Hotel na 120 pokoi, w wysokim standardzie zamierza wybudować spółka Luxburg. Obiekt ma stanąć w samym centrum urokliwego miasteczka.

Chodzi o pustą dziś przestrzeń naprzeciwko Muzeum Kargula i Pawlaka. Stały tam kiedyś kamieniczki uzupełniające zabudowę Placu Niepodległości, ale zostały rozebrane w latach 80 XX wieku.

– Pierwotna koncepcja była taka, że kamieniczki zostaną odbudowane z funkcja mieszkaniową. Rozmawialiśmy już z deweloperem gotowym podjąć się takiego przedsięwzięcia i z takim zamysłem wystawiliśmy działkę na przetarg – opowiada Marek Chrabąszcz, burmistrz Lubomierza. – Jak to czasami z przetargami bywa, nie wygrał developer, a wrocławska spółka Luxburg Carolat. Za działkę zapłacili nieco ponad 200 tys. zł Nabywca przedstawił inną koncepcję wykorzystania terenu. Chce tam mieć hotel. Przy czym nabyta działka, to nieco za mało na potrzeby inwestora, bo według jego kalkulacji, żeby biznes miał ekonomiczny sens, hotel powinien mieć około 120 pokoi i wysoki standard, czyli musi być w nim basen, strefa spa, gastronomia. Żeby zrealizować całość, potrzebne będą tereny sąsiadujące od południa. Działka też należy do gminy. Inwestor chce ją kupić, ale oczywiście będzie musiał przystąpić do przetargu.

Burmistrz podkreśla, że północny front zabudowy musi odtwarzać wcześniejszą zabudowę tego miejsca. Takie są zresztą bezwzględne wytyczne konserwatora zabytków. Od strony południowej obiekt ma mieć w zamyśle inwestora na wskroś nowoczesny charakter, z ciekawymi bryłami, przeszkleniami.

– Nie ukrywam, że przed spółką droga jest jeszcze długa. Z racji uwarunkowań historycznych inwestycja będzie wymagała wielu uzgodnień. Oczywiście gmina zabezpieczyła się na wypadek niepodjęcia inwestycji.

Hotel tej wielkości i tej klasy jest dużą szansa dla Lubomierza. Miasteczko odwiedza kilkadziesiąt tysięcy gości, ale przyjeżdżają na krótko. Także z tego powodu, że baza noclegowa Lubomierza nie jest zbyt bogata. Dobry hotel powinien to zmienić.             

3 komentarze

  1. a u nas w Jeleniej jest Hampton by Hilton… jest – bo obiecał go w kampanii pan prezydent z PO, a powszechnie wiadomo, że PO zawsze spełnia obietnice wyborcze.

  2. Spółka która ma kapitał zakładowy 10 tys. zł , remontuje pałac w Maciejowcu z mizernym skutkiem. A wy chcecie aby oni wybudowali hotel? w Lubomierzu. Bardzo wątpliwe jest to czy budynek powstanie, ważne że za grosze kupili działkę, szkoda też że miasto sprzedało za grosze cenną działkę. A może to nie o hotel się w tym wszystkim rozchodzi?

  3. ludzie ! nie czytać tego ! hrabia siedzi w więzieniu za przekręty gówno z tego będzie. to jest uknuta intryga facet kase wyprał jego plac i złoty róg zostanie odebrane.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.