Marzyliście w miniony upalny weekend o pluskaniu się w wodzie? Jeleniogórzanie nie mieli dużego wyboru – mogli pójść tylko do Term Cieplickich. Mamy dla nich dobrą wiadomość. Od 25 czerwca czynny będzie odkryty basen przy ulicy Sudeckiej. Zaplanujcie wypoczynek, bowiem ma być tak samo gorąco, jak w minioną sobotę i niedzielę.

Basen przy ulicy Sudeckiej czynny będzie od godz. 10.00 do 19.00. W skład kompleksu wchodzą: dwa baseny (o wymiarach 50 x 25 m) ze zjeżdżalnią „ślimak” oraz brodzik ze ślizgawką dla najmłodszych. Na terenie obiektu znajduje się również szereg dodatkowych atrakcji m.in. boisko do koszykówki i siatkówki plażowej, plac zabaw oraz przebieralnie, toalety, natryski i zaplecze gastronomiczne. W tym roku spółka Park Sportowy, która zarządza obiektem planuje uruchomić dwa boiska do siatkówki plażowej. Ceny za wstęp są takie same, jak w ubiegłym roku.

Dzieci i młodzież ucząca się (wstęp całodzienny): 6 zł: Osoba dorosła (wstęp całodzienny): 16 zł; Karta Dużej Rodziny dzieci i młodzież do 25 roku życia (wstęp całodzienny): 4 zł; Karta Dużej Rodziny dorośli (wstęp całodzienny): 10 zł; Seniorzy po ukończeniu 65 roku życia: bezpłatnie; Opiekun osoby niepełnosprawnej (po 18 roku życia) i osoba niepełnosprawna: bezpłatnie; Bilet rodzinny 2 osoby dorosłe i 2 dzieci do 15 roku życia (wstęp całodzienny): 30 zł; Wypożyczenie sprzętu – piłki, paletki na okres 1 godz. (kaucja zwrotna 10 zł): 3 zł

Termy Cieplickie baseny zewnętrzne otworzyły 1 czerwca. Latem zaplanowano w nich różne imprez. Będą koncerty, Nocne Pływanie, Noc Filmowa, Picnic Colors i wiele innych. Basen sezonowy czynny jest od godz. 9.00 do 20.00. Wstęp kosztuje tyle samo co do całego obiektu. Cennik: 8.00-9.00 (2 godz.) 20,00 zł, 9.00-19.00 (2 godz.) 41,00 zł, 19.00-22.00 (2 godz.) 37,00 zł, 8.00-22.00 (bez limitu) 76,00 zł

Od 24 czerwca można wybrać się na basen odkryty kampingu Wiśniowa Polana w Miłkowie, przy trasie Jelenia Góra- Karpacz. Strzeżony przez ratowników WOPR basen kąpielowy o wymiarach olimpijskich 50×50 m, podzielony jest na kilka stref w zależności od głębokości. Dla maluszków jest brodzik a maksymalna głębokość basenu sięga do 3,5 m. Wejście na basen dla gości pola campingowego jest wliczone w cenę pobytu. Przyjezdni, którzy nie wykupili miejsca namiotowego lub campingowego zapłacą za wstęp dorośli: 10 zł, dzieci:5 zł, dzieci do lat 3 bezpłatnie.

Czynne są zewnętrzne baseny w hotelach Sandra i Gołębiewski w Karpaczu. Ceny za wstęp takie same, jak do aquaparków. Zewnętrzne, hotelowe baseny nie są jednak zbyt duże i w upalny dzień nie liczmy na to, że popływamy.

Zmotoryzowani mogą pokusić się o dalsze wyprawy. Choćby na basen do Lwówka Śląskiego, który czynny jest od 1 czerwca. Lwóweckie kąpielisko jest monitorowane i składa się z: basenu o głębokości 1-1,8 m (max. 174 osób); basenu-brodzika o głębokości do 30 cm (max. 20 dzieci); wodnego placu zabaw, boiska do siatkówki plażowej, strefy relaksu. Basen czynny jest od godz. 10. 00 do 18.00. Bilety kosztują -15 zł dla dorosłego i 9 zł dla dzieci. Za maluchy do 3 lat płaci się 1 zł.

Bardzo lubiane jest przez mieszkańców naszego regionu miejskie kąpielisko letnie w czeskim Trutnowie. Kąpielisko posiada dobre zaplecze i oferuje liczne atrakcje – restauracja, fast food, baseny z podgrzewaną wodą, rzygacze wody, tobogan, zjeżdżalnia, boisko do siatkówki plażowej, kącik dla dzieci, tenis stołowy, aerobic, wypożyczalnia sprzętu sportowego i trampoliny. Czynne jest od godz. 9.00 do 20.00. Bilety kosztują 65 koron dla dorosłego, dzieci od 3 do 15 lat płacą 45 koron, seniorzy 45 koron, maluchy do 3 lat wchodzą za darmo. Po godz. 16.00 i 18.00 jest taniej.

W Bolesławcu otworzyli 1 czerwca kompleks basenów Leśny Potok. Czynny jest od godz. 10 do 19.00. Bilety kosztują 9 zł dorosły i 5 zł dzieci.

Czynne są także kąpieliska nad jeziorami Złotnickim i Leśniańskim. Plaże zlokalizowane są w ośrodkach Karłowice, Złoty Potok Resort nad Jeziorem Złotnickim, przy OSW Złoty Sen w Złotnikach Lubańskich oraz w Bożkowicach.

Bez kąpieli, ale za to na kajaku lub desce

Odpocząć nad wodą możecie nad zalewem w Bukówce. Jest to najwyżej położony zbiornik na Dolnym Śląsku, na wysokości 537,10 m n.p.m.. Idealnie wkomponowany w otoczenie prezentuje się zjawiskowo o każdej porze roku. Bukówka ma status zbiornika retencyjnego oraz zbiornika wody pitnej, dopuszczona jest na nim ograniczona rekreacja. Można tutaj żeglować, pływać kajakami, a także łowić ryby. Miłośnikom windsurfingu wieją na Bukówce sprzyjające wiatry, a według opinii wielu tutejszy akwen to idealne miejsce do nauki pływania na desce.

Na rowerach wodnych i innym wodnym sprzęcie popływacie także na Jeziorze Pilchowickim. Rekreację można połączyć ze spacerami nad zaporą.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.