Do pierwszego wypadku na autostradzie A4 doszło dzisiaj nad ranem. Prawdopodobnie kierowca ciężarówki stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w barierki. Do zdarzenia na odcinku pomiędzy węzłami Legnica Wschód i Legnickie Pole. Zablokowane zostały dwa pasy ruchu na jezdni w kierunku z Wrocławia do Legnicy. Tworzyły się w tym miejscu korki. Drogę na tym odcinku udało się udrożnić tuż przed godz. 10.

Do kolejnego wypadku na A4 doszło na odcinku pomiędzy węzłami Zgorzelec i Godzieszów. Tu prawdopodobnie również ciężarówka uderzyła w barierki, blokując przejazd autostradą na jezdni od granicy w kierunku Wrocławia. Do zdarzenia doszło około godz. 9.30. Utrudnienia trwają i powinny się zakończyć przed godz. 12.00.

Dalsze opady śniegu

Warunki na drogach szybko się nie polepszą, bowiem zapowiadane są dalsze opady śniegu. Będzie zimno. odczuwalna temperatura ma wynosić około – 10 stopni. W regionie górskim należy się spodziewać intensywnych opadów śniegu, a także spadku temperatury, szczególnie w niedzielę. W Karkonoszach obowiązuje II stopień zagrożenia lawinowego.

Noga z gazu

Policjanci  ostrzegają : „Od rana wszyscy kierujący powinni szczególnie uważać i zdjąć nogę z gazu. IMGW wydało dla województwa dolnośląskiego ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu. Drogi, szczególnie te boczne, są bardzo śliskie” .  Zalecają zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy jadącymi samochodami, a także przypomina o obowiązku odśnieżania pojazdów.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.