W niedzielę (31.07.2022 r.) jeleniogórscy policjanci w regionie zatrzymali 8 mężczyzn, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości i po użyciu alkoholu oraz 1, który naruszył zakaz sądowy i dodatkowo posiadał narkotyki.

Rekordzista zatrzymany przez policjantów jeleniogórskiej drogówki miał 3 promile alkoholu w organizmie. Został on zatrzymany w Piechowicach na ul. Cmentarnej. 69-letni mężczyzna kierował Fiatem.

Niewiele mniej alkoholu, bo 2,6 promila w organizmie miał 29-letni kierujący pojazdem marki BMW. Został on zatrzymany w Szklarskiej Porębie na ul. Maja.

Pozostali nietrzeźwi kierowcy mieli od 0,5 do 1,5 promila alkoholu w organizmie. 31 lipca br. policjanci jeleniogórskiej drogówki na ul. Lubańskiej zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 0,8 promila. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem 2500 zł.

Tego samego dnia policjanci z Kowar zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, który kierował pojazdem marki Mazda wbrew zakazowi sądowemu i dodatkowo posiadał amfetaminę.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

Za naruszeni zakazu sądowego kierującym grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.