Trwają kulturalne wakacje 2021 we Wleniu. Już w sobotę, 14 sierpnia, seria plenerowych wydarzeń organizowanych w ramach tegorocznego programu „Lato na bruku”. W programie kolejne, plenerowe spotkania z literaturą i dobrym kinem oraz nocne zwiedzanie Zamku Wleń z ognistymi atrakcjami.

Kiermasz książek za złotówkę

Od godz. 17. 00 do 20.00 na wleńskim rynku trwać będzie kiermasz książek za złotówkę. To okazja do wzbogacenia własnych księgozbiorów o literackie dzieła z podręcznego magazyn u naszej biblioteki, sprzedawane za symboliczne złotówki.

Biblioteka na straganie

Równocześnie z kiermaszem trwać będzie literacko-plastyczna zabawa dla wszystkich, dzieci, młodzieży i dorosłych, inspirowana wierszem Jana Brzechwy „Na straganie”. Rozpoznawać będziemy warzywa i z uwagą wsłuchiwać się w ich niezwykłe rozmowy. Będzie też szansa zrobienie sobie wyjątkowo smacznych, pamiątkowych zdjęć z wakacji. Udział w zabawie jest bezpłatny, ale obowiązkowy jest dobry nastrój.

Jutrzenka o zmierzchu

O godz. 21.00 rozpocznie się filmowy pokaz specjalny z cyklu Nowe Horyzonty nad Bobrem, w którym prezentujemy filmy trafiające na ekrany polskich kin za sprawą twórców słynnego wrocławskiego festiwalu Nowe Horyzonty. Tym razem na ekranie zawieszonym na wleńskim ratuszu zaprezentowany zostanie film „Proste rzeczy” w reżyserii Grzegorza Zaricznego – jeden z najnowszych polskich filmów, nagrodzony na prestiżowym festiwalu Sundance, który do kin trafił w czerwcu tego roku. Udział w sensie jest bezpłatny.

Nocne zwiedzanie zamku z tancerzami ognia

W sobotę we Wleniu coś dla siebie znajdą poszukiwacze skarbów natury i historii dostępnych na wyciągnięcie ręki. O godz. 20.30 pod pomnikiem gołębiarki rozpocznie się nocne spacer z przewodnikiem do słynnego wleńskiego zamku. Na finał wędrówki w murach najstarszej murowanej warowni na Śląsku zaplanowany jest pokaz Tancerzy Ognia „Irrbloss”, którzy w efektowne, żywe dzieła sztuki łączą ruch, muzykę i płomienie. Udział w nocnej wyprawie jest płatny. Bilety kosztują 30 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy).

Więcej o sierpniowych wydarzeniach kulturalnych we Wleniu na www.oksit.wlen.pl

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.