Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzież. Mężczyzna w jednym z punktów gastronomicznych na terenie powiatu karkonoskiego ukradł dwa telefony komórkowe o wartości ponad 600 zł.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 16 listopada br. w jednym z punktów gastronomicznych na terenie powiatu karkonoskiego. 27-latek pod pretekstem wykonania pilnej rozmowy z rodziną uciekł z pożyczonym przez pracownika punktu telefonem. Mężczyzna ponownie pojawił się w lokalu po upływie godziny. Pokrzywdzony sądził, że wrócił oddać telefon. Ten jednak nie zamierzał tego zrobić, wówczas mężczyzna trzymając w dłoni inny telefon poinformował go, że zadzwoni na policję. 27-latek wykorzystał okazję, wyrwał telefon mu z ręki i uciekł.

Policjanci na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu oraz zebranych w tej sprawie informacji zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o te czyny. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. Funkcjonariusze odzyskali skradzione telefony.

Złodziej został zatrzymany w policyjnym areszcie. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz ma on zakaz opuszczania kraju. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.