Marcin S. miał przyjąć co najmniej dwie łapówki – w wysokości 200 euro i 1500 zł. W pierwszym przypadku policjant napisał notatkę z nieprawdziwą informacją, że mężczyzna przekraczający granicę przeszedł test na koronawirusa jeszcze w Niemczech, uzyskując wynik negatywny. W drugim powziął informację, że osoba objęta kwarantanną zmieniła miejsce pobytu, ale nie zgłosił wykroczenia tylko pomógł w jej zniesieniu.

 

28 lipca 2020 roku Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu skierowała do Sądu Rejonowego w Lwówku Śląskim akt oskarżenia przeciwko Marcinowi S. Podejrzanemu postawiono zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 200 euro w zamian za pośredniczenie w załatwieniu skrócenia kwarantanny w związku z epidemią COVID-19, Śledczy zarzucają też, że poświadczył nieprawdę w dokumencie mającym istotne znacznie prawne, tj. notatkach z obowiązku kontroli kwarantanny, przy czym sprawca działał w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, Marcin S. żądał korzyści majątkowej w kwocie 1500 zł w zamian za niepowiadomienie odpowiednich służb o zmianie miejsca pobytu przez osobę przebywającą na kwarantannie. Były policjant, jak się okazało nie był uczciwy także przed pandemią. Śledczy ustalili, że doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem firmy pożyczkowej w związku z wzięciem pożyczki w kwocie 450 zł w 2014 roku i wprowadzeniu w błąd pokrzywdzonego co do zamiaru jej spłaty, a także ujawnił informację uzyskaną w związku z pełnieniem czynności służbowych osobie do tego nieuprawnionej – informacja ta dotyczyła rozmieszczenia patroli policji na terenie powiatu lwóweckiego w dniach 31 grudnia 2019 roku.

 

Podejrzany przyznał się w całości do przedstawionych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia. Za popełnione czyny stanie przed sądem, który może wymierzyć karę 10 lat pozbawienia wolności.

13 sierpnia 2020 roku środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania stosowany wobec podejrzanego został przedłużony przez Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim o jeden miesiąc – do 17 września 2020 r.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.