kwietnia 22, 2020 11:51 przed południem

Tereny byłych Zakładów Przemysłu Lniarskiego „Skarbków" w Mirsku to obecnie najatrakcyjniejsze miejsce do inwestowania w tej gminie. Samorząd przejął je od syndyka masy upadłościowej, a od 2014 r. inwestorzy mogą rozpoczynać tam swoją działalność na preferencyjnych warunkach. To wtedy, po dwóch latach starań, Rada Ministrów podjęła decyzję o powiększeniu obszaru Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. W Mirsku, jako tereny inwestycyjne, wyznaczono 5,8 ha dogodnie zlokalizowanych gruntów. Władze gminy zamierzają zintensyfikować starania o pozyskanie inwestorów.

stycznia 31, 2020 07:34 po południu

W mysłakowickiej restauracji „Chata ze Wsią” w piątek, 31 stycznia, odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne powiatu jeleniogórskiego. Funkcję gospodarzy pełnili starosta Krzysztof Wiśniewski i przewodniczący rady powiatu Eugeniusz Kleśta. Uroczystość zakończył toast za pomyślność powiatu w 2020 roku oraz poczęstunek.

stycznia 19, 2020 01:12 przed południem

Kilkaset osób uczestniczyło w tradycyjnym koncercie noworocznym zorganizowanym 18 stycznia 2020 roku we Lwówku Śląskim. Podczas sobotniej imprezy w hali sportowej miejscowej Szkoły Podstawowej nr 2 wręczono trzy tytuły Honorowego Obywatela Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz cztery tytuły Zasłużony dla Gminy i Miasta Lwówek Śląski. W artystycznej części wieczoru wystąpił znany romski zespół Don Wasyla.

października 4, 2019 11:08 po południu

Już po raz dwudziesty drugi w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki odbyły się Karkonoskie Spotkania Turystyczne. Zgodnie z tradycją impreza co roku jest organizowana w innej miejscowości. W piątkowy wieczór, 4 października, gestorów karkonoskiej turystyki i gości zaproszono do restauracji „Pałac na Wodzie” w Staniszowie. W siedmiu kategoriach wręczono prestiżowe Nagrody Liczyrzepy 2019 Starosty Jeleniogórskiego.  

września 29, 2019 12:37 po południu

Historyczną nazwali uczestnicy wczorajszą (28 września) sesję jeleniogórskiej rady miejskiej. Powody były dwa. Odbyła się w wyremontowanym, po prawie 100 latach, budynku Teatru im. Cypriana Kamila Norwida i uhonorowano na niej ludzi zasłużonych dla Jeleniej Góry.

września 12, 2019 10:01 po południu

Najlepsi polscy lekkoatleci, skoczek o tyczce Piotr Lisek, kulomiot Konrad Bukowiecki i dyskobol Piotr Małachowski startowali w mini mityngu Karpacz Athletics Open 2019. Gwiazdy światowego i europejskiego sportu uświetniły w czwartek, 12 września, oficjalne otwarcie miejskiego stadionu im. Ireny Szewińskiej. Nowy obiekt uzyskał certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki kategorii VA.

września 6, 2019 04:46 po południu

Dziesięciogodzinne święto smaku, zapachu i rękodzieła. Święto tego, co w Karkonoszach, Górach Izerskich i nieopodal mamy najlepszego. Aż 91 zadowolonych wystawców z polskiej i czeskiej strony gór, 48 z produktami lokalnymi i 43 z rękodziełem. Tysiące klientów na jeleniogórskim Placu Ratuszowym. „Karkonoskie Jelonki” za najlepsze wyroby: spożywczy i karkonoski. Kulinarne show i specjały w „Bitwie na Smaki”. Tak najkrócej można opisać 17. Wystawę Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką”.

stycznia 30, 2019 10:32 po południu

Jeleniogórskie Starostwo Powiatowe zorganizowało tradycyjne Spotkanie Noworoczne. Lista gości zaproszonych do restauracji „Chata za Wsią” w Mysłakowicach była długa. Podczas środowego spotkania podsumowano powiatowe dokonania roku 2018, przedstawiono plany rozwoju i priorytety inwestycyjne na najbliższą przyszłość oraz wzniesiono toast za pomyślność regionu. Jedną z najważniejszych wiadomości, jakie przekazano gościom była taż, że wkrótce powiat jeleniogórski zmieni nazwę na powiat karkonoski.

grudnia 17, 2018 05:01 po południu

Nieporównywalnie lepsze warunki będą mieli pacjenci leczący się na choroby nowotworowe z Jeleniej Góry i okolic. W poniedziałek, 17 grudnia, w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej otwarto nowy, większy od poprzedniego, oddział onkologiczny.

listopada 21, 2018 12:44 po południu

– Chcę, żeby mieszkańcy poczuli się gospodarzami tego miasta – deklarowała tuż po oficjalnym zaprzysiężeniu Elżbieta Zakrzewska, nowa burmistrz Kowar. Na inauguracyjnej sesji rady wybrano też przewodniczącego – został nim Maciej Michella.

października 5, 2018 11:16 po południu

Już po raz 21. odbyły się Karkonoskie Spotkania Turystyczne, podczas których w siedmiu kategoriach wręczono prestiżowe Nagrody Liczyrzepy Starosty Jeleniogórskiego. Przyznano też dwie dodatkowe nagrody specjalne. Uroczystość zorganizowano w piątek, 5 października, w restauracji ”Chata za wsią” w Mysłakowicach.

września 2, 2018 09:55 po południu

Po raz pierwszy w swojej historii miasto na Kwisą było gospodarzem Dożynek Wojewódzkich, czyli największego w regionie święta plonów nazywanego też świętem życia. Dożynkowe chleby wręczyli starościna Magdalena Sawicka z Rząsin i starosta Tomasz Krawczyk z Wieży.

marca 3, 2018 08:56 przed południem

Bolków ma pomysł, jak zagospodarować dawny kościół ewangelicki. Ma w nim powstać galeria historyczno – artystyczna. Zrobiono właśnie pierwszy ruch: są środki finansowe na remont, ruszyła procedura wyłonienia Inspektora Nadzoru Inwestorskiego. Finał prac przewidziano na koniec 2019 roku.

października 3, 2015 07:43 po południu

Podczas XVIII Karkonoskich Spotkań Turystycznych zorganizowanych w mysłakowickim Siedlisku Pstrąga z okazji Światowego Dnia Turystyki podsumowano sezon turystyczny w naszym rejonie. Za szczególne osiągnięcia wręczono prestiżowe nagrody starosty jeleniogórskiego „Liczyrzepa 2015”. Cezary Przybylski nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego przyznaną za całokształt działalności na rzecz rozwoju turystyki przekazał przedstawicielom Huty Szkła Kryształowego „Julia” w Piechowicach.