Zofia Czernow wśród sygnatariuszy listu części parlamentarzystów PO i KO

Zofia Czernow wśród sygnatariuszy listu części parlamentarzystów PO i KO

Grupa 51 parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej napisała list apelujący o „daleko idące zmiany” w partii, jej „wieloaspektową przemianę wewnętrzną” i postulujący przeprowadzenia „pilnych działań, niezależnie od niesprzyjających okoliczności". Wśród sygnatariuszy listu jest jeleniogórska posłanka PO Zofia Czernow.

Do listu dotarła i opublikowała jego treść Polska Agencja Prasowa. Autorzy listu diagnozują sytuację w Polsce jako dramatyczną. "Dotarliśmy do punktu krytycznego. Jako państwo i naród. Żyjemy w chaosie, napięciu, obawie o zdrowie i życie najbliższych" – piszą. Zwracają uwagę na druzgocące wspólnotę podziały społeczne, marginalizację pozycji Polski na świecie, degradację instytucji państwa. Wskazują też głównego sprawcę tej sytuacji: „PiS naznaczył życie polityczne kłamstwem, propagandą oraz niespotykanym w III RP wykorzystaniem mechanizmów władzy do budowania prywatnych finansowych fortun" – podkreślają.
Zauważają też jednak, że w procesie „przywracania bezpieczeństwa państwu, odbudowywania zdewastowanej wspólnoty i przywracania powagi polskiemu życiu politycznemu” rola PO nie jest taka, jakiej można oczekiwać. „PiS pozostaje liderem poparcia opinii publicznej, choć zaledwie osiem miesięcy temu nasz kandydat na urząd prezydenta uzyskał zaufanie ponad 10 milionów Polaków”.
W ocenie sygnatariuszy odpowiedzią muszą być daleko idące zmiany w partii, które pozwolą utrzymać pozycję lidera opozycji, a w przyszłości wygrać wybory, bo „odnowiona Platforma oznacza skuteczne przywództwo, zdolne do szybkiego podejmowania decyzji, reagowania na bieżące kryzysy, a jednocześnie potrafiąca stworzyć długofalowy polityczny plan prowadzący do wyborczego zwycięstwa całej opozycji”.
List podpisali m.in. były przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, obecny wiceprzewodniczący partii Bartosz Arłukowicz, szef senackiego klubu KO Marcin Bosacki, a także dwoje z trojka posłów PO wybranych w naszym okręgu wyborczym – jeleniogórska posłanka Zofia Czernow i Piotr Borys. Wśród sygnatariuszy nie ma Roberta Kropiwnickiego.
Oceny listu są sprzeczne. Dla części polityków PO i komentatorów zawarto w nim trzeźwą ocenę sytuacji i w koncyliacyjny sposób wezwano do zmian i większej aktywności. Z drugiej strony list traktowany jest, jako rozłamowy i oznacza wotum nieufności parlamentarzystów związanych z Grzegorzem Schetyna wobec aktualnego kierownictwa partii. O uzasadnienie swojego podpisu i skomentowanie sytuacji poprosiliśmy panią poseł Czernow, ale dziś nie mogła nam odpowiedzieć.

  

Komentarze (14)

Choć PiS ciemiężyca łupi naród, PO KO nie potrafi być alternatywą. Banda zer.

To coście zrobili przez ponad 5 lat? Tylko wewnętrzne przepychanki, żadnej alternatywy, dlaczego nie dopuszczacie młodych. Wygodnie być w opozycji, siedzieć na ciepłych stołkach, coś tam od czasu do czasu bałaknąć, a kasa leci. To mamy co mamy a wy się nie dziwcie.

Oba poprzednie komentarze WYCZERPAŁY TEMAT, też tak sądzę,PO-KO przegrali ten kraj...Nic zasługi PiSu nie ma, po prostu ludzie wybrali "tych co może będą kradli mniej"...

a teraz lament, bo się okazuje że można było kraść ale nie tak łapczywie...

Czernow niech wraca do Aniluxu.I niech bawi wnuki na emeryturce.
A dla SPOKOKOKO RIP...

pani Czernow w ciemno podpisze wszystko, co podsunie jej przewodniczący Schetyna. Tak samo jak reszta jeleniogórskiej PO. Tylko dzięki temu trzymają się jeszcze posad. Szkoda, że przewodniczący Schetyna nie wymyślił protestu w sprawie wykluczenia komunikacyjnego, zapaści gospodarczej, odpływu młodych ludzi i starzenia się Jeleniej Góry, do którego on i jego koledzy i koleżanka się walnie przyczynili. Może tak dla odmiany by się i tym zainteresowali. Zamiast uprawiać wojny miedzy oraz wewnątrz partyjne, udowodnijcie po prostu elektoratowi, że oprócz utraconych stołków i wpływów interesuje Was jeszcze jego dobro, że macie jakieś pomysły służące komuś innemu niż Wam i potraficie je wprowadzić w życie. Problem jest w tym, że już nikt w to nie wierzy. Wystarczy się rozglądnąć po mieście w którym rządzicie. Twierdzenie, że chcecie wyjść poza elektorat wielkich miast, w kontekście rządzenia przez Was Dolnym Śląskiem i przepaścią którą stworzyliście między Wrocławiem a resztą województwa, brzmi już jak kpina. Nie miejcie złudzeń, zmniejszająca się ilość Waszych wyborców to już nie są ludzie, którzy Was lubią i Wam ufają, tych jest garstka, to głównie ludzie, którzy nienawidzą PiSu i nie widzą innej alternatywy. Czeka Was los SLD i akurat na to ciężko zapracowaliście.

Schetyna swoją żądzą władzy dokończy platformę. Emerytki niech korzystają z emerytur.

Schetyna swoją żądzą władzy dokończy platformę. Emerytki niech korzystają z emerytur.

Pecha ma nasz region z tym gniazdem schetynowcow, wiekowych nie reformowanych taki stary pzpr bhp

Każdy zna Zosie,Mała mierna i bierna, Kim jest Zosia

Zdziebko lepsza od senatora Mroza! Rozwaliła Anilux, a co rozwalił senator?

Jeżeli w miejsce liderów obecnie będących na czele PO
(skrajnie ,kompletnie - brak mi słów na określenie ich absurdalnej śmieszności, nieodpowiedzialności,nielojalności wobec Polaków) proponuje się kogoś takiego jak przewodniczący Grzegorz S. to PO przekracza wszelkie granice komizmu.

Kiedyś: Szef MSW mówi m.in. że "państwo polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje", funkcjonariusze BOR "mają syndrom sztokholmski", Polskie Inwestycje Rozwojowe - flagowy projekt rządu Tuska - określa mianem "chuj, dupa i kamieni kupa", twierdzi też, że Polacy "mają w dupie orliki i autostrady". Belka natomiast wspomina, że kilka miesięcy przed wybuchem afery z Amber Gold ostrzegał o tej sprawie premiera Donalda Tuska.

Równie dobrze można prosić sępa o szacunek dla zwłok.

A na Osiedlu Robotniczym i Jana Kilińskiego Rada Miejska zrobiła przysługę deweloperom i pozwoliła im zabudować działki prawie w całości czyli 75% a poprzednio było 50%.
Teraz nie będzie parkingów, terenów zielonych, siłowni na świeżym powietrzu, placy zabaw dla dzieci.
Będzie tylko beton i zysk dla deweloperów a zagrożenie powodziowe dla pozostałych mieszkańców gdyż tereny koło Młynówki to tereny o wysokim prawdopodobieństwie wystąpienia powodzi.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.