Dziś (środa 15 czerwca) rozpocznie testy napędzany paliwem przyszłości NesoBus, czyli autobus wodorowy. To dzieło polskich konstruktorów i inżynierów. Tak może wyglądać przyszłość komunikacji miejskiej.

– NesoBus to nasza marka, a nazwa wzięła się od pierwszych liter: nie emituję spalin, oczyszczam – powiedział „Dziennikowi Bałtyckiemu” Maciej Stec, wiceprezes Zarządu, Grupa Polsat Plus. – Autobus jest w pełni ekologiczny, ponieważ jeździ na zielony wodór, nie emituje spalin i zasysając powietrze, oczyszcza je. Co ważne NesoBus jest stworzony przez polskich konstruktorów. To w pełni polski produkt stworzony w półtora roku – podkreśla. 

I dodaje: – Jest też fantastycznym autobusem z perspektywy transportu miejskiego. W przeciwieństwie do innych rozwiązań ten autobus można zatankować w 15 minut i ma zasięg 450 km, czyli na jednym tankowaniu jest w stanie jeździć praktycznie dwa dni.

NesoBus ma 12 metrów długości i pomieści 93 pasażerów.

Dziś (środa 15 czerwca) na drogach Gdańska rozpoczynają się testy nowego autobusu. – Pasażerowie naszej komunikacji miejskiej będą mogli się nim przejechać ­– powiedział „Dziennikowi Bałtyckiemu” Piotr Borawski, zastępca prezydenta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu. – Sami ocenią, jak wygląda jazda pojazdem napędzanym paliwem przyszłości.

 News4Media/fot. materiały prasowe / Grzegorz Mehring

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.