Wyborczy skatepark

Wyborczy skatepark

Jelenia Góra dołączyła do miast, obiecujących zrealizowanie inwestycji, jeżeli mieszkańcy tłumnie wezmą udział w II turze wyborów prezydenckich. Miasto wybuduje skatepark, pod warunkiem że frekwencja przekroczy 65 proc. Taką obietnicę złożył prezydent miasta Jerzy Łużniak.

Prezydent, dziękując za znakomitą frekwencję w I turze, ogłosił na swoim koncie facebookowym.

 

- Chciałbym prosić o jeszcze większą mobilizację obywatelską w II turze, o udział w głosowaniu i dokonanie wyboru dobrej przyszłości. Dlatego informuję oficjalnie, iż jeśli frekwencja wyborcza w mieście przekroczy 65 proc., to miasto Jelenia Góra – w ramach uznania dla Mieszkańców – rozpocznie prace nad budową nowego skateparku, spełniającego wymogi współczesności. Jestem przekonany, że powstanie szybko i będzie dobrym miejscem rekreacji. Rozmowy o lokalizacji i wyposażeniu rozpoczniemy jeszcze przed końcem wakacji 2020.
To będzie wspólny prezent, który sami sobie zrobimy, a jednocześnie pamiątka z wyborów, które są przecież świętem demokracji.

Obietnica budowy skateparku wydaje się ofertą dla najmłodszych mieszkańców. Cezary Wiklik z urzędu miasta przekonuje, że nie należy tego tak odbierać.
- Przecież każda taka propozycja miałaby jakiegoś dominującego adresata. I nawet jeśli to dzieciaki i młodzież będą głównymi użytkownikami takiego skateparku, to przecież mają oni rodziców, czy dziadków, którzy też powinni docenić, że w mieście powstanie miejsce, gdzie młodzi ludzie będą mogli spędzać czas i realizować swoje hobby.

 

Na razie nie ma informacji o ewentualnej lokalizacji skateparku, ani o środkach, jakie miasto zamierza przeznaczyć na tę inwestycję. Te decyzje będą podejmowane po konsultacjach z mieszkańcami. Ratusz zapewnia przy tym, że planowany skatepark ma być efektowny.

 

Frekwencja jeleniogórzan w I turze była rzeczywiście historyczna. Głosowało 63,69 proc. uprawnionych. Wcześniejszy frekwencyjny rekord w ostatnim dziesięcioleciu ustanowiony został w ubiegłorocznych wyborach do sejmu i senatu, kiedy głosowało 62,9 proc. uprawnionych mieszkańców. Wcześniej wyniki były znacznie niższe: 50,42 proc. w wyborach do sejmu i senatu, w 2015 r., 53,58 – II tura prezydenckich w 2015 r.; 50,27 proc. – parlamentarne w 2011 r.; 56,2 – II tura, prezydenckie w 2010 r.; 57,64 – parlamentarne w 007 r.; 52,11 – prezydenckie w 2005 r.
W I turze ostatnich wyborów zagłosowało 38 970 osób. Żeby przekroczyć 65 proc. w najbliższą niedzielę głosować musi o 940 osób więcej.
 

Komentarze (21)

Nie ma to jak podbijanie wyniku partyjnemu koledze za pieniądze mieszkańców miasta. Żenada

Juz mamy wybudowaną halę wiosiwkowo sportową,LaRamble,bezpłatną komunikację,sieć rowerową .Teraz bedziemy mieli skatepark?Juz mi kaktus rosnie.Należy dopytać o parametry tego skate parku,by po fakcie nie okazało się ze zamiast skate parku postawi marnej jakosci rampe i powie że słowa dotrzymał.

Troska Łuzniaka o frekwencję nie jest przypadkowa.Jedna z agencji na zlecenie PO wykonała sondaż z którego wynika że im ona jest większa tym większa szansa Rafaella na wygraną.Niech Łuzniak doprecyzuje jaki skate park i w jakiej lokalizacji.

Kto za to zapłaci?

Miasto ,za odebrane nam pieniądze

Andrzej Duda Andrzej Duda

Z pseudo debaty trzaskowskiego wiem tyle że chce zniszczyć PiS i Polskę. Niezły program. Boże chroń nas przed takimi ludźmi. Trzaskowski otacza się ubekami, sbekami , TW i MO. Od razu widać jego sympatie i korzenie. Część Polaków tak jakby zapomniała że ci mordowali naszych rodaków, bili i niszczyli kariery . naprawdę lepszy idiota z PO powiązany z służbami PRL działający dla Niemców i Brukseli niż polski Prezydent Duda powiązany z Polską i Polakami , działający dla dobra Polski?

Przekupstwo
Dz.U.2019.0.1950 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
§ 1. Kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa, aby skłonić osobę pełniącą funkcję publiczną do naruszenia przepisów prawa lub udziela albo obiecuje udzielić takiej osobie korzyści majątkowej lub osobistej za naruszenie przepisów prawa,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Słusznie, jak wszystko to wszystko pod paragraf - wozy dla OSP i tekturowe czeki - też!

Gdzieś tam dzwonią, ale w którym to kościele, to jeszcze długo będziesz szukał.

Taki park już jest, a może tak wziąć się za budowę kanalizacji w dzielnicach Jeleniej Góry, gdzie jej nie ma. Obiecuje cię to już od lat i co? G... Leje się dalej do rzeki

Ok, tylko dlaczego warunkiem ma być wysoka frekwencja? Głosowanie to patriotyczny obowiązek. Jeżeli nie jesteśmy gotowi, to trzeba wprowadzić zapisy duńskie - nie idziesz - płacisz mandat:)

Bez zachęcania IDZIEMY na wybory ,mamy dość "ynteligenta z krakówka"

Trzaskowski startował z Krakowa jako rodowity krakowianin od "czech"pokoleń.

Uprzejmie informuje towarzyszy pis.laków z biura w Jeleniej Górze że muchy o.b.s.r.a.ł.y najjaśniejszego pana dudę wiszącego na płocie.

Chętnie poznam instruktora narciarstwa, producenta respiratorów. Znam komunistycznego prokuratora A teraz sędziego trybunału obrońcę pe. Do file. A może jakiś biskup-tanio kupię działkę

Senator (ps.skatepark), który w nocy razem z dyrektorem WORDu zaklejał plakaty Trzaskowskiego?! Krzysiu Chłód czy jakoś tak? Jelenia Góra znowu będzie sławna!

Wspaniały pomysł Pana prezydenta miasta. Tylko doszły mnie słuchy, że aby wybudowali skatepark trzeba głosować na Dudę.

Super pomysł Panie prezydencie, przekonał mnie Pan pójdę jednak zagłosować na Pana Andrzeja Dudę

Jakie znaczenie ma dla takiego normalnego Polaka czy wygra szabesgoi czy sodomita?

Rozumiem , zgodnie z logiką że frekwencja 65% w J. G. jest zasługą deskorolkarzy? A może ze skatepark'u korzystać w pełni, będą mogli renciści i emeryci ? Cóż za pomysł ! Jeśli wydumanie tego, zajęło prezydentowi całą noc to mu współczuję, jeśli 5 min. to współczuję mieszkańcom J.G. wybranego przez nich prezydenta. A co z lokatorami budynków mieszkalnych w pobliżu ? Ktoś zadał im pytanie co sądzą o lokalizacji takiego obiektu ? Jakiś czas temu, gdy miasto naliczyło należne podatki, potrafiło wysłać do tysięcy domów i mieszkań pracowników doręczających decyzje o ich wysokości. Nie potrafi jednak w podobny sposób, zasięgnąć opinii okolicznych mieszkańców.(kilkuset osób) Obnosi się nasz prezydent z europejskością a sam na swoim podwórku zapomina o niej. U naszych niemieckich sąsiadów w przypadku takiej lokalizacji, zapytuje się zainteresowanych sąsiadów takich inwestycji o ich zdanie. Brawo nasz prezydent !!! Z pewnością jeśli zdarzyło się to w obecności kamer... to decyzja już zapadła.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.