Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o liczne kradzieże.

Jak ustalili funkcjonariusze, 35-latek ma na koncie co najmniej 3 przestępstwa, których dopuścił się na terenie powiatu karkonoskiego w lutym br. Włamał się i okradł halę magazynową i budynek w remoncie, skąd jego łupem padły elektronarzędzia, narzędzia, materiały budowlane oraz wanna i toaleta, które to następnie zamontował w swoim mieszkaniu. Ponadto z prywatnej posesji ukradł 4 pary drzwi wraz z ościeżnicami. Łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na blisko 20 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze prowadząc czynności ww. sprawach zatrzymali podejrzewanego o popełnienie tych czynów mężczyznę na podstawie zebranych informacji oraz po analizie nagrań z kamer monitoringu. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia, które mężczyzna ukrył w garażu teściowej. 35-latek był również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwa.

Teraz mieszkaniec powiatu karkonoskiego za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.