Nowoczesny aparat do znieczulenia, pompy infuzyjne, dozowniki tlenu, kardiomonitory, aparat EKG, defibrylator, a także dziesiątki profesjonalnych łóżek dla pacjentów oraz inne wyposażenie medyczne trafiło do Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

WCSKJ informuje o otrzymanym wsparciu:

Blisko 250 różnego rodzaju niezbędnych urządzeń medycznych bardzo wysokiej jakości zostało przekazane do WCSKJ w drugiej połowie września. Otrzymane urządzenia posłużą pacjentom na różnych oddziałach placówki w Jeleniej Górze, a także w jednostkach zamiejscowych: w Kowarach oraz Bolkowie.

– Cieszymy się, że nasz szpital otrzymał tak duże wsparcie w postaci niezbędnego sprzętu, który będzie służyć pacjentom z Jeleniej Góry i okolic. W ich imieniu dziękuję Wojewodzie Dolnośląskiemu Jarosławowi Obremskiemu oraz Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, którzy po raz kolejny dostrzegli potrzeby WCSKJ w zakresie modernizacji części urządzeń i wyposażenia oddziałów. Dziękuję również Senatorowi Krzysztofowi Mrozowi, którego ogromne wsparcie pomogło nam pozyskać ten sprzęt, za co jesteśmy wdzięczni. Choć było to dla nas duże przedsięwzięcie logistyczne, sprzęt jest już u nas i powoli trafia na szpitalne oddziały, w tym do placówki w Wysokiej Łące w Kowarach oraz Bolkowie – mówi Tadeusz Szczerbaty, p.o. Dyrektora WCSKJ.

Lista otrzymanego sprzętu jest długa. Co istotne, otrzymane wyposażenie to urządzenia najwyższej klasy, spełniające surowe standardy jakości. W imieniu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego wojewoda przekazał m.in.:

– 10 łóżek dla pacjentów intensywnej terapii;

– 15 różnego rodzaju pomp infuzyjnych;

– nowoczesny aparat do znieczulenia;

– aparat do terapii wysokoprzepływowej dla pacjentów z niewydolnością oddechową;

– 2 aparaty EKG;

– 20 różnego rodzaju materacy dla pacjentów;

– dziesiątki mebli oraz elementów wyposażenia oddziałów, takich jak stoliki zabiegowe czy szafy medyczne oraz wiele więcej niezbędnego sprzętu.

Z zasobów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych do WCSKJ trafiło m.in.:

– około 130 komfortowych łóżek ze sterowaniem elektrycznym;

– 32 pompy infuzyjne;

– 10 dozowników tlenu;

– 15 kardiomonitorów;

– analizator parametrów krytycznych;

– aparat EKG;

– 5 laryngoskopów oraz 1 wideolaryngoskop oraz inny, potrzebny dla pacjentów sprzęt.

Przekazane urządzenia posłużą medykom z WCSKJ ratowaniu zdrowia i życia pacjentów. W skład placówki wchodzi szpital w Jeleniej Górze, a także zamiejscowe ośrodki − takie jak szpital w Kowarach oraz zakład opieki leczniczej i poradnie w Bolkowie. WCSKJ liczy 27 oddziałów i pododdziałów. Zatrudnionych jest tu około 1500 pracowników. Rocznie leczy się tu średnio 43 tys. pacjentów.

Sprzęt najwyższej klasy, który posłuży do ratowania zdrowia i życia chorych, na rzecz szpitala przekazał wojewoda dolnośląski przy zaangażowaniu i istotnym wsparciu senatora Krzysztofa Mroza. To kolejny krok w modernizacji jeleniogórskiej placówki, wpisujący się w strategię stałego podnoszenia jakości świadczonych usług medycznych.

Fot. WCSKJ

1 Komentarz

  1. Skąd taka nagła szczodrość rządu? Może ta akcja świadczy o tym, że rząd poważnie bierze pod uwagę, że w wyniku eskalacji konfliktu ukraińsko-rosyjskiego Rosja zrzuci parę pocisków atomowych na wschodnią Polskę – a wtedy lepiej doposażone zaplecze szpitalne na zachodnich krańcach kraju będzie niezbędne.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.