Jedną z dziedzin sztuki, z których znana jest Jelenia Góra, jest fotografia, dlatego do wykonania dokumentacji tych sal zaprosiliśmy znanego fotografa Tomasza Mielecha. Czarno-białe zdjęcia Sali Rajców zostały wykonane unikatową techniką srebrową wielkoformatowym aparatem CAMBO i wspaniale podkreślają wyjątkowy charakter tej Sali – informuje wiceprezes Toya Design Beata Brzuchnalska.
– Zadanie, które nam powierzono, polegało na opracowaniu projektu odtworzenia historycznego wystroju Sali Rajców w oparciu o znalezione w trakcie remontu dawne ślady. Wszystkie prace związane z projektowaniem i wykonaniem prowadzone były pod kontrolą Konserwatora Zabytków w Jeleniej Górze – mówia architekci z Toya Design. – Stworzyliśmy nowe oblicze Sali Rajców oraz Sali Ślubów. Udało nam się przywrócić historyczny charakter tych sal a jednocześnie stworzyć współczesne funkcjonalne wnętrza – dodają autorzy projektu.
W Sali Rajców Toya Design zaprojektowali sztukaterie, boazerie oraz nową posadzkę. Dzięki sztukateriom sala zyskała elegancję i dostojny charakter a białe ściany i boazerie sprawiły, że wnętrze jest jasne i przyjazne. Ciemna podłoga z dębowego drewna podkreśla z kolei prestiż tego miejsca. Wejście do sali wypełniają drewniane snycerskie płaskorzeźby, gromadzone w Ratuszu przez lata, opisujące historię Jeleniej Góry i okolic.
W Sali Ślubów, zamiast ciężkiej boazerii, architekci zdecydowali się na białą „płynącą“ ścianę oraz nowy, współcześnie opracowany wzór parkietu, który nadaje tej sali uroczysty i elegancki charakter.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.