Jeleniogórscy policjanci wspólnie z OSP, GOPR-em, Strażą Leśną poszukiwali 36-letniego grzybiarza, mieszkańca powiatu karkonoskiego. 7 października br. około godziny 11.00 36-latek wyszedł z domu do lasu na grzyby i nie wrócił. Nie było z nim również żadnego kontaktu, mężczyzna nie posiadał telefonu komórkowego. 36-latka około godziny 23.00 wychodzącego z lasu zauważyli policjanci jeleniogórskiej drogówki, którzy odwieźli go do miejsca zamieszkania.

7 października br. kilkanaście minut po 15.00 policja jeleniogórska została powiadomiona o zaginięciu 36-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego. Mężczyzna tego dnia wyszedł z domu około godziny 11.00 do lasu na grzyby i nie wrócił do domu. Nie było z nim żadnego kontaktu, nie posiadał on również telefonu komórkowego. Rodzina 36-latka była zaniepokojona, gdyż wujek z którym był on na grzybobraniu wrócił do domu, około godziny 13.00, a mężczyzny nadal nie było.

Jeleniogórscy policjanci wraz z ratownikami GOPR, strażakami z OSP i strażnikami leśnymi przez kilka godzin w lesie i okolicach Komarna szukali zaginionego.

Jeden z patroli policyjnych, około godziny 23.00 zauważył wychodzącego z lasu mężczyznę, którym okazał się poszukiwany 36-letni grzybiarz. Mężczyzna oświadczył, że zgubił się w lesie. Policjanci odwieźli go do domu.

Jeleniogórscy policjanci apelują i przypominają mieszkańcom regionu jeleniogórskiego o zabieraniu ze sobą telefonu komórkowego, gdy wybierają się do lasu na grzyby czy spacer. Często wybierają się tam w pojedynkę przeceniając swój zmysł orientacji w terenie, nie zawsze znają las, do którego się wybierają. Aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji, które mogą zakończyć się tragicznie, jeleniogórscy policjanci apelują o rozsądek, rozwagę, większą wyobraźnię i przestrzeganie kilka podstawowych rad:

  • Nie wybierajmy się do lasu w pojedynkę,
  • Nie oddalajmy się od osób z którymi wybraliśmy się na grzybobranie. Pozostańmy z nimi w kontakcie wzrokowym,
  • Zabierzmy ze sobą naładowany telefon komórkowy,
  • Kontrolujmy i zapamiętujmy punkty odniesienia, albo nawet oznaczajmy je, tak aby bez problemu znaleźć drogę powrotną do miejsca z którego wyruszyliśmy,
  • Oceńmy realnie swoje możliwości i czas jaki zamierzamy spędzić w lesie,
  • Jeśli nie znamy terenu, nie oddalajmy się zbyt daleko od swoich pojazdów, stacji czy przystanków kolejowych,
  • Nie wybierajmy się do lasu po zmierzchu.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.