Ksiądz Erwin Jaworski, dotąd administrujący parafią św. Maternusa w Lubomierzu będzie następcą zmarłego 9 sierpnia proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze, księdza płk Andrzeja Bokieja. Probostwo w Lubomierzu obejmie ks. Andrzej Łuczyński z Tomaszowa Bolesławieckiego.

Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski stosownym dekretem wyznaczył Księdza Jaworskiego na proboszcza Kościoła Łaski od 22 sierpnia.

Ksiądz Jaworski urodził się 3 października 1972 roku. Szkołę podstawową oraz liceum ukończył w Legnicy. Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 2000r. w Katedrze Legnickiej z rąk J.E. Ks. Bpa Tadeusza Rybaka. W roku 2009 ukończył studia doktoranckie i otrzymał  stopień naukowy doktora. Pracował  w latach 2000-2004 w parafii MB Nieustającej Pomocy w Wałbrzychu, 2004-2009 w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Bolesławcu, 2009-2010 w parafii św. Jana Ap i Ew. w Jeleniej Górze, 2010-2011 w parafii Wniebowzięcia NMP w Złotoryi, w roku 2011 rozpoczął pracę w parafii Podwyższenia Krzyża w Jeleniej Górze. W grudniu 2011 roku został ustanowiony proboszczem w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Karpnikach. W październiku 2014 r. objął probostwo w Lubomierzu.

Księdzu Jaworskiemu zapewne nie najlepiej kojarzy się okres posługi w Karpnikach. Przez ponad rok kapłan, którego miał zastąpić (potem suspendowany) odmawiał opuszczenia parafii, a część mieszkańców wioski wspierała nie zgadzającego się z przeniesieniem księdza. Prasa nazwała to „schizmą karpnicką”. Z kolei w Lubomierzu ksiądz Jaworski dał się poznać jako znakomity gospodarz parafii, prowadząc wiele przedsięwzięć renowacyjnych i pozyskując mnóstwo zewnętrznych pieniędzy. W 2017 r. sprowadził do parafii relikiwe patrona – św. Maternusa.

Z kolei ks. Andrzej Łuczyński, który obejmie parafię w Lubomierzu ma 45 lat, święcenia odbył   25.05.2002 roku  w Legnicy. Od 25.06.2002 był wikariuszem w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Jeleniej Górze, od 2007 wikariuszem w parafii Św. Jadwigi w Lubaniu, od 2011 wikariusz parafii Św. Bonifacego w Zgorzelcu, a 18.11.2013 objął parafię pw. Świętej Jadwigi Śląskiej w Tomaszowie Bolesławieckim.

5 komentarzy

  1. Ale oni się nawedrują. Rękę rękę myje i przekręt goni przekręt.
    Każdy powinien siedzieć na dupie w jednym miejscu a nie jak coś jest nie tam to tylko parafie mu zmieniają i kradnie od nowa.

  2. Nie wskazał, tylko Erwin sam poprosił o to, by być Proboszczem. Dlaczego gazeta kłamie ,?

  3. Wspaniały ksiądz!! Będziemy tęsknić. Kto zna ksiedza Erwina ten wie jaki to dobry i oddany dla ludzi człowiek. Przyjacielu do zobaczenia

    • Dobry był? Nie kończył za szybko? Dochodziłaś bez problemu? Dla koleżanki pytam.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.