Policyjne realizacje funkcjonariuszy z Zarządu CBŚP we Wrocławiu i z Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, to efekt śledztwa dotyczącego zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się m.in. produkcją oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Ta z Jeleniej Góry dotyczyła czynnej linii produkcyjnej metamfetaminy. Laboratorium znajdowało się w pomieszczeniach gospodarczych posesji. Przejęto ponad 2,2 kg matamfetaminy (ok. 20 tys. porcji dilerskich), blisko 1,2 kg pseudoefedryny oraz różnego rodzaju urządzenia i przedmioty, m.in. szklane kolby z cieczą i widocznym osadem, menzurki, zlewki, misy żaroodporne, blistry po tabletkach zawierających pseudoefedrynę, a także niezbędne do produkcji narkotyku odczynniki i substancje chemiczne.
– Podczas akcji zatrzymano tzw. chemika oraz trzy osoby podejrzane o pomoc w produkcji metamfetaminy. W Dolnośląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a dodatkowo troje z nich będzie odpowiadało za produkcję narkotyków i prekursorów. Sąd Rejonowy we Wrocławiu przychylając się do wniosku prokuratora prowadzącego postępowanie, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 3 osób. Dozorem policyjnym został objęty czwarty podejrzany – informuje CBŚP.
Kolejne laboratorium zlikwidowano w Bystrzycy Kłodzkiej. Tu znajdowało się w mieszkaniu. Policjanci zabezpieczyli metamfetaminę różnej fazie poreakcyjnej: ok. 130 gramów kryształu metamfetaminy (1,3 tysiąca porcji dilerskich), a w kolbach reakcyjnych blisko 5 l cieczy zawierającej ten narkotyk. Gdyby doszło do wytrącenia, czyli zakończenia reakcji chemicznej podejrzany mógłby uzyskać ok. 6 kg metamfetaminy, czyli ok. 60 tysięcy „działek”. Tu zatrzymano podejrzanego o produkcję obywatela Czech.
Trzecia akcja miała miejsce we Wrocławiu, gdzie zatrzymano 37-latka podejrzanego o produkcję siarczanu amfetaminy. W wynajętym we Wrocławiu mieszkaniu policjanci zabezpieczyli ponad 28 kg amfetaminy w postaci soli, z czego można było uzyskać ponad 280 tysięcy porcji. Amfetamina była zapakowana w 28 hermetycznych worków i przygotowana już do sprzedaży hurtowej. Według funkcjonariuszy wszystkie przejęte narkotyki miały trafić na rynek woj. dolnośląskiego.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.