Burmistrz Świeradowa-Zdroju Roland Marciniak poinformował o podpisaniu umowy o wartości 70milionów złotych na budowę nowego domu zdrojowego w Czerniawie-Zdroju. Wykonawcą inwestycji jest Ibis Bolesławiec (na zdjęciu Prezes Radosław Naskręt i wiceprezes Jakub Cieśla).

Z kolejnej inwestycji zadowolony jest burmistrz Świeradowa. Czytamy na jego profilu na portalu społecznościowym:

„To kolejny ważny krok w kierunku odbudowy tej uzdrowiskowej dzielnicy miasta. A jak do tego doszło. Kilka lat temu gmina zakupiła od Spółki Uzdrowiskowej działki w Czerniawie-Zdroju za kwotę ok. 1,2mln zł. Skupowanie nieruchomości przez gminę to element strategii odbudowy uzdrowiska. W 2022 gmina ogłosiła przetarg na wydzierżawienie wspomnianych działek na 25 lat z obowiązkiem wybudowania kompleksu uzdrowiskowego w tym m.in: manufakturę rozlewnię wody mineralnej o pow. min. 100m² (dawna Czerniawianka), strefę zabiegów uzdrowiskowych min. 150m², założenie zieleni z fontanną. Udało się pozyskać inwestora z branży hotelarskiej, który podpisał za pośrednictwem gminy porozumienie ze Spółką Uzdrowiskową ws wykorzystania wód mineralnych i prowadzenia strefy zabiegów uzdrowiskowych. Budowa musi się rozpocząć w ciągu 26 miesięcy i zakończyć do końca 2026. Inwestor zamierza wybudować obiekt hotelowo-uzdrowiskowy na 160 pokoi, szacunkowa wartość inwestycji to 70mln zł. nowy dom zdrojowy w Czerniawie-Zdroju, to będzie wisienka na uzdrowiskowym torcie Świeradowa-Zdroju.”

1 Komentarz

  1. No to szczerze współczuję mieszkańcom spokojnej do tej pory Czerniawy. Zaczną korki, smród spalin, wycieczki po alkohol i papierosy, zaśmiecone ulice i chodniki.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.