Policyjne realizacje funkcjonariuszy z Zarządu CBŚP we Wrocławiu i z Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, to efekt śledztwa dotyczącego zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się m.in. produkcją oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Ta z Jeleniej Góry dotyczyła czynnej linii produkcyjnej metamfetaminy. Laboratorium znajdowało się w pomieszczeniach gospodarczych posesji. Przejęto ponad 2,2 kg matamfetaminy (ok. 20 tys. porcji dilerskich), blisko 1,2 kg pseudoefedryny oraz różnego rodzaju urządzenia i przedmioty, m.in. szklane kolby z cieczą i widocznym osadem, menzurki, zlewki, misy żaroodporne, blistry po tabletkach zawierających pseudoefedrynę, a także niezbędne do produkcji narkotyku odczynniki i substancje chemiczne.
– Podczas akcji zatrzymano tzw. chemika oraz trzy osoby podejrzane o pomoc w produkcji metamfetaminy. W Dolnośląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a dodatkowo troje z nich będzie odpowiadało za produkcję narkotyków i prekursorów. Sąd Rejonowy we Wrocławiu przychylając się do wniosku prokuratora prowadzącego postępowanie, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 3 osób. Dozorem policyjnym został objęty czwarty podejrzany – informuje CBŚP.
Kolejne laboratorium zlikwidowano w Bystrzycy Kłodzkiej. Tu znajdowało się w mieszkaniu. Policjanci zabezpieczyli metamfetaminę różnej fazie poreakcyjnej: ok. 130 gramów kryształu metamfetaminy (1,3 tysiąca porcji dilerskich), a w kolbach reakcyjnych blisko 5 l cieczy zawierającej ten narkotyk. Gdyby doszło do wytrącenia, czyli zakończenia reakcji chemicznej podejrzany mógłby uzyskać ok. 6 kg metamfetaminy, czyli ok. 60 tysięcy „działek”. Tu zatrzymano podejrzanego o produkcję obywatela Czech.
Trzecia akcja miała miejsce we Wrocławiu, gdzie zatrzymano 37-latka podejrzanego o produkcję siarczanu amfetaminy. W wynajętym we Wrocławiu mieszkaniu policjanci zabezpieczyli ponad 28 kg amfetaminy w postaci soli, z czego można było uzyskać ponad 280 tysięcy porcji. Amfetamina była zapakowana w 28 hermetycznych worków i przygotowana już do sprzedaży hurtowej. Według funkcjonariuszy wszystkie przejęte narkotyki miały trafić na rynek woj. dolnośląskiego.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

601 566 560

Zgłoś za pomocą formularza.