Zaszczepiono burmistrza Zgorzelca. NFZ kontroluje szpital

FOT.Pixabay

Mamy regionalną aferę szczepionkową. Wybuchła po upublicznieniu informacji o zaszczepieniu przeciwko COVID 19 burmistrza Zgorzelca Rafała Gronicza. „Jest to wysoce naganne” - zdecydowanie zareagował senator Krzysztof Mróz. Rzeczniczka prasowa Dolnośląskiego NFZ powiadomiła, że NFZ prowadzi kontrolę w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Zgorzelcu dotyczącą prawidłowości realizacji szczepień przeciw COVID-19.

Wraz z burmistrzem Groniczem zaszczepieni zostali były wójt gminy Zgorzelec oraz znany, największy przedsiębiorca w regionie.

Zgorzelecka afera szczepionkowa

Niestety także lokalnie niektórzy samorządowcy ulegli takiej pokusie jak celebryci i zaszczepili się wcześniej niż grupa zero” - mówił portalowi wPolityce.pl senator PiS Krzysztof Mróz, odnosząc się do sytuacji, do jakiej doszło w szpitalu w Zgorzelcu. Zdaniem senatora takie zachowanie jest wysoce naganne.

Sprawa zrobiła się głośna. Wyszła na jaw tuż po pojawieniu się informacji o zaszczepieniu w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym poza kolejnością osiemnastu znanych osób ze świata kultury między innymi Krystyny Jandy. Warszawskiej placówce grozi kara w wysokości 350 tys. zł.

Jak będzie w przypadku szpitala w Zgorzelcu?

Kontrola w szpitalu

Anna Szewczuk-Łebska, rzeczniczka prasowa dolnośląskiego NFZ poinformowała, że „Kontrolerzy weryfikują czy szczepienia realizowane w placówce odbyły się zgodnie z określonymi zasadami. Sprawdzają między innymi jakie osoby zostały zaszczepione, czy zaszczepione osoby spoza personelu były uprawnione do szczepień na tym etapie. Szczegółowe wyniki kontroli zostaną przedstawione po zakończeniu postępowania”.

 

Więcej o przebiegu szczepień przeciw COVI 19 w szpitalach w  naszym regionie przeczytacie w Nowinach Jeleniogórskich  z 12 stycznia.

Komentarze (31)

Co niby jarozbaw i resztę "żondu" nie zaszczepili się ?
Nie wspomnę o biskupach gdzie na 100% spec.zestawy byly dostarczone do pałaców.
Pokusę to można mieć na ciastko lub na sex.

Nie pozwólmy się zastraszyć ! Bałagan to wina PISu.

Krowa która dużo ryczy mało mleka daje i bałagan to masz ty we łbie pustym pustaku

Rusz łepetyną posłuchaj zagranicznych stacji i polityków,zostaliście sami ,Putin wam nie pomoże Tramp idzie do psychóżki cwańsi już układają się z opozycją a reszta pójdzie do mamra za defraudacje .Amen.

Masz na myśli oczywiście lewackie stacje i polityków? Stary jesteś i jedyne co ci pozostało to krzepić się nadzieją że będzie tak jak było. Tylko że twój czas już minął...

Mucha już przeszła i stwierdziła że przez 500+ ćwierć miliarda kobiet odeszło z pracy,[policzyła wszystkich na ziemi,że też PIS ma wpływ na cały glob-partia światowa jeszcze takiej nie było!

A mogłeś tego nie pisać.... Nie udowodniłbyś że twoja "wiedza" to chore konfabulacje rojone we własnej głowie... Czasem lepiej milczeć....

Brawo senatorze K.Mróz brać się kicio ... ludzie czekają w kolejce grzecznie na swoja kolej

Najciekawsze z tego wszystkiego jest to że wystawione pod publikę namioty przed niektórymi szpitalami stoją puste. A szpitale, też praktycznie puste. A ci chorzy którzy są w tych szpitalach to chorują na grypę zapalenie płuc itd. itd. ale lekarze na siłę im przypisują covida, byle sztucznie podnosić statystyki. I zamiast podawać im leki na te choroby to na siłę wkładają im rurki. Ciekawe ile im rząd zapłacił za odstawianie takich cyrków kosztem chorych. Generalnie żadnej pandemii niema tylko są choroby które nam towarzyszą od kilkuset lat. Na grypę, zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli itd. ludzie chorują i jak wspomniałem gdyby lekarze podawali im właściwe leki to by ci ludzie ot tak nie umierali, no ale panuje covid więc taki chory na siłę ma to przypisane i zamiast go lekami leczyć to mu włożą rurkę i człowieku się męcz. Patologia.

Widze masz informację z pierwszego źródła,rynsztokowe informacje.Lubisz paplać się w odchodach?

Piślactwo ruszyło z samego rana ,moherowe berety i oglądacze szczujni narodowej za 2 miliardy. lutek jesteś c niedorozwiniętym embrionem .To co opisujesz to oskarżanie lekarzy i za to powinieneś ponieś konsekwencje .

Może czas na filtrowanie takich pomówień wzorem Twittera blokując szaleńca Trampa.

Wtedy nikt by nie wiedział że istniejesz.Redakcja nj juz od dawna filtruje by nie powiedzieć cenzuruje.

Przekonałeś mnie! Zamknąć wszystkich lekarzy, bo tylko dla nich się liczy pieniądz, a nie pacjent! W zamian zatrudnić szamanów, oni modlitwą i czarami, a ponadto - naszą narodową, od wieków stosowaną medycyną naturalną - uleczą, tanio i szybko z wszelkich chorób, jak rak,zawały, wylewy, ślepe kiszki itd. Czy nie mam racji, znawco zagadnienia???
A na miejscu pana senatora Mroza (który być może nie załapał się na tajne szczepienie elit PiS-u) też bym wyraził bezgraniczne oburzenie, a nawet powiadomił prokuraturę o przestępstwie złamania jedynie słusznych wytycznych rządu, w wyczerpującej walce z epidemią!

Mróz, pokaż ramiona! Jeśli masz świeży ślad po wkłuciu, to wiesz...

To są objawy choroby psychicznej. Znajdź sobie dobrego lekarza. Ja ci nie pomogę...

Myślenie, że jest się kimś, kim się nie jest, również podlega leczeniu.

No i polecieli pierwsi wybrańcy.Jak to Pawlak mówił,,głupszy przodem idzie''Zaszczepieni mówią ,przepisy są nie zrozumiałe,dla niektórych z tz. elit 2+2=5 choć sami nie wiedzą czemu im tak wychodzi.Problem jednak w tym, że ci któży ich wybrali,uważali ich za mądrzejszych od siebie.A to świadczy o tej gupie wyborców-dla nich rzeczy proste są bardzo trudne do ogarnięcia.Taka jest cena demokracji.

Bardzo dobrze. Ktoś będzie musiał kiedyś posprzątać ten bałagan po xxx.

Szczepienia powinny być też komercyjne. Ale w tym tempie to za 3 lata nie wiem czy się doczekam. A jestem osobą płacącą podatki i zatrudniającą ludzi. Czyli na końcu pisowskiej kolejki.

660 szczepionek się zmarnowało i co? No cóż stało się - ale zaszczepienia poza kolejnością, to niewybaczalne przestępstwo!!!

Muchomor z Torunia też jest już zaszczepiony. Belzebub boi się wyprawy do domu oćca.

Nie rozumiem tej afery. Jakie były sondaże? Mnóstwo ludzi szczepić się nie chciało. No to logiczne, że osoby znane przyciągną kogoś. Co to za afera z 18 zaszczepionymi? A kasa za respiratory to gdzie? I jakoś nikt kary na MZ nie nakłada. To tak dla przykładu. A teraz minister zdrowia oczekuje dymisji rektora WAM? Chyba minister nigdy nie studiował i nie wie, że rektor nie podlega ani jemu ani nawet Czarnkowi. Jest wybierany przez społeczność akademicką i tylko ona może go odwołać.

Ach te komuchy oni cały czas tacy sami. Wszędzie pierwsi. A reszta czeka.

Po niewyjaśnionych przekrętach Szumowskiego następny przekręt ze stadionem narodowym ,obsłudze płacą olbrzymie pieniądze a chorych brak .Praca tylko dla znajomych ,wybranych .

Jak Mroza szczepiono w JG to problemu nie było.

...***** *** zawsze i wszędzie póki my żyjemy...

a, to na szczęście już nie długo.....

...zgadzam się z tobą pisowski dzbanie..."niedługo" pisowski dzbanie...nie ma za co...

Gdzie są respiratory ja się pytam?

http
Warto posłuchać....

http
Muzyczne radio - warto posłuchać

A co na to zaszczepiony burmistrz? Schował się do nory? A to sobie zgorzelczanie wybrali gospodarza i obrońcę ludu. Niech powie jak sobie to załatwił. Może to nie dyrektor za to odpowiada. Pandemia obnaża złe charaktery i egoizm. Co by się działo jak by była wojna? Burmistrz by walczył o swoich obywateli? Co by zrobił taki człowiek?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.