Marzyliście w miniony upalny weekend o pluskaniu się w wodzie? Jeleniogórzanie nie mieli dużego wyboru – mogli pójść tylko do Term Cieplickich. Mamy dla nich dobrą wiadomość. Od 25 czerwca czynny będzie odkryty basen przy ulicy Sudeckiej. Zaplanujcie wypoczynek, bowiem ma być tak samo gorąco, jak w minioną sobotę i niedzielę.

Basen przy ulicy Sudeckiej czynny będzie od godz. 10.00 do 19.00. W skład kompleksu wchodzą: dwa baseny (o wymiarach 50 x 25 m) ze zjeżdżalnią „ślimak” oraz brodzik ze ślizgawką dla najmłodszych. Na terenie obiektu znajduje się również szereg dodatkowych atrakcji m.in. boisko do koszykówki i siatkówki plażowej, plac zabaw oraz przebieralnie, toalety, natryski i zaplecze gastronomiczne. W tym roku spółka Park Sportowy, która zarządza obiektem planuje uruchomić dwa boiska do siatkówki plażowej. Ceny za wstęp są takie same, jak w ubiegłym roku.

Dzieci i młodzież ucząca się (wstęp całodzienny): 6 zł: Osoba dorosła (wstęp całodzienny): 16 zł; Karta Dużej Rodziny dzieci i młodzież do 25 roku życia (wstęp całodzienny): 4 zł; Karta Dużej Rodziny dorośli (wstęp całodzienny): 10 zł; Seniorzy po ukończeniu 65 roku życia: bezpłatnie; Opiekun osoby niepełnosprawnej (po 18 roku życia) i osoba niepełnosprawna: bezpłatnie; Bilet rodzinny 2 osoby dorosłe i 2 dzieci do 15 roku życia (wstęp całodzienny): 30 zł; Wypożyczenie sprzętu – piłki, paletki na okres 1 godz. (kaucja zwrotna 10 zł): 3 zł

Termy Cieplickie baseny zewnętrzne otworzyły 1 czerwca. Latem zaplanowano w nich różne imprez. Będą koncerty, Nocne Pływanie, Noc Filmowa, Picnic Colors i wiele innych. Basen sezonowy czynny jest od godz. 9.00 do 20.00. Wstęp kosztuje tyle samo co do całego obiektu. Cennik: 8.00-9.00 (2 godz.) 20,00 zł, 9.00-19.00 (2 godz.) 41,00 zł, 19.00-22.00 (2 godz.) 37,00 zł, 8.00-22.00 (bez limitu) 76,00 zł

Od 24 czerwca można wybrać się na basen odkryty kampingu Wiśniowa Polana w Miłkowie, przy trasie Jelenia Góra- Karpacz. Strzeżony przez ratowników WOPR basen kąpielowy o wymiarach olimpijskich 50×50 m, podzielony jest na kilka stref w zależności od głębokości. Dla maluszków jest brodzik a maksymalna głębokość basenu sięga do 3,5 m. Wejście na basen dla gości pola campingowego jest wliczone w cenę pobytu. Przyjezdni, którzy nie wykupili miejsca namiotowego lub campingowego zapłacą za wstęp dorośli: 10 zł, dzieci:5 zł, dzieci do lat 3 bezpłatnie.

Czynne są zewnętrzne baseny w hotelach Sandra i Gołębiewski w Karpaczu. Ceny za wstęp takie same, jak do aquaparków. Zewnętrzne, hotelowe baseny nie są jednak zbyt duże i w upalny dzień nie liczmy na to, że popływamy.

Zmotoryzowani mogą pokusić się o dalsze wyprawy. Choćby na basen do Lwówka Śląskiego, który czynny jest od 1 czerwca. Lwóweckie kąpielisko jest monitorowane i składa się z: basenu o głębokości 1-1,8 m (max. 174 osób); basenu-brodzika o głębokości do 30 cm (max. 20 dzieci); wodnego placu zabaw, boiska do siatkówki plażowej, strefy relaksu. Basen czynny jest od godz. 10. 00 do 18.00. Bilety kosztują -15 zł dla dorosłego i 9 zł dla dzieci. Za maluchy do 3 lat płaci się 1 zł.

Bardzo lubiane jest przez mieszkańców naszego regionu miejskie kąpielisko letnie w czeskim Trutnowie. Kąpielisko posiada dobre zaplecze i oferuje liczne atrakcje – restauracja, fast food, baseny z podgrzewaną wodą, rzygacze wody, tobogan, zjeżdżalnia, boisko do siatkówki plażowej, kącik dla dzieci, tenis stołowy, aerobic, wypożyczalnia sprzętu sportowego i trampoliny. Czynne jest od godz. 9.00 do 20.00. Bilety kosztują 65 koron dla dorosłego, dzieci od 3 do 15 lat płacą 45 koron, seniorzy 45 koron, maluchy do 3 lat wchodzą za darmo. Po godz. 16.00 i 18.00 jest taniej.

W Bolesławcu otworzyli 1 czerwca kompleks basenów Leśny Potok. Czynny jest od godz. 10 do 19.00. Bilety kosztują 9 zł dorosły i 5 zł dzieci.

Czynne są także kąpieliska nad jeziorami Złotnickim i Leśniańskim. Plaże zlokalizowane są w ośrodkach Karłowice, Złoty Potok Resort nad Jeziorem Złotnickim, przy OSW Złoty Sen w Złotnikach Lubańskich oraz w Bożkowicach.

Bez kąpieli, ale za to na kajaku lub desce

Odpocząć nad wodą możecie nad zalewem w Bukówce. Jest to najwyżej położony zbiornik na Dolnym Śląsku, na wysokości 537,10 m n.p.m.. Idealnie wkomponowany w otoczenie prezentuje się zjawiskowo o każdej porze roku. Bukówka ma status zbiornika retencyjnego oraz zbiornika wody pitnej, dopuszczona jest na nim ograniczona rekreacja. Można tutaj żeglować, pływać kajakami, a także łowić ryby. Miłośnikom windsurfingu wieją na Bukówce sprzyjające wiatry, a według opinii wielu tutejszy akwen to idealne miejsce do nauki pływania na desce.

Na rowerach wodnych i innym wodnym sprzęcie popływacie także na Jeziorze Pilchowickim. Rekreację można połączyć ze spacerami nad zaporą.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

601 566 560

Zgłoś za pomocą formularza.