Wysokie wyroki dla porywaczy

Wysokie wyroki dla porywaczy

Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok przeciwko czterem sprawcom brutalnego porwania dwóch osób, do jakiego doszło w październiku 2017 roku w Jeleniej Górze. Marek.P, Rafał W., Piotr W. i Krzysztof W. dostali duże kary. Wyrok jest nieprawomocny.

Jak ustalono w toku śledztwa, w nocy z 6 na 7 października 2017 roku, Marek P. i Rafał W. porwali z mieszkania w Jeleniej Górze kobietę.

Porwali kobietę i mężczyznę. Znęcali się nad nimi

Następnie przewieźli ją do lokalu, gdzie w sposób drastyczny się nad nią znęcali. Tej samej nocy Piotr W. i Krzysztof W., z jednego z jeleniogórskich klubów uprowadzili mężczyznę i przewieźli go do tego samego lokalu. Tam, wspólnie z Markiem P. i Rafałem W. dotkliwie pobili pokrzywdzonego, powodując u niego dotkliwe obrażenia. Porywacze zabrali swojej ofierze telefon komórkowy.

Recydywidyści z metamfetaminą

W trakcie zatrzymania, u Marka P. znaleziono 21 tabletek metamfetaminy, gram amfetaminy, broń palną, którą posiadał bez zezwolenia oraz dowód osobisty, który został przez podejrzanego przywłaszczony od innej osoby. Ponadto, Marek P. w okresie poprzedzającym zatrzymanie wielokrotnie udzielał metamfetaminę w zamian za korzyści osobiste i majątkowe co najmniej siedmiu osobom, w tym trojgu małoletnim.

Za popełnione czyny Marek P. odpowiadał w warunkach recydywy, będąc wcześniej wielokrotnie skazany za przestępstwa z użyciem przemocy i narkotykowe.

Metamfetaminę oraz nielegalnie posiadaną broń palną policjanci znaleźli również u Rafała W. Ustalono także, że mężczyzna kupił warty 2500 zł kradziony telefon komórkowy, w związku z czym zarzucono mu także paserstwo.

Inny z porywaczy - Piotr W. odpowiadał za popełnione przestępstwa w warunkach recydywy, będąc uprzednio skazanym za pobicie innej osoby.

Krzysztof W. ponadto porczywie dzwonił do swojej byłej żony, wysyłał jej wiadomości tekstowe zawierające obraźliwe treści oraz nachodząc ją w domu, czym wzbudził u niej poczucie zagrożenia.

Wysokie kary

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała akt oskarżenia w tej sprawie w maju 2018 roku. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski informuje, że  20 listopada 2020 roku zapadł wyrok przed sądem pierwszej instancji.

Marek P. został skazany na karę 18 lat pozbawienia wolności.

Rafałowi W. wymierzono karę 8 lat pozbawienia wolności.

Piotr W. usłyszał wyrok 3 lat i 9 miesięcy pozbawienia wolności.

Krzysztofa W. skazano na karę 3 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto od Marka P. i Rafała W. zasądzono zadośćuczynienie na rzecz pokrzywdzonej kobiety w wysokości 100 tysięcy złotych oraz 10 tysięcy złotych na rzecz pokrzywdzonego.

W odrębnym postępowaniu, wyrok jednego roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania na okres 3 lat usłyszała także Weronika K. Kobieta brała udział w jednym z porwań.

W trakcie śledztwa podejrzani byli tymczasowo aresztowani. Następnie, po wniesieniu aktu oskarżenia zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym. Po ogłoszeniu wyroku, prokurator wniósł o ponowne tymczasowe aresztowanie Marka P. i Rafała W., a sąd uwzględnił ten wniosek. Wyrok nie jest prawomocny.

Komentarze (6)

To mają być kary? A 40 lat nie łaska? I obowiązek pracy w czasie odbywania kary...

Hitler Kaczyński i krzyworyjec Moravitzky zabili 579 Polaków.

oj, niedobrze. mogli zacząć od ciebie....

Zabili tylu wolaków jak ich nazywasz no to znowu się nachlejesz ze szczęścia. W sumie wychodzi na to że jesteś gorącym zwolennikiem Kaczyńskiego i Morawieckiego a oni postępują tak jak sobie wymarzyłeś.

Indeks zaufania do milicji spadł w krótkim okresie o 20 p.procentowych. Formacja ma poparcie mniej niż połowy mieszkańców tenkraju. To wyborczy elektorat nazistów narodowych socjalistów pisbolszewikow kulawego hitlera Kaczyńskiego.

Czy to nie wspólnicy Lopaty i Melona oni sa znani z porwań.....

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.