W MEJ, w czarnogórskiej Budvie, Mateusz Urban wystąpi w wadze do 69 kg. To jego debiut w zawodach tej rangi. Oprócz Mateusza na mistrzostwa jedzie po czterech zawodników z rocznika 2002 i 2003.
– Wystąpimy w Czarnogórze w bardzo dobrym składzie i dla nas to kluczowy sprawdzian tegoroczny oraz test przed Mistrzostwami Świata w Kielcach – zapowiada Krzysztof Miałki, główny trener reprezentacji pięściarzy.
Pięściarz z Lubania będzie ważnym elementem tej kadry; przemawiają za nim ostatnio odnoszone sukcesy. Pod koniec września zdobył srebro Mistrzostw Polski juniorów, finałowy pojedynek przegrywając 2:3. Jest też ubiegłorocznym Mistrzem Dolnego Śląska (60 kg). W ubiegłorocznym rankingu kadetów PZB (też w wadze 60 kg) był drugi. Jednak dopiero udane występy w imprezie rangi MEJ będą bramą do wielkiej, bokserskiej kariery.
Losowanie mistrzostw odbędzie się 13 listopada. Wszyscy uczestnicy zawodów muszą mieć negatywne wyniki testu na koronawirusa. Walki eliminacyjne toczyć się będą od 14 do 17 listopada, ćwierćfinały 18 listopada, a półfinały 20 i 21 listopada. Pojedynki finałowe zaplanowano na 22 listopada.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.