Stowarzyszenie Bieg Piastów zdecydowało o wykluczeniu z z trwającego od soboty Festiwalu Narciarstwa Biegowego „Bieg Piastów” Rosjan i Białorusinów.  To oczywisty dziś przejaw solidarności z najechana przez Rosję Ukrainą.  

– W związku z inwazją Rosji na Ukrainę postanowiliśmy wykluczyć wszystkich zawodników rosyjskich i białoruskich z udziału we wszystkich konkurencjach 46 Biegu Piastów. Nasze pełne poparcie ma także decyzja Worldloppet o zerwaniu współpracy z Russialoppet, zawieszeniu członkostwa rosyjskiego biegu w tej organizacji, jak również usunięciu z globalnego kalendarza Worldloppet wszystkich biegów rosyjskich. Agresja militarna jednego państwa na drugie stoi w całkowitej sprzeczności z wartościami Biegu Piastów i Worldloppet – przekazują organizatorzy Biegu Piastów.

W najbliższy weekend odbędą się koronne konkurencje największej masowej imprezy narciarskiej w Polsce. Organizatorzy zapowiadają działania na rzecz Ukrainy. Do startów zapisało się ponad 6 tysięcy zawodników z 24 (teraz już 22) krajów. Swój udział zapowiedziała Justyna Tekieli-Kowalczyk.  

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.