Wraz z burmistrzem Groniczem zaszczepieni zostali były wójt gminy Zgorzelec oraz znany, największy przedsiębiorca w regionie.

Zgorzelecka afera szczepionkowa

Niestety także lokalnie niektórzy samorządowcy ulegli takiej pokusie jak celebryci i zaszczepili się wcześniej niż grupa zero” – mówił portalowi wPolityce.pl senator PiS Krzysztof Mróz, odnosząc się do sytuacji, do jakiej doszło w szpitalu w Zgorzelcu. Zdaniem senatora takie zachowanie jest wysoce naganne.

Sprawa zrobiła się głośna. Wyszła na jaw tuż po pojawieniu się informacji o zaszczepieniu w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym poza kolejnością osiemnastu znanych osób ze świata kultury między innymi Krystyny Jandy. Warszawskiej placówce grozi kara w wysokości 350 tys. zł.

Jak będzie w przypadku szpitala w Zgorzelcu?

Kontrola w szpitalu

Anna Szewczuk-Łebska, rzeczniczka prasowa dolnośląskiego NFZ poinformowała, że „Kontrolerzy weryfikują czy szczepienia realizowane w placówce odbyły się zgodnie z określonymi zasadami. Sprawdzają między innymi jakie osoby zostały zaszczepione, czy zaszczepione osoby spoza personelu były uprawnione do szczepień na tym etapie. Szczegółowe wyniki kontroli zostaną przedstawione po zakończeniu postępowania”.

 

Więcej o przebiegu szczepień przeciw COVI 19 w szpitalach w  naszym regionie przeczytacie w Nowinach Jeleniogórskich  z 12 stycznia.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.