24 grudnia sklepy największych sieci będą czynne, ale krócej. Są także takie, które tego dnia w ogóle nie będą czynne.

W Wigilię zakupy będzie można zrobić do godziny 13-14. Mogą być jednak – w zależności od sieci – odstępstwa od tej zasady.

– W okresie przedświątecznym sklepy własne Stokrotki będą otwarte w standardowych godzinach. Natomiast w Wigilię klienci będą mogli zrobić w nich zakupy do godziny 13 – informuje Daria Raganowicz, specjalistka ds. PR i komunikacji zewnętrznej firmy. I dodaje, że 25 i 26 grudnia sklepy będą zamknięte.

Z kolei w sylwestra większość sklepów tej sieci zakończy pracę o godz. 18. W przypadku Stokrotki Express będą one otwarte dłużej – do 22.

25 i 26 grudnia sklepy będą nieczynne. Wyjątkiem są małe placówki, w których za ladą staną np. ich właściciele. Tak samo jest w przypadku sklepów franczyzowych, czyli m.in. Żabek. To przedsiębiorcy prowadzący takie punkty decydują o tym, jak pracują. Dlatego może się zdarzyć, że tego rodzaju sklep może być nieczynny w Wigilię. Albo odwrotnie – może być czynny do późnych godzin nocnych.

W Wigilię do godz. 13 otwarte będą też Biedronki. W sylwestra tylko do 19. Sieć już zdecydowała, że w piątki 23 i 30 grudnia sklepy będą czynne do godziny 23 lub dłużej.

Dino. W tym przypadku sklepy w Wigilię będą zamykane o godz. 14. Ale mogą być także placówki czynne krócej – do godziny 13.30.

Lidl swoje placówki w Wigilię zamknie o godz. 13, a 31 grudnia o 19.

Kaufland informuje, że od 21 do 23 grudnia oraz 30 grudnia sklepy będą otwarte dłużej – od 6 do północy. W Wigilię zakupy będzie można robić do 13. W sylwestra do 18.

W Wigilię sklepy Carrefour i Carrefour Market otwarte będą do 13. Dzień wcześniej mają być czynne do 23. W sylwestra sieć zapowiada, że zarówno hipermarkety, jak i supermarkety czynne do godziny 18.

W Wigilię zamknięta będzie natomiast każda działająca w Polsce Ikea.

News4Media/fot. iStock

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.