Przynajmniej trzy razy okradał obiekty na jeleniogórskim campingu 38-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego. Złodzieja udało się zatrzymać dzięki monitoringowi.

– Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego podejrzanego o kradzieże z włamaniem – informuje Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze. – Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany w sierpniu br. dopuścił się w Jeleniej Górze co najmniej trzech kradzieży z włamaniem. Mężczyzna włamał się i okradł na jednym z campingów wynajmowany apartament. Jego łupem padł kluczyk od samochodu i sprzęt elektroniczny. Ponadto ma on na koncie dwa włamania do altanek, skąd jego łupem padły narzędzia ogrodnicze oraz inne, drobne przedmioty. Straty pokrzywdzonych wynoszą około 1500 zł. Okazało się, że 38-latek przestępstw tych dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”.

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego o popełnienie tych czynów na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu, a także w oparciu o zebrane w tej sprawie informacje. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. KMP Jelenia Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.