Testowany autobus, to w pełni elektryczny pojazd serii E, która swoją światową premierę miała w 2017 r. Model jest bardzo popularny w Chinach i Ameryce Południowej. W Europie obsługuje trasy komunikacji miejskiej w Helsinkach, Reykjaviku, czy w duńskim Roksilde. W Polsce na zakup dziewięciu autobusów tej marki (model E 10) zdecydowały się Polkowice. Zdecydowała cena i niskie zużycie energii.
– Jelenia Góra jest pierwszym w Polsce miastem, gdzie testowany będzie ten model autobusu. Będziemy z niego korzystać aż przez dwa tygodnie – mówi Zbigniew Rzońca, rzecznik prasowy MZK. – Pojazd charakteryzuje się znakomitymi osiągami. Do Jeleniej Góry z Warszawy (470 km) przyjechał na jednym ładowaniu! Chińczycy zapewniają, że w codziennej eksploatacji ładować go trzeba co około 350 km, co byłoby rewelacyjnym wynikiem.
Dwunastometrowy autobus posiada 26 miejsc siedzących. Na jeleniogórskich ulicach pojawić się powinien na początku przyszłego tygodnia. Będzie sprawdzany na różnych liniach i w różnych warunkach. Przejazd nim będzie bezpłatny.
MZK liczy, że to pasażerowie wskażą trasy, na których przede wszytskim pojawiać ma się autobus. Wyboru można dokonać pod linikiem:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScPzWI1G5dZOqAuYEzRyk8uY8YxQC6Y…

 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.