Mieszkańcy Mysłakowic zabiegają o nielikwidowanie bankowej placówki PKO BP. O jej zachowanie zabiega też wójt gminy Michał Orman. Pismo w tej sprawie podpisało ponad 10proc. Wszystkich mieszkańców gminy. PKO BP jest jednak nieugięty i informuje , że z końcem lutego placówka zostaje zamknięta.

– Oddział 1 w Mysłakowicach zakończy działalność z końcem lutego. Równocześnie z decyzją o likwidacji oddziału podjęliśmy działania zmierzające do uruchomienia agencji PKO Banku Polskiego w Mysłakowicach. Chętnych zapraszamy do współpracy. W Mysłakowicach cały czas funkcjonuje bankomat z funkcją wpłatomatu.

Nadal dostępne będą oddziały banku w Kowarach (ul. Ogrodowa 54) i Karpaczu (ul. Konstytucji 3 Maja 35 A). W tych lokalizacjach dostępne są też bankomaty/wpłatomaty – odpowiedziała na nasze pytanie w tej sprawie Małgorzata Witkowska, specjalistka w Departamencie Komunikacji Korporacyjnej PKO BP.

Wyjaśniła jeszcze, że likwidacja lub przeniesienie wynikają ze zmieniających się potrzeb i preferencji klientów, którzy coraz częściej wybierają kanały zdalne do kontaktu z bankiem. PKO Bank Polski od lat obserwuje ten trend wśród swoich klientów, a pandemia SARS-CoV-2 dodatkowo go nasiliła. Bank zmierza w kierunku cyfryzacji większości procesów.

Fot. Facebook gminy

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.