IMGW wydał dla Dolnego Śląska ostrzeżenie pierwszego stopnia. Dzisiaj (11.03) spodziewany jest wiatr o średniej prędkości od 30 do 40 km/godz, lokalnie do 50, a w porywach nawet do 80 km/godz. Ostrzeżenie dotyczy górskich powiatów Dolnego Śląska i dla tych regionów obowiązywać będzie do soboty wieczorem.

Ratownicy karkonoskiej grupy GOPR ostrzegają, że w górach nadal są zimowe warunki.W szczytowych partiach gór temperatura wynosi – 8°C. Przy silnym wietrze w połączeniu z wilgotnością 95 procent temperatura odczuwalna może wynosić -23 stopnie. Wiatr będzie narastający, możliwe silne podmuchy. Zachmurzenie pełne, w ciągu dnia możliwość występowania mgły. Widoczność słaba, miejscami ograniczona.

Duże prawdopodobieństwo wystąpienia opadów śniegu i deszczu ze śniegiem, zamieci śnieżnych. Średnia pokrywa śniegu w Karkonoszach utrzymuje się na poziomie około 94 cm.

 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne i możliwe zagrożenie życia. W wypadku wiatru chodzi m.in. o uszkodzenia budynków, dachów, szkody w drzewostanie, łamanie gałęzi i drzew oraz utrudnienia komunikacyjne. Zalecana jest ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.