Zaniepokojenie w niepublicznych przedszkolach

Fot. Pixabay

Zamysł prezydenta Jeleniej Góry wydaje się być prosty. Pięć jeleniogórskich niepublicznych placówek, działających w budynkach należących do samorządu, ma pracować w nowej formule. Mają stać się przedszkolami publicznymi. To ma sprawić, że obniżą się opłaty za dziecko, a jeleniogórski maluch będzie miał pierwszeństwo podczas rekrutacji. Dyrektorki placówek już dostały wypowiedzenia dotychczasowych umów. Nie kryją, że są zaskoczone i załamane. Rodzice przedszkolaków są pełni obaw.

Jak tłumaczy na facebooku prezydent Jerzy Łużniak, „decyzja o skorygowaniu sieci placówek opieki przedszkolnej w Jeleniej Górze w nowym okresie jest podyktowana m.in. zgłaszanymi od lat potrzebami zwiększenia liczby miejsc w placówkach publicznych, a przede wszystkim postulatami rodziców, dla których oznacza ona obniżenie kosztów pobytu dziecka w przedszkolu. Zmiana dotyczy pięciu przedszkoli niepublicznych działających w obiektach komunalnych”.

Chodzi o przedszkola „Bajka”, „Kacperek”, „Tuptus”, „Piątka” oraz „Promyczek”.

Miałyby działać jak placówki publiczne, otrzymywać od miasta 100- procentową ( nie jak dotychczas 75-procentową) dotację, gwarantować pierwszeństwo dla dzieci z Jeleniej Góry.

Na prowadzenie tych placówek w nowej formule miasto planuje rozpisać konkurs. Mogą w nim wystartować obecne dyrektorki. Ale czy na to się zdecydują?

Grażyna Kołodziejczuk-Frankowska, dyrektorka Niepublicznego Przedszkola „Kacperek” w Jeleniej Górze szczerze mówi, że na razie nie wie. - Ale chyba nie wystartuję – mówi. Jak wyjaśnia, zbyt wiele jest niejasności w projekcie. Nie wiadomo na przykład, co pomocami, sprzętem i urządzeniami, które przez lata funkcjonowania zakupiła dla przedszkola. Jak rozliczyć remonty, które wykonywała?- Nie czujemy, by miasto traktowało nas jak partnerów – mówi dyrektor „Kacperka”.

Rodzice przedszkolaków nie kryją obaw. „My rodzice nie mamy pewności, że kadra się nie zmieni. Są dyrektorzy, którzy prowadzą placówki od prawie 20 lat i nagle są postawieni przed faktem przetargu. Czemu nie zostawiają nam wyboru? Wiąże się to z groźbą utraty miejsc pracy przez obecną kadrę, i stresem dla dzieci, którym zmieniłyby się panie wychowawczynie. I tak już wiele złego doświadczyły przez wielomiesięczną izolację związaną z pandemią. Po co fundować najmłodszym taką traumę? Czy nie można z marszu dać pierwszeństwo obecnej dyrekcji skoro przez lata się sprawdziła? - czytamy w komentarzach na facebooku.

 

Więcej o nowych zasadach funkcjonowania pięciu jeleniogórskich niepublicznych przedszkoli przeczytacie w Nowinach Jeleniogórskich 20 października.

Komentarze (20)

Jak widać rodzina urzędników cały czas się rozrasta do takiego stopnia że kombinują gdzie jeszcze znaleźć miejsca pracy dla swojej rodziny i koleżków. Wstyd urzędnicy nam przynoszą. Chcą zlikwidować i zrujnować to co wszystko do tej pory sprawnie działało. Czerwona komuna pełną parą.

Czytając między wierszami etaty juz zostały rozdane.Tak poko rozumie politykę pro rodzinną.Dobro swojego "dziecka" najwazniejsze.

Masz rację. Żydowska córka paraprezydenta du.py ma etat przy tatusiu. Republika bananowa. Tego nie robi nawet Władymir Wladymirowicz Putin. Je*** pis.

O Qrnia, czemu redakcyjko nie można tu dać plusa?

Z punktu widzenia budżetu to krok Łużniaka jest bezsensowny. Teraz płaci 75%, będzie płacił 100%, a w dodatku będzie musiał wykładać kasę na remonty i zakupy. Do tej pory było to na głowie dyrektorów. Ostatnia kwestia - w niepublicznych kadra pracuje pod dyktat Kodeksu Pracy, czyli 40 godz/tyg, a w publicznych Karty Nauczyciela - skąd miast weźmie dodatkową kadrę? Z pozostałych niepublicznych. W ten sposób Łużniak (liberał i platformens) wykończy małych przedsiębiorców i będzie monopolistą dyktującym ceny bez żadnej alternatywy dla rodziców. A po co? Aby dać stołki swoim znajomkom!

To sie nazywa protekcja znajomosci kolesiostwo to w jeleniej jest tak super pytanie brzmi czy nowi prezesi przedszkoli pobieraja wyplaty

Nawet nie zdajecie sobie sprawy jakich de bill'i robią z siebie powiatowi zakaźnicy i milicjanci stopnia powiatowego miejskiego i wsiowego (wiocha w Bieszczadach) po moich zawiadomieniach o nienoszeniu maski i niestosowaniu dystansu społecznego przez narodowo socjalistycznych pisbolszewikow funkcjonariuszy od małego kulawego hitlera Kałczyńskiego oraz Du.py. Mam stos tych pism i wszystkie będą opublikowane w sieci bez cenzury. Treść stanowisko i stopień imię i nazwisko de bill'a zakaźnika i milicjanta . Polska będzie miała ubaw czytając ich.

132 dusze zmarle na covid obciążyły gangsterów z grupy przestępczej małego kulawego hitlera Kałczyńskiego i jego współsprawców paraprezydenta od szczurów Du.pe i dwukrotnie certyfikowanego krzyworyja patologicznego oszusta i kłamcę Moravitzkyego.

Porównując liczby zakażeń / 1 mln mieszkańców w Polsce i Włoszech od marca (jako suma z 7 dni) znacznie wyprzedzamy Italię.
Czy pustostany czaszkowe elektorat (sutenerstwo) narodowo socjalistyczny pis.bolszewickiej rozumie o czym piszę?

Należy natychmiast zamknąć szkoły żłoby i kościoły.
Cmentarze muszą być zamknięte natychmiast.

Placówki handlowe wzorem Italii powinny być administracyjnie zamykane na 30 dni jeśli personel toleruje brak zaslonietych ust i nosa przez klientów, brak jednorazowych rękawiczek i płynów dezynfekcyjnych.

Przedszkole Kacperek to cudowna kadra , wspaniała Dyrektorka - a miasto chce to rozpieprzyć , bo co ,nie stać miasta na budowę nowego budynku . co z tego , że droższe czesne niż w państwowym , ale wspaniałe zajęcia dodatkowe , opieka na najwyższym poziomie . Nigdy nie żałowałam , że muszę płacić dwa razy tyle, ale za to moje dziecko bardzo dobrze się rozwijało i było super przygotowane do szkoły. Dlaczego niszczyć coś co bardzo dobrze funkcjonuje , zrobią z tych przedszkoli państwową wylęgarnię patologi za połowę ceny.

Miasto po prostu idzie na łatwiznę, bo łatwiej jest przejąć i przekształcić niepubliczną placówkę w publiczną niż utworzyć nowe przedszkole. Swoją drogą to od ponad 20 lat miasto nie utworzyło żadnego nowego przedszkola, tylko je likwidowało, a przykładowo Zawiła obiecywał nowe przedszkole na Zabobrzu III, ale oczywiście obietnicy nie dotrzymał.

„Ludzie są tacy g****, że to działa. Niesamowite!”, "Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. To jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać. Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się, idźmy na wybory."

Dlaczego trza stawiać + lub - jak chce redakcja postpezetperowskiego pisemka

Skotkisyny jak długo będziecie niszczyć i przywłaszczać sobie nasze wspólne dobro? Kto was upoważnił do takich działań . Pytaliście właścicieli tj. Mieszkańców Jeleniej Góry? Nie dotrwacie do końca kadencji !!! Wasze to są tylko puste pazerne łby Ludzie napluć na was nie będą chcieli!!!!

"kto umrze, to umrze i trudno" - mówi Moravitzky

"Dramatyczne telefony z prośbą o miejsce na oddziale intensywnej terapii, dylematy etyczne, kogo kwalifikować do wentylacji mechanicznej. To nie Lombardia. Kraków. Dzisiaj” napisał na Twitterze Jacek Górka - lekarz internista, w trakcie specjalizacji z anestezjologii i intensywnej terapii, pracujący na oddziałach intensywnej terapii i w szpitalnych oddziałach ratunkowych krakowskich szpitali."
-wina Tuska pisozjeby?

Prof. Simon o sytuacji w szpitalach. "To jest Holokaust ludzi starszych i z wielochorobowością"
oprac. Katarzyna Nowak
16.10.2020 20:43
- To jest Holokaust, w takim określeniu, ludzi starszych i z wielochorobowością - powiedział w TVN 24 profesor Krzysztof Simon, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych szpitala zakaźnego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu, wskazując na zaniedbania rządzących w sprawie przygotowania do drugiej fali epidemii. O sytuacji w szpitalach dodał: - Jak ja patrzę na tych starszych ludzi na OIOM-ie, gdzie większość z nich umiera, to my żegnamy się z nimi właściwie

Po pierwsze wstydziłabym się tak przedstawiać.Powiedz i przedstaw się ,że jesteś męskim członkiem, a nie kombinuj. Po prostu taki jesteś.A po drugie pisz na temat, a nie odwracaj wszystkiego kota (i to nie swojego) ogonem.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.