki zdrowotnej na Dolnym Śląsku nie zgłosiła całkowitego zamknięcia przychodni. Wszystkie POZ udzielają świadczeń zdrowotnych od poniedziałku do piątku w godzinach od 8. 00 - 18. 00.

E-porady, e-recepty

Pacjenci nie są przyjmowani osobiście przez lekarza. Rejestrują się telefonicznie i w wyznaczonym dniu czekają na telefon od lekarza. Podczas teleporady mogą uzyskać zalecenia dotyczące postępowania w chorobie, otrzymać e-receptę, e-zwolnienie lub sugestię bezpośredniej wizyty w placówce, jeśli jest taka konieczność.

Wydawane są także skierowania na badania laboratoryjne i do lekarzy specjalistów. Po skierowania trzeba  przyjść do przychodni. Drzwi są jednak zamknięte. Dzwoni się i czeka pod drzwiami aż pielęgniarka przyniesie druki.  O takim systemie pracy informują placówki na swoich stronach internetowych oraz przed wejściem.

Jest wykaz czynnych placówek

E-porady stosują także lekarze specjaliści oraz poradnie ginekologiczno-położnicze i poradnie stomatologiczne. Do tych dwóch ostatnich można umówić się osobiście. Wykaz czynnych placówek znajduje się na stronie internetowej dolnośląskiego NFZ w zakładce „Gdzie się leczyć w czasie COVID19”.

W poszukiwaniu stomatologa

W przypadku stomatologów czas oczekiwania na wizytę z ubezpieczenia jest  bardzo zróżnicowany. Pacjenci muszą sporo naszukać się w internecie, by znaleźć stomatologa, który przyjmie ich w miarę szybko.

W pilnych przypadkach pozostaje wizyta prywatna. Większość dużych jeleniogórskich poradni stomatologicznych jest znakomicie przygotowana do świadczenia usług w dobie koronawirusa. Lekarze zamieszczają na FB zdjęcia, na których ubrani są w kombinezony, przyłbice, maski, okulary. Piszą o środkach ostrożności, jakie podejmują, by leczenie zębów było bezpieczne.

W szpitalu udzielą pomocy w nocy i w święta

O ile pacjenci zdążyli przyzwyczaić się do e-porad, udzielanych w dni powszednie, to problemem mogły być nagłe przypadki w weekendy.

Od 11 maja pomocy udzielą nam w WCSKJ. W pełnym zakresie i godzinach działa tu ponownie Podstawowa Opieka Zdrowotna oraz Nocna i Świąteczna Opieka Medyczna. Czynny jest Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Opieka nocna działa od godz. 18.00 do 8.00. Opieka świąteczna jest całodobowa. Rejestracja tel. nr 75 753 73 35. Oczywiście w nagłych przypadkach wzywamy pogotowie ratunkowe.

Oddział buforowy

W Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej powstał oddział buforowy. Na oddziale  jest 10 łóżek,  pacjentami zajmuje się specjalny zespół lekarzy i pielęgniarek. Są tu tymczasowo przyjmowani pacjenci z podejrzeniem koronawirusa. Jeśli testy potwierdzą COVID-19, trafią na oddział zakaźny w szpitalu w Bolesławcu.  Jeśli nie są zarażeni,  można ich bezpiecznie umieścić na odpowiednim oddziale z tzw. strefy “białej”.

89691421_2985962218148829_3522578485069479936_o.jpg
90377902_3009527972458920_6906240955939028992_o.jpg

Komentarze (11)

to jest masakra, POZty biorą kasę od NFZ na kazdego zapisanego do przychodni pacjenta bez względu na to czy on przyjdzie czy nie. Dla nich najlepiej by było jakby mogli mieć zamknięte do grudnia 2030. NFZ powinien ich zmusić do otwarcia przychodni a jeżeli odmówi natychmiast zerwać kontrakt.

W PiS.bolszewii żony to skarb. One są oligarchicznie zamożne.
Ich mężowie PiS.bolszewicy są biedni. Mają po 100 złotych.

Lekarzom i pielęgniarkom z przychodni też dziękujemy?

W czasie pandemii można liczyć tylko na publiczną opiekę zdrowotną, prywaciarze wypięli się na wszystkich. Wnioski?

wcale nie.
Wiele prywatnych przychodni specjalistycznych jest otwartych. W Panstwowej służbie zdorwia nic poza mega nagłym przypadkiem i koronawirusem nie zrobisz

PiSie leninowcy z PiS.bolszewii Sasin, Morawiecki, Szumowski, mówili, że sytuacja na Śląsku opanowana.

Job ich bolszewicka mat'.

Największy ból d*** "władzuni", to JAK dalej łagodzić ograniczenia, jednocześnie UTRZYMUJĄC ile się tylko da zakaz zgromadzeń.

Bo odpowiednik Majdanu, coraz bliżej.

Propagandowo coraz trudniej to rozegrać. Nawet pisowski suweren widzi, ze coś jest "nie tak".
Ale on cierpliwy, nie ma innego wyjścia skoro bezgranicznie i ślepo zawierzył swoim panom.

Afera maseczkowa związana jest zarówno z ministrem zdrowia, jak i samym resortem. Pośrednikiem w kupnie sprzętu medycznego z Chin był Łukasz G. - prywatnie przyjaciel rodziny Szumowskich. Jak ustalił reporter WP Sylwester Ruszkiewicz wiele kontrowersji wzbudza jego działalność biznesowa. Instruktor narciarski z Zakopanego miał założyć firmę sprowadzającą produkty medyczne zaledwie 24h przed transakcją z ministerstwem.

Podczas e-teleporady mogą uzyskać e-zalecenia dotyczące e-postępowania w e-chorobie, otrzymać e-receptę, e-zwolnienie lub e-sugestię bezpośredniej e-wizyty w e-placówce, jeśli jest taka e-konieczność. A na koniec e-seks: - E e e dzisiaj nie, bo boli mnie głowa. Oj ludziska ludziska!!!

Krzywa zachorowań rośnie proporcjonalnie do konta Szumowin.

Minęły 3 miesiące i zbliżył się termin pobrania nowych recept na moje liczne dolegliwości...Z niemałym niepokojem zadzwoniłem do mojej przychodni (Grottgera 10), by kontynuować leczenie i tu zaskoczenie - po podaniu swoich danych i krótkim omówieniu moich potrzeb, pani pielęgniarka poprosiła mnie o telefon następnego dnia z rana. Zadzwoniłem i od razu dostałem kody do recept, z którymi udałem się do apteki i po podaniu swojego PESEL-u, wszystko było już wiadome i naturalnie szybko załatwione!
Zastanawiam się, czy nie można by było taki sposób pobierania recept (naturalnie, przy stałym systematycznym) leczeniu, pozostawić na okres po epidemiczny? Mniejsze kolejki, odciążenie lekarzy itd...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.