Na uroczystej zbiórce w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 przekazano dzisiaj (wtorek, 18 stycznia) obowiązki Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze brygadierowi Andrzejowi Cioskowi.

Jednocześnie powierzono pełnienie obowiązków zastępcy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze brygadierowi Michałowi Jeremenko.

Zmiany w strukturze kierownictwa jeleniogórskich strażaków nastąpiły po śmierci w listopadzie ubiegłego roku dotychczasowego komendanta miejskiego Radosława Fijołka.

Andrzej Ciosk związany jest z pożarnictwem od 2000 roku. Po ukończeniu Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w 2005 roku podjął służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Początkowo w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej, a od roku 2006 w sekcji kontrolno-rozpoznawczej. W latach 2007-2017 pełnił funkcję oficera prasowego komendanta miejskiego PSP w Jeleniej Górze. Od 2010 roku związany z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą nr 2 jako zastępca dowódcy JRG, następnie od 2015 roku na stanowisku dowódcy JRG. W 2017 roku powołany został na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

W trakcie swojej służby odznaczony przez Prezydenta RP brązowym medalem Za Długoletnią Służbę, brązową odznaką ministerialną Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej oraz brązowym medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa.

Fot. KM PSP Jelenia Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.