Tajemnicza, nagła śmierć dwojga studentów wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego wstrząsnęła społecznością studencką. Uczelnia zamieściła na swojej stronie nekrologi Joanny i Dawida. Joasię, absolwentkę jeleniogórskiej SP nr 3 i Liceum Ogólnokształcącego nr II, żegna także parafia w Cieplicach. Ciepło i wzruszająco wspominają ją koleżanki ze szkoły. Pogrzeb Joanny odbędzie się jutro (11 grudnia) w Jeleniej Górze. Dawid zostanie pochowany w tym samym dniu, we Wrocławiu.

Asia od lat wzrastała w naszej parafii. Byłą zaangażowana w wiele inicjatyw, a także  w stałą formację w grupach parafialnych” -wspomina ks. Mariusz Majewski z kościoła pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach. Poinformował, że uroczystości pożegnania Asi odbędą się w najbliższą sobotę 11 grudnia w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze Cieplicach, przy ul. PCK 23. O godz. 12.00 rozpocznie się czuwanie i wspólna modlitwa, o godz. 13.00 Eucharystia, a następnie zakończenie uroczystości na cmentarzu komunalnym przy ulicy Krośnieńskiej.

Dla osób, które nie mogą być osobiście, będzie możliwość oglądania transmisji z uroczystości w kościele za pośrednictwem strony internetowej parafii – zakładka online.

Na prośbę Rodziny Asi, informujemy także o poniższej inicjatywie. Asia była osobą o wielkim sercu. Zawsze bardzo troszczyła się nie tylko o ludzi, ale i zwierzęta. Jeśli ktoś czuje taką potrzebę, może wesprzeć dowolną kwotą Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze, nr konta: 42 1160 2202 0000 0003 4200 7692. Niech dobro, które Asia roztaczała wokół siebie, dalej trwa.” – czytamy na stronie parafii.

Akademia Wychowania Fizycznego nie komentuje tragedii z 4 grudnia. Nie podaje przyczyny zgonu młodych ludzi. 7 grudnia na swojej stronie poinformowała o śmierci Joanny – studentki II roku Terapii Zajęciowej oraz Dawida – studenta II roku Fizjoterapii. Oboje mieli po 21 lat i odeszli tego samego dnia. „Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia” – czytamy w nekrologu podpisanym przez rektora, Senat, studentów i całą społeczność Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Śmierć dwójki studentów komentowana jest szeroko w internecie. Jak podaje Fakt.pl, uczelnia w imieniu rodzin 21-latków zaapelowała o uszanowanie tragedii i żałoby. „Mając na względzie konieczność uszanowania spokoju, pogrążonych w żałobie, rodzin zmarłych studentów naszej uczelni, prosimy o powstrzymanie się od niepopartych faktami wypowiedzi” – przekazała wrocławska AWF Faktowi.pl.

Rodzina Dawida poinformowała na Facebooku, że 21-latek zmarł nagle w czasie meczu piłki nożnej.

Na Facebooku Joasi jej koleżanki i koledzy ze szkoły dzielą się wzruszającymi wspomnieniami: „Żałuję, że nie było mi dane poznać Ciebie bliżej. Całe życie mijałyśmy się, czy to w szkole, czy w ognisku muzycznym… Jednak zdarzało mi się porozmawiać z Tobą i udało mi się przekonać jak miłą i serdeczną osobą byłaś. Widziałam twoje występy na żywo, jak pięknie śpiewałaś „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. Łzy same napływają mi do oczu na myśl, że teraz to już tylko wspomnienie.. Gdziekolwiek teraz jesteś wiedz, że byłaś bliska mojemu sercu i że zawsze będę o Tobie pamiętać.” – pisze jedna z koleżanek.

Inna także wspomina ciepło Asię „Asiu, nie ma Ciebie, tak nagle odeszłaś, tyle wspólnych lat i chwil podczas lekcji śpiewu i koncertów. Przykro, tak smutno…w sercu zostały Twoje wspaniałe wykonania piosenek…”.

Sprawa śmierci 21- latków została objęta śledztwem wrocławskiej prokuratury.

32 komentarze

 1. Kolejasz z lwufka Odpowiedź

  ostatnio duża liczba sportowców umiera lub ma duże problemy z sercem, po otrzymaniu szczepionki na covid

  • Widziałem cała listę sportowców, zaszczepieni nagle umarli. Jeszcze minie wiele lat, zanim poznamy pełne spektrum skutków ubocznych tych preparatów.

  • troll wsiocławski Odpowiedź

   O d e b i l z Wrocławia przyszedł zasmradzać nawet artykuł o czyjejś tragedii. Szkoda, że ty jeszcze nie zdechłeś.

   • wsiocławiak wszawiak Odpowiedź

    Już dawno powinni aresztować tego dekla z Wrocławia to co w każdym ogłoszeniu z koleją wypisuje treści obraźliwe i hejty o linii do Lwówka, czy mowa nienawiści bo ktoś jest miasta X czy Y.

    • Wsiocław chlew Polski Odpowiedź

     Dokładnie. Moderator! Gdzie ty kurka jesteś? Usuń głupie komentarze i zablokuj wieśków z Wsiocławia, którzy notorycznie piszą spamowe antylwóweckie komentarze, zamiast pucować dryndę i kunia, bo jutro będzie znowu wstyd jechać na szaberplac na Wsiebodzkim sprzedać ukradzione szyny z linii do Sobótki, brudne majtki teściowej albo kupić obierki od ziemniaków do śmie rdzącej knyszy z koronawirusem.

     • Urszula Kaźmierczak

      To de bile z tej listy robią chlew pod wszystkimi artykułami jak widać nawet nie oszczędzają tragedii, jaka spotkała Bogu ducha winną Asię i Dawida:

      CZARNA LISTA DOLNOŚLĄSKICH MIKOLI !!!

      Uwaga! Podajemy listę mikoli zidentyfikowanych z imienia i nazwiska aktywnie hejtujących na portalach internetowych starania o reaktywację niektórych lokalnych linii kolejowych na Dolnym Śląsku, gdzie także zniesławiają oraz wulgarnie obrażają różne osoby. Trolle te szczególnie upodobały sobie linię kolejową Jelenia Góra – Lwówek Śląski, gdzie Koleje Dolnośląskie niedawno zlikwidowały wszystkie pociągi a lokalne społeczności aktualnie walczą o ich przywrócenie.

      Paweł Kukurowski alias „Leuthen”
      Bezrobotny historyk z Wrocławia, naczelny troll stale hejtujący Lwówek na wszystkich portalach, który nienawidzi za to, że są tam historycy, którzy publikują więcej książek od niego i których uważa za konkurencję. Podszywa się pod różne znane osoby (np. byłego sołtysa Marczowa) i nagminnie zniesławia regionalnego historyka Szymona Wrzesińskiego. Troll wreszcie został zidentyfikowany z imienia i nazwiska na stronie Polskiego Radia Wrocław: radiowroclaw.pl/articles/view/91891/Samorzad-wojewodztwa-dolnoslaskiego-przejmuje-od-PKP-100-km-linii-kolejowych

      Piotr Rachwalski
      Sfrustrowany mikol z Wągrowca, który publikuje na Facebooku wpisy ośmieszające kolej do Lwówka Śląskiego i miasto. Wcześniej jako prezes Kolei Dolnośląskich zlikwidował wszystkie pociągi do Lwówka i wygasił frekwencję na tej linii. Zamiast pracować dzień w dzień spamuje internet głupimi wpisami o tematyce kolejowej, przez co najpiew wyleciał ze stołka prezesa Kolei Dolnośląskich, a teraz wywalono go z kolejnej posadki – dyrektora Parku Wodnego Aqua-Zdrój w Wałbrzychu.

      Kamil Styrna
      Krzysztof Czarnecki
      Maciej Miłosz
      Wiktor Lis
      Piotr Kowalski
      Pięć trolli ze Świdnicy obrażających mieszkańców Lwówka Śląskiego na dolnośląskich portalach i hejtujących pociągi do Lwówka. Pierwszy z wymienionych użytkowników znany jest również z portalu „Rynek Kolejowy”, gdzie zakłada dziesiątki fakekont.

      Radosław Miśta
      Grzegorz Jóźwicki
      Adolf Warski
      Rafał Skrzatek
      Marek Świtalski
      Jakub Adamczyk
      Dariusz Wojciechowski
      Tomasz Warszawski
      Adam Mikołaj Maćkowiak
      Bartosz Jewsiewicki
      Damian Chrustowski
      Maciej Gorzechowski
      Robert Mitura
      Jacek Kaźmierczak
      Jacek Wielgus
      Emil Sawicki
      Tomek Janiszewski
      Jarosław Lizak
      Kamil Oroń
      Andrzej Sosna
      Kamil Cywicki
      Michał Dadełło
      Marek Robert Hejduk
      Alojzy Krzywonos
      Marek Kramarz
      Dominik Sieradz
      Mieczysław Dziki
      Nikodem Mrówczyński
      Mateusz Lalka
      Henryk Grabiarz
      Paweł Henryk Włotkowski
      Szymon Świątek
      Jakub Bartz
      Michał Kubicki alias „paragraf225”
      Przemek Kaczałko
      Mikole głównie z Wrocławia i okolic, zidentyfikowane z imienia i nazwiska na podstawie komentarzy na Facebooku oraz kolejowych forach, piszące anonimowo też na innych portalach. Wywołują kłótnie i obrażają mieszkańców z okolic Jeleniej Góry i Lwówka Śląskiego.

      Grzegorz Oleś „Światowid”
      Troll z Przesieki, przewodniczący Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych (KODLK), który zamiast ratować lokalne linie kolejowe wywołuje albo podsyca w internecie kłótnie mające na celu torpedowanie remontów tych tras.

      Jakub Madrjas
      Michał Szymajda
      Kamila Bielawska
      Redaktorzy i moderatorka „Rynku Kolejowego” (zwanego w środowisku kolejowym nie bez powodu „Rynsztokiem Kolejowym”), którzy wykorzystując swoje uprawnienia moderatorskie preparują dyskusje aby były zgodne z ich poglądami, obrażają różne osoby, publikują zniesławienia osób zaangażowanych w działalność na rzecz ratowania lokalnych linii kolejowych, rozpowszechniają nieprawdę, sabotują wysiłki o ratowanie niektórych linii kolejowych na Dolnym Śląsku itd. Podobna aktywność też na Facebooku i prawdopodobnie też innych portalach.

      Marcin Medyk
      Adwokat z Kluczborka (zam. Kluczbork, ul. Krakowska 22), który zamiast dbać o przestrzeganie prawa obraża na różnych portalach osoby, z którymi nie zgadza się w poglądach, nęka te osoby, spamuje portale hejtem i wyzwiskami oraz publicznie zniesławia byłego sołtysa Marczowa.

      Artur Kotlarek
      Mikol ze Świeradowa (piszący też pod nickiem „kociol2009”, „kaja805” i innymi), który uważa swoją linię do Świeradowa za pępek świata, w związku z czym hejtuje reaktywacje innych okolicznych linii, spamuje lokalne fora z wielu nicków i zmienia oceny przy komentarzach za pomocą skryptów.

      Michał Nadolski
      Agnieszka Szymkiewicz
      Pseudodziennikarze świdnickiego szmatławca Swidnica24.pl, którzy odpowiadają za obelżywe wyzwiska pod adresem mieszkańców Lwówka Śląskiego pojawiające się na tym portalu przy artykułach o tematyce kolejowej.

      Powyższa lista ma charakter informacyjny i ma na celu ostrzeżenie czytelników, miłośników kolei i osoby z branży kolejowej przed trollami, spamerami i hejterami notorycznie wywołującymi kłótnie i publikującymi kłamliwe komentarze, w związku z nasileniem się w ostatnim czasie takich działań w internecie pod artykułami o kolei na Dolnym Śląsku.

      Lista będzie na bieżąco aktualizowana i publikowana.

      Rozpowszechnianie dozwolone, a nawet wskazane.

      Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych Przed Mikolami (KODLKPM)

    • Ale to musi być dramat, że nie ma o czym pisać jeśli o JG chodzi. Dziennikarstwo Boże mój jeleniogórskie. Do roboty! Zainteresujcie się choćby sposobem traktowania urzędników w urzędzie.

     • Dawno nie byłem w Wrocławiu ale jest po staremu. Dalej wali knyszą, wieśniakom wrocławskim wali z pod pach, nawet z pod butów wali skarpetkami. Pociągi autobusy tramwaje całe zasyfione. Ludzie tam zdychają od brudu i smrodu i nawet lekarze nie wiedzą, dlaczego.

  • Rodzina widzi zwiazek wstrzyku ze smiercia. Ja widze zwiazek kodeksu karnego dla wladz uczelni za przymuszanie do uczestnictwa w eksperymencie ,,medycznym,, o czym informuja studenci tejze uczelni. Kazdy totalitaryzm jest budowany lapskami usluznych idiotow.

  • Czytam powyższe wypowiedzi i widzę coraz więcej w piszących tutaj nieufności i nienawiści. Czasem myślę sobie, czy warto być Polakiem ? Czy przez chwilę chcemy żyć razem na tej ziemi między Odrą a Bobrem czy Kwisą . Jak można obrażać kogoś, tylko dlatego , że jest z Lwówka, Jelonki czy innej karkonoskiej gminy? Nie bierzcie przykładu z części polityków,dla krórych dzień bez poniżania i obrażanie myślących inaczej,jest dniem straconym.

  • /RIP/
   Jak czytam powyższe wypociny to się po prostu po ludzku zastanawiam czy pod takimi wiadomościami nie powinny być wyłączone komentarze. Nie żeby cenzura ale większość z nich jest nie na temat i ma wyraźne zabarwienie typowego prymitywnego hejtu . Chyba nj24 nie mają na stanie moderatora.

 2. wieśniak z fsiocłafia Odpowiedź

  Przykra sprawa. Dawid z Wrocławia przygotował knyszę na śniadanie, a Asia z Jeleniej Góry nieopatrznie ją zjadła. Wydaje się, e jest to najsensowniejsze wytłumaczenie tej tragedii. Kondolencje dla rodziny Asi i jej znajomych.

 3. S r a m na Wsiocław Odpowiedź

  Wrocławski Mikol przy śniadaniu zaczyna kaszleć.

  Czyżby zjadł knyszę i się zakrztusił?

  Na szczęście nie, to tylko koronawirus.

 4. Jaki jest najlepszy sposób na koronawirusa?
  Knysza! Zabija wirusa razem z nosicielem!

 5. Mnie to nie dziwi. Wrocław to główny śmietnik dolnośląskiej ziemi. Brud, sm ród, prostactwo. Nie wielu zostało rodowitych wrocławiaków. Miłych, kulturalnych i przede wszystkim inteligentych. Większość to ho łota z zabużańskich wsi. Pato-kołchoz. Wstyd mieć taką stolicę województwa.

  • /RIP/
   Jak czytam powyższe wypociny to się po prostu po ludzku zastanawiam czy pod takimi wiadomościami nie powinny być wyłączone komentarze. Nie żeby cenzura ale większość z nich jest nie na temat i ma wyraźne zabarwienie typowego prymitywnego hejtu . Chyba nj24 nie mają na stanie moderatora.

   • Postaraj się samodzielnie sklecić jakiś tekst a nie korzystasz z moich. Wydaje ci się wsiocławski trollu, że jesteś groźny pisząc te dziecinne wulgaryzmy? Bo największą karą dla takiego upośledzonego pa tola jest życie w świecie którego nie ogarnia. Takie po myje jak ty są potrzebne- jedni cię biją, inni gwałcą a jeszcze innym ty robisz dobrze. Dobrze, że się z tym pogodziłeś bo na bank nic nie zmienisz. I możesz tu dalej pisać swoje gorzkie żale ale pamiętaj- człowiek ze wsi wyjdzie, wieś z człowieka nigdy.

 6. Warto poczytać na temat dr Andreas Noac, który tłumaczy co jest w tym eliksirze wolności i jak on działa na organizm

 7. Czytam powyższe wypowiedzi i widzę coraz więcej w piszących tutaj nieufności i nienawiści. Czasem myślę sobie, czy warto być Polakiem ? Czy przez chwilę chcemy żyć razem na tej ziemi między Bugiem a Odrą, nad Bobrem czy Kwisą . Jak można obrażać kogoś, tylko dlatego , że jest z Wroclawia, Lwówka, Jelonki czy innej karkonoskiej gminy? Nie bierzcie przykładu z części polityków,dla krórych dzień bez poniżania i obrażanie myślących inaczej,jest dniem straconym.

  • Nie jestem ani z Wrocławia ani ze Świdnicy. Ale na zmianę mieszkam w obu miastach. Krótka piłka; Wrocław to główny śmietnik dolnośląskiej ziemi. Brud, sm ród, prostactwo. Nie wielu zostało rodowitych wrocławiaków. Miłych, kulturalnych i przede wszystkim inteligentych. Większość to ho łota z zabużańskich wsi. Pato-kołchoz. Wstyd mieć taką stolicę województwa.

 8. Cholera jasna! Już nie mogę patrzeć na te ścierwojady z Wrocławia które publikują komentarze niemające nic wspólnego z artykułem.

  Gdzie jest moderator?

 9. DO redakcji nj24.pl

  Proszę o rozpatrzenie brak możliwości dodawania komentarzy dla wrocławian pod jakimi kolwiek artykułami!!! WSTYD!!! JAK MOŻECIE KAŻDEGO DNIA TAKIE KOMENTARZE TOLEROWAĆ!

 10. Tomek Janiszewski Odpowiedź

  Nie reagujcie na komentarze, które pisze ten sam, podejrzewam, że chory psychicznie, człowiek z Wrocławia.

  Osoba ta pewnie nie zdaje sobie sprawy z tego, co robi.

 11. Nauczka dla innych dziewczyn z naszego regionu, żeby nie brać za chłopaka nikogo z Wrocławia. Pewnie ćpun, zabużański brudas, knyszożerca i w ogóle patol. We Wrocławiu ludzie zdychają jak muchy od brudu, smrodu i wsuwania knysz. (pasza dla świń).

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.