XXV Regionalny Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej

XXV Regionalny Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej

5 kwietnia w ZSP im. Emilii Plater w Zgorzelcu odbędzie się jubileuszowy, XXV Regionalny Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej. Start o  godzinie 09:30.Dla najlepszych wykonawców piosenki turystycznej i ekologicznej organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody.

Przegląd służy popularyzacji piosenki turystycznej i ekologicznej wśród uczniów - członków Szkolnych Kół Krajoznawczo – Turystycznych i Ekologicznych (PTSM, PTTK i in.) z województwa dolnośląskiego.  Jednak do udziału w nim zapraszana jest również młodzież z przygranicznych rejonów Czech i Niemiec Euroregionu Nysa.
 Uczestnicy wykonują dwie piosenki o tematyce turystycznej lub ekologicznej,  oparte o teksty własne lub obce (nie więcej  niż 3 zwrotki). Wykonawcy mogą korzystać z instrumentów muzycznych możliwych do zastosowania  w turystyce pieszej; wyklucza się możliwość korzystania z pianina, instrumentów zasilanych elektrycznie, podkładów muzycznych, itp. Jury oceniać będzie dobór tekstów, walory muzyczno – wokalne oraz wyraz artystyczny poszczególnych piosenek w trzech kategoriach:
- szkoły podstawowe
- gimnazja
- szkoły ponadgimnazjalne z podziałem na zespoły oraz solistów (duety).

 

Dodatkowe informacje: Tadeusz Prawelski – tel. 75-7758540 lub tel. kom. 880-449-051.

Komentarze (1)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.