Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 44-letnią kobietę, której w prowadzonym postępowaniu przedstawili 17 zarzutów. Jest ona podejrzana o fałszowanie faktur, przywłaszczenie mienia oraz o oszustwo. Kobieta pracując w jednej z firm działała na szkodę jej właściciela. Swoim działaniem spowodowała straty w wysokości około 13 tysięcy złotych. Teraz za popełnione czyny odpowie ona przed sądem, a grozić jej może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie zatrzymali 44–letnią mieszkankę powiatu karkonoskiego podejrzaną o fałszowanie faktur, przywłaszczenie mienia oraz o oszustwo.

Jak ustalili policjanci, kobieta pracując w jednej z firm w okresie od października ubiegłego roku do końca maja br. działała na szkodę jej właściciela. W tej sprawie policjanci przedstawili jej 17 zarzutów. Okazało się, że wielokrotnie sfałszowała podpis właściciela na fakturach, przywłaszczyła telefon oraz mienie w postaci mebli, kasy fiskalnej, felg, laptopa. Kobieta dopuściła się również oszustwa na szkodę właściciela lombardu, gdzie sprzedała przywłaszczony telefon, twierdząc, że jest on jej własnością. Swoim działaniem 44-latka spowodowała straty w wysokości blisko 13 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze odzyskali telefon.

Teraz mieszkanka powiatu karkonoskiego za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

3 komentarze

  1. Grozi jej do 8 lat więzienia. Moim zdaniem powinna dostać 1 dzień do odsiadki , dlaczego , to proste . Plichta za kradzież 850 mln otrzymał wyrok 15 lat do odsiadki ,,Amber Gold” ,czyli po ok. 1 dzień za 14500 zł.Tutej więc sprawa jest prosta ,ukradła ok. 13000. Nie mogą przecież zapadać różne wyroki w podobnych kwotach , bo wtedy UE może nam zarzucić brak praworządności , a podobno w Polsce wszyscy są równi . Sądy niezależne i sprawiedliwe !

    • Plichta dostał tyle, bo taki jest kodeksowy maks. To nie Stany, synku. Naoglądał się taki amerykańskich filmów i liczy na to, że typowi przysolą 1500 lat odsiadki, a polski sąd widział w serialu TV. Nie zgrywaj mądrali, bo ci to nie wychodzi.

  2. Tak tylko policz , jeśli otrzyma np. 8 lat tj. 96 miesięcy , koszt utrzymania więżnia to ok.4 tys/mies. Wszyscy zapłacimy za to ok. 380 000 zł. Tak więc w tym kraju każdy uczciwie pracujący za najniższą – niewinny , dostaje 70% tego co państwo przeznacza na utrzymanie przestępców !

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.