Mężczyzna otrzymał mejlem propozycję zainwestowania w kryptowaluty. Miał w krótkim czasie osiągnąć duże zyski. Wypełnił formularz kontaktowy. Następnie skontaktowała się z nim kobieta podająca się za tak zwanego „brokera” inwestycyjnego. Rozmówczyni ze wschodnim akcentem wyjaśniła na czym polega ich działalność, jak zainwestować pieniądze i jak w szybki sposób można się wzbogacić.

 

Mężczyzna instruowany był telefonicznie, gdzie ma się zalogować, na jakiej stronie internetowej i jaki program ma zainstalować na swoim komputerze.

Program pomagał oszustom oszacować możliwości finansowe rozmówcy, a co za tym idzie zachęcać do kolejnych przelewów. W ten sposób mężczyzna zainwestował w kryptowaluty około 150 tysięcy złotych. Kiedy zyski osiągnęły zadowalający próg, jeleniogórzanin postanowił wypłacić swoje pieniądze. – Okazało się, że żadnych zysków nie ma, a on padł ofiarą oszustów – informuje podinspektor Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożność, nie wchodzenie w linki, które zachęcają do inwestycji i w szybkim czasie osiągnięcie dużych zysków. Firmy te ogłaszają swoje usługi za pomocą reklam w mediach społecznościowych, serwisach internetowych oraz aplikacjach mobilnych. Związek Banków Polskich rekomenduje sprawdzenie listy alertów Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie publikowane są informacje o nieuczciwych podmiotach.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.