Komendzie Powiatowej Policji w Złotoryi udało się postawić przed sądem istotę żywą z równoległego świata, która w trakcie podróży naruszyła drogowe ograniczenie prędkości. Proces potoczył się ścieżką dyplomatyczną – państwo polskie wspaniałomyślnie wzięło na siebie koszty całej awantury.

11 września 2021 r. patrol drogówki ustawia się z radarem przy drodze w Pielgrzymce. Znaki nakazują kierowcom zwolnić w tym miejscu do 40 kilometrów na godzinę. Kawałek dalej jest przejście dla pieszych, na którym pędzący zbyt szybko nissan micra wjechał miesiąc temu w grupę przechodniów, poważnie raniąc m.in. byłego starostę ze Złotoryi. Funkcjonariusze mandatami dyscyplinują kierowców do ostrożniejszej jazdy.

Namierzają srebrną mazdę na wrocławskich blachach, która jedzie 63 km/h. Machają lizakiem do kierowcy, każąc mu zatrzymać się na poboczu. W środku jest jeszcze pasażerka, która na widok policjantów włącza kamerę w smartfonie, dlatego przebieg kontroli można odtworzyć co do słowa. Sześciominutowy filmik stał się już hitem internetu.

– Policja Złotoryja, aspirant Szrek – przedstawia się policjant.

– Aspirant jak?

– Aspirant Szrek.

– Aspirant Szrek – powtarza kierowca, jakby nie dowierzał własnym uszom. – Nagrywaj, nagrywaj – zwraca się do żony.

Podczas lat służby asp. Karol Szrek najwyraźniej przywykł do różnych reakcji. – Poproszę pana dokumenty – mówi niezrażony.

– Proszę pana, żadnych dokumentów pan nie dostanie – stanowczo oświadcza mężczyzna z mazdy. – Proszę uprzejmie, to jest moje świadectwo istoty żywej.

Całość publikacji znajdą Państwo w najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich. Można też zobaczyć materiał wideo:

5 komentarzy

  1. Ktoś kiedyś stwierdził : stop making stupid people famous… Pasuje do skomentowania materiału. Facet jest zadymiarzem, który chyba za wszelką cenę chce zaistnieć w przestrzeni youtuba ..

    • Czy wiesz jaki jest finał tej „zadymy” ? Wątpię czy pofatygowałas się by poczytać i zrozumieć .

      • No i co. Nagana to też kara. Co śmieszniejsze wpadły punkciki „istoto żywa” heheheheheheheheheheh…. Kabaret. W USA dawno by go z tej ulicy wpakowali do paki a uto zlawetowali. Tam się zastanawiam, w banku tez nie okazuje dowodów osobistych? Ciekawe tez, ze mając takie podejście powołują się na ustawy jak kodeks cywilny gdzie tu konsekwencja działań?

  2. już kiedyś na lotnisku okazali to kazali im wypier… ć, szybko znaleźli dokumenty, ciekawe kiedy znajdzie odważny sędzią i zamknie ich na badanie psychiatryczne

  3. Życie w tym skundlonym pis.bolszewickim gnoju małego kulawego hitlera kałczyńskiego doprowadziła tego pana do mało szkodliwego szaleństwa. Musimy dla własnego dobra zniszczyć to faszystowskie państwo kulawego szczyla z Żoliborza.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.